Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zakładam temat, bo nikt nie odpowiada w starych wątkach, które poniekąd dotyczą innych problemów.

Pacjent : Fluence 2011 1.6 benzyna

 

od jakiegoś czasu nie pokazuje podpowiedzi zmiany biegów w postaci strzałek góra dół.

Oprócz tego pojawił siż żółty kluczyk i komunikat skontroluj samochód. Wymieniłem dwa czujniki na sprzęgle (takie z wchodzącym bolcem do środka, dwu pinowe)

po wymianie tego bliższego kontrolka się czasem zapala i wtedy strzałki działają, później gaśnie ale strzałki nie działają....Wymieniłem drugi (niby położenia sprzęgła), kontrolka póki co się nie zapala, ale strzałek brak... Samochód mam wrażenie że jest jakby zrywniejszy... lepiej reaguje na gaz. Nie mniej jednak chciałbym żeby wszystko wróciło do normy...

Oprócz tego sprawdziłem bezpieczniki koło aku, te które mają 15A - wyczytałem na rozpisce że niby odpowiedzialny jest za wyświetlanie biegów... ale niestety nic nie daje rezultatu.

Usterka pojawiła się nagle, przy jezdzie po parkingu, zapalił się kluczyk, potem zgasł i jest tak jak piszę. Dzisiaj szczytałem OBD błędy, skasowałem, i nic nie pojawia się nowego. Niestety nie zapisałem kodów ?

 

przypuszczam że to totalna pierdoła, ale nie mogę sobie poradzić. czy nikt z Was nie spotkał sie z tym w renowkach?

wymieniłem  ten niebieski i ten szaro zielony. Ten czarny niby też występuje, ale ja go nie mogę znaleźć, niby to jakiś potencjomter sprzęgła - ja tego nie widzę przy sprzęgle

czuj 1.jpg

czuj 2.jpg

czuj3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych strzałkach piszesz gdzie tylko można ? i w końcu założyłeś nowy temat. Niech będzie, może przyda się na przyszłość.

Ogólnie zasada, jest taka, że strzałki będą się pokazywać gdy nie ma żadnego problemu z samochodem. Sprawdzałeś czy przy uruchamianiu samochodu pokazuje się komunikat, że test systemów OK czy tylko sam test systemów bez końcowego OK? Podłączałeś komputer by sprawdzić układy pod kątem występowania błędów? Nie każdy błąd wyświetla się na tablicy w postaci komunikatu.

Nie ma bezpiecznika od tej funkcji podpowiedzi, to jest element oprogramowania licznika.

Czarny czujnik występuje tylko z elektrycznym ręcznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Starałem sie opisać szczegółowo. Mam test systemow ok. Niestety błędy skasowalem, nie pojawią się znowu a strzalek brak. Błędów tez nowych brak. Robiłem przez obd i program car scaner...więc wiem że to amatorka raczej 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 PL literki :!: - aniewa

Edytowane przez mackus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo:jak nie świeci kontrolka nie działa tempomat ( zapala sie tylko lampka na liczniku, ale nie reaguje na przyciski z kierownicy). Jak kontrolka świeci działa wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, najmniejszy błąd w układzie sterowania wyłącza tempomat i podpowiadacza. Szukaj błędów w poszczególnych układach, zacznij od sterownika silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aniewa napisał:

zacznij od sterownika silnika

Ok, tylko dziwne jest to ze jak kontrolka gaśnie to te opcje nie działają, a przy świecącej działają. Sterownik silnika , masz na mysli np.: oprogramowanie ? Czy raczej jest kopnięty jakiś układ typu np.: map sensor (strzelam całakiem przypadkowo w ten mapsensor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem sie do Aso.... Niestety żaden mechanik ( fluence był teraz na grubszym serwisie, rozrząd oleje itp) nie jest w stanie nic wymyśleć . Nie mam nerwow juz na magikow itp...

Dodatkowo : jak się kontrolka nie świeci i nie dzialaja strzałki i tempomat to zauważyłem ze auto jest bardziej zrywne i lekko szarpnie przy przuszczaniu sprzęgła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jest podejrzenie że padł moduł upc, to ten od bezpiecznikoe przy aku chyba. Pan elektryk z autospectrum w Krakowie jednak polecił umowic się na przyszły tydzien, bedzie miał jakieś części na podmianę, chyba chodzi żeby nie drzec kasy ze mnie  i nie wymieniać w ciemno. W sumie wydaje mi się ze tylko w Aso są w stanie to ogarnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Padnięty był czujnik cofania, miałem go wymienić profilaktycznie, ale myślę że jak działa to po co ruszać, tym bardziej że cofania czujniki i światła działały.... A tak 500zl w aso.... Nie mniej jednak miętki garażowy mogłyby pół auta wymienić i kasę za to wziąć... Więc w sumie nie żałuję... Tempomat i strzałki oczywiście działaja, kontrolka się nie zapala... 

Piszcie ludzie rozwiązania jak się coś idą ogarnąć,  te auta są stosunkowo proste,ale diagnoza trafna to podstawa. Wtedy kasa zostaje dla nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, posiadam Megane 3 ph1 105 km 2008 r. I brak u mnie kontrolki zmiany biegów. Programem ddt4all zaznaczyłem avec gestion freeshift czy jakoś tak ale dalej nic nie ma. Czy w tym modelu nie ma tej wskazówki czy cos jest nie tak z ECU?

IMG_20220522_203344.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!