Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Z rozrzadem nie ryzykowalbym jeśli samochód jest z za granicy. Do niego  musi być warsztat co ma osprzęt do Francuzów. Z tego wynika, że prace możesz podzielić na dwa razy jeśli nie pokonujesz na codzień dużych odległości. Zrobisz porządnie hamulce to masz spokój na 50 kkm. Na tarczach i klockach nie należy oszczędzać. Masz na forum wiele tematów na ten temat. Ja preferuję tarcze TRW i miękkie klocki ATE, które brudzą alusy, ale  gładkie tarcze wytrzymują dwie ich zmiany, oczywiście poza oryginałem. Tak mam również w Lagunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć gdzie to zrobić. Oprócz ściągacza sprężyn należy mieć przyrząd do wkręcania tłoczków, dobre narzędzia i trochę chemii. Można zrobić samemu, ale trzeba mieć trochę doświadczenia. Widziałem już przełamane sztywne przewody hamulcowe, czy puchnące przednie. To że większość użytkowników tego forum nieźle sobie z tym poradzi nie oznacza, że każdy to potrafi zrobić dobrze, żeby coś nie poprawiać. 

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja działam głównie na osiedlowym parkingu. Wymieniam klocki tarcze łączniki,  końcówki drążki,  wymieniam płyn hamulcowy, konserwacje. A ponadto sprzątam, kiedyś pierwszą sondę wymieniłem. Uszczelnienie pokrywy zaworów,  wymiana świec,  akumulatora, wycieraczek itp... oraz konserwację hamulców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc zaznaczyłem tylko, że "można"  nikomu nie dyktując niczego jeśli ma odrobinę pojęcia i nie chce tracić bezmyślnie kasę. Tym bardziej nie miałem zamiaru @Renia08 ściągać majtek. Skoro chce się zabrać głos to trzeba wiedzieć, o czym się pisze.

Również mieszkałem w blokowisku, ale i tam są garaże czy ma się znajomych z jakimś podwórkiem i kupując zgrzewkę browaru można załatwić sprawę tylko trochę chęci.

Bynajmniej wówczas ja miałem takie podejście :)

 

21 godzin temu, jabrze napisał:

 Oprócz ściągacza sprężyn należy mieć przyrząd do wkręcania tłoczków,

 

Masz rację. To również nie jest jakiś ogromny wydatek a jeśli ktoś lubi majsterkować przyda się do końca żywota.  Do wkręcenia można również wykorzystać inne sposoby, da się wkręcić min. kluczem od kątówki <piwko>

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisałem że tymi ściągaczami nie da się tego zrobić. Są za slabe, sprężyny z meganki są chyba z tytanu. Tak ogólnie to robię wszystko sam i również pod blokiem albo pod drzewkiem na działce. Da się tanio ale nie zaesze, jak u mnie gdzie jechałem z wyjęta kolumną do mechanika błagać o pomoc. 

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elf napisał:

Masz rację. To również nie jest jakiś ogromny wydatek a jeśli ktoś lubi majsterkować przyda się do końca żywota.  Do wkręcenia można również wykorzystać inne sposoby, da się wkręcić min. kluczem od kątówki <piwko>

Do Megane pasuje klucz do kątówki, ale ja mam kontakt z różnymi samochodami. Kiedyś bez takiego przyrządu nie raz się męczyłem..Przód trzeba wcisnąć i on bardzo ułatwia, żeby wężyk hydrauliczny zachować nienaruszony.

55 minut temu, Renia08 napisał:

sprężyny z meganki są chyba z tytanu

Sprężyny we francuzach należą do miękkich. Wyobraź sobie jak twarde są w samochodach sportowych. Tu najlepszy jest stary rodzimy przemysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!