Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylne szyby się nie domykają - Megane 2 CC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Ostatnio zakupiłem Megane 2 w wersji Coupe Cabrio (rocznik 2003). Auto od początku miało małe problemy z przyciskami od szyb - niektóre przyciski nie działały, niektóre z kolei działały tylko "w połowie" (np. tylko otwierały albo zamykały szybę), ale generalnie dało się to przełknąć, bo działał bez problemu przycisk przy ręcznym od zamykania/otwierania wszystkich szyb jednocześnie. Dwa dni temu pojawiła się jednak niespodziewanie nowa, znacznie poważniejsza usterka - mianowicie, tylne szyby przestały się domykać (wysuwać?) do końca. Bez problemu się chowają, nie zacinają się, nie wydają żadnych podejrzanych dźwięków. Przestały się po prostu domykać - wysuwają się do pewnego punktu i zatrzymują się, zostawiając dość sporą szczelinę. Co najdziwniejsze, obie zachowują się jakby właśnie tak miały się zatrzymać (nie ma absolutnie żadnego dźwięku sugerującego, że coś je blokuje). Nie da się ich potem już podnieść bardziej żadnymi przyciskami.

Przytrzymywanie przycisku zamykania drzwi na karcie też nic nie daje - nie domykają się.

 

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy może to być problem z elektryką, jakimś błędem systemu? Tak jak wspominałem, szyby poruszają się gładko, nie zacinają się, nie ma żadnego niepokojącego dźwięku w momencie, kiedy zatrzymują się zostawiając szczelinę. Na ten moment auto prowizorycznie przykrywam plandeką, żeby nie zalało mi go w środku deszczem. Nadmienić chciałbym również, że problem występuję przy schowanym, jak i rozłożonym dachu.

 

Co więc może powodować taki problem? I ile może kosztować mnie potencjalna naprawa?

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego daj zdjęcia zamkniętych szyb z zamkniętym dachem i otwartym. Co do pytania na początek należy określić czy to problem mechaniczny (że nie słychać nie znaczy że jest dobre) lub elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szuszu napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Śpieszyło mi się do pracy więc podsyłam na ten moment tylko zdjęcie z rozłożonym dachem. Aczkolwiek nie ma różnicy podczas schowanego dachu - szyby zatrzymują się dalej w tym samym punkcie. Dziwne jest to, że obie tylne zatrzymują się prawie w tych samych punktach (prawa szyba tylko zdaje się ciut bardziej domykać niż lewa ze zdjęcia).

IMG_20220529_105420.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś na nowo je zakodować. Tzn odłącz aku na parę minut i po podłączeniu sprawdź czy dojeżdżają. Jak to nic nie da to odstawiam mechanizm, może być stary smar i przez opory sterownik odbiera że szyba osiągnęła pozycję końcową. W każdym razie musisz zdemontować boczki i wyciągnąć mechanizm.

Edytowane przez Szuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Tylne szyby się nie domykają - Megane 2 CC

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!