Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nierówna temperatura z wylotu powietrza z nawiewów przy ustawieniu na LO


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj zauważyłem, że przy ustawieniu minimum na klimatroniku z nawiewu od strony kierowcy leci ciepłe powietrze a od strony pasażera zimne. Zmierzyłem termometrem i prawa strona miała 8 stopni przy wylocie a lewa od kierowcy 24. Jutro mam zobaczyć kamerą co się dzieje wewnątrz mieszalnika, stawiam że klapka lewej strony się nie domyka stąd problem. W środku raczej nie ma prawa nic być jestem pierwszym właścicielem auto bez żadnych dziwnych przygód. 

Miał ktoś podobny problem? Jeżeli się nie domyka to obędzie się bez demontowania całego środka? Przeraża mnie wizja demontowania tego wszystkiego.

Z góry dzięki za pomoc!

Autko to megane IV 1.5 dCi 2016r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, djpablo211 napisał:

Miał ktoś podobny problem?

Ja miałem taką samą sytuację. Od pasażera chłodził - od kierowcy nie. Sugerowali również problemy z klapkami, a okazało się, że bardzo wolno ubywał czynnik z klimatyzacji na oringach przy chłodnicy. Dwa razy maszyna nie wychwyciła nieszczelności, było nawet "ręcznie" nabijane 20 bar i trzymało ciśnienie. Okazało się, że oring nie trzymał tylko przy pracującej klimie, kiedy cały układ był już nagrzany.

8 godzin temu, djpablo211 napisał:

czynnik uzupełniony,

Przed rozbieraniem deski jeszcze raz sprawdź - przynajmniej ciśnienie na czujniku klimatyzacji programem Ecu Tweaker albo PyClipem:

https://megane.com.pl/topic/86902-sprawdzenie-climy/?do=findComment&comment=612312

Może puszcza, albo nie dobili ile potrzeba bo gaz drogi ( spotkałem się również z taką sytuacją) - że mnie je.bli na 200 gram.

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię, sprawdzone i w układzie zostało 150gr czynnika ( klima była dobijana przy mnie tydzień temu i nabite było tyle ile powinno być )

 

Dzisiaj napuścili mi kontrast bo nigdzie ni widać wycieku muszę pojeździć przez weekend i dalej będzie szukane w poniedziałek. 

Dam znać gdzie był wyciek,

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Nierówna temperatura z wylotu powietrza z nawiewów przy ustawieniu na LO

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!