Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowe opony wysokość bieżnika 6mm


Bazyl123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem nowe opony Michelin Primacy 4 205/55R16 S1 91h opory A przyczepność B 68db i mają wysokość bieżnika tylko 6mm (może 6,2-6,3mm). Na YouTube testowali nowe opony ale bez S1 i miły 7,4mm. Jest jeszcze wariant S2 i ma opory A przyczepność A 69db ale niewiem ile ma milimetrów.

Niewiem czy oddawać te opony, wymienić na S2.

Edytowane przez Bazyl123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry wybór, utrzymuj właściwe ciśnienie a nawet lekko (01-02 Bar) wyższe. Jak wszystkie obecnie mają tendencję do "gubienia" bieżnika na bokach, dlatego tak ważne jest ciśnienie. Poza tym, opony niezwykle trwałe, bieżnika mało, ale bardzo wolno się zużywa.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra opona, jak teraz wszystko na świecie ma być eko wiec bieżnik płytszy żeby spalanie było niższe ? pod różne homologacje samochodów są potrzebne różne głębokości bieżnika - wymagania producentów nowych samochodów. 

oznaczenia masz poniżej:

 

S1zoptymalizowany opór toczenia Michelin

S2, S3 zmniejszony obwód opony, z produkcji fabrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na stronie Intercars ogólnie o oponach zmniejszonych oporach toczenia że mają niższy bieżnik niż zwykła a co za tym idzie mniejszy przebieg.

Ale czy mniej przejadę konkretnie na Primancy 4 S1 to nie znalazłem informacji.

Może nie warto tej opony S1 z oporami A, lepiej zwykłą z C. Różnica w spalaniu pewnie żadna a na dłużej starczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem M. Energy Saver po około 70tys. jazdy letniej zostało jeszcze 5mm bieżnika, nadal są bardzo ciche. Zmieniam tylko dlatego że mają 10lat. 

 

Na infolini Michelin, tym razem się dowiedziałem że S1 ma 6,5mm a zwykła 8mm, S2 nie mają informacji. Twierdzą że mimo tego że S1 ma mniej bieżnika to tyle samo można przejechać ale nie mieli jakiegoś sensownego potwierdzenia (takie mało szczegółowe informacje)...

Edytowane przez Bazyl123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!