Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zatarty kompresor czy tylko łożysko?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam megankę z 2003r 1.6, dziś w trakcie podróży w aucie przestała chłodzić klima.

W chwilę auto straciło moc i gasło podczas zmian biegów aż w końcu z nawiewów poczułem swąd palonej gumy, zatrzymałem się i otworzyłem maskę a tam pasek osprzętu dosłownie płonął w okolicy kompresora, udało się pożar ugasić ale pasek zdążył strzelić, koło pasowe kompresora stoi teraz na betonowo.

Słychać było delikatne huczenie od strony kompresora kiedy jeszcze działał, żadnych metalicznych stuków czy innych dziwnych dźwięków i teraz pytanie do was czy miał ktoś podobny problem? Liczyć na szczęście w postaci łożyska czy zmawiać paciorek?
Czy jeśli kompresor się zatarł to co oprócz płukania układu i wymiany kompresora należałby zrobić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany koło pasowe alternatora- jest metalowo gumowe - zamiennik Febi. Można założyć stałe koło które było montowane w wersjach poliftowych.

_SC_2232.thumb.jpg.b5d51290450d0305c74ce91852cec484.jpg

Akumulator do ładowania bo zanim spłonął pasek to Akumulator był już nie ładowany.

Sprzęgło sprężarki do sprawdzenia i koło pasowe na wale - też jest metalowo gumowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.07.2022 o 21:01, szwagier24a napisał:

Do wymiany koło pasowe alternatora- jest metalowo gumowe - zamiennik Febi. Można założyć stałe koło które było montowane w wersjach poliftowych.

 

Alternatorowi nic się nie stało.

Auto już naprawione, wsadziłem drugi kompresor.

Zrobiłem sekcję zwłok starego kompresora, poszło wewnętrzne łożysko, same tłoczki i cylinderki ok. Od temperatury tarcia cewka, sprzęgło i koło pasowe stopiły się ze sobą także naprawa starego jest nieopłacalna.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!