Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z hakiem holowniczym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam trochę nietypowa sprawę a mianowicie po prawie roku od zakupu auta zobaczyłem przez przypadek, że posiadam hak w samochodzie ( automatyczny ?). Mam z nim jednak problem bo po pociągnięciu dźwigni w bagażniku wydobywa się tylko dźwięk ale hak nie wypada. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem i wie jak to naprawić ? Jak teraz to zalegalizować bo poprzedni właściciel nie miał go wbitego w dowód i z tego powodu nie wiedziałem nawet ,że go mam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczka znamionowa zazwyczaj jest na uchwycie gniazda do wtyczki jak to jest w Twoim automacie nie mam pojęcia. W czasach jak używałem haka to nie było takiego ustrojstwa tylko z tyłu wystawała pała :D

Może trzeba zgiąć kręgosłup i zajrzeć pod spód, gdzieś pociągnąć, gdzieś stuknąć, bo jak to nie było lata używane to samo raczej nic się nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczny hak Bosal ma nalepkę z nr homologacji na ramie nośnej raczej nie w pobliżu kuli.

Rozkładanie: po zwolnieniu blokady w bagażniku hak powinien się opuścić z pod zderzaka i ręcznie należy go pociągnąć do właściwej pozycji pracy aż do zaklikniecia blokady. Składanie: analogicznie przy użyciu ręki.

Ściągnij ze strony Renault cennik akcesoriów do Megane. Tam znajdziesz nr kat. tego haka. Na stronie tech akcesories Renault znajdziesz instrukcję montażu zawierającą instrukcję obsługi oraz homologację haka lub nr kat. znajdziesz na allegro szukając nowego oryginalnego haka do odpowiedniej wersji nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że zapadka nie uwalnia haka. Nie znam tej konstrukcji, ale dedukując po chłopsku :D

myślę, że powinno być miejsce, gdzie tę zapadkę powinno się przesunąć ręcznie np. przy pomocy śrubokrętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, przemek343 napisał:

Głupio się przyznać ale wystarczyło pociągnąć mocniej linkę

Głupio, nie głupio :)

Po prostu zadziałał strach przed zerwaniem linki :) 

Dobrze, że się udało <ok> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!