Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spadek napięcia w drzwiach


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Katastrophen napisał:

Miernik wskazuje ~ 7.5v. 

Żarówka świeci? Napięcie mierzysz względem masy samochodu czy między kabelkami we wtyczce? Żarówka zasilana jest z modułu drzwi kierowcy a ten moduł z kolei zasila el. szyby, kierunek w lusterku, zamek itp. i raczej ma prawidłowe zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj masę żarówki bezpośrednio do samochodu z pominięciem kostki w drzwiach. Lub zmierz napięcie między szarym przewodem a masą. Masa jest na czarnym przewodzie wtyczki żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do lampki w drzwiach kierowcy założyłeś żarówkę led zamiast zwykłej to czasem tak się robi. Z tego forum już kilka osób pisało o podobnym problemie po wymianie na led. ASO nawet proponowało wymianę modułu. Możesz spróbować połączyć się z modułem drzwi kierowcy i sprawdzić błędy w obwodzie żarówki oświetlenia nóg kierowcy. Jest dość duży temat o tym problemie. Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem każdą jedną zarowke 5w5 na LED. Dodam jeszcze ze zamontowałem podswietlana gałkę zmiany biegów, zasilanie wziąłem z podświetlania joystick z tunelu środkowego. Przy próbie wymiany zwykłej zapalniczki na portu USB doprowadziłem do zwarcia prawdopodobnie upalają gałkę (miernik nie wydaje sygnału gdy sprawdzam czy jest obwód  +/-) i chyba od tego momentu spadło napięcie moze być to w jakiś  sposób powiązane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Katastrophen napisał:

Przypomnę że całe oświetlenie mam wymienione na ledy,

Myślę, że koledzy przeczytali ze zrozumieniem i nie musisz o tym w kółko pisać :) 

Skoro wiesz lepiej to po co pytasz ? 

Koledzy dobrze ci radzą, to choć podejmij próbę sprawdzenia i wtedy np. napisz, że bez zmian.

LED-y też się "zużywają" z czasem a biorąc pod uwagę, że w większości przypadków mają źle dobrane rezystory, a  to kolejna czynnik wpływający w sposób znaczny na ich żywotność.   

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!