Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bład DF652 obwód czujnika temperatury przed turbiną


Radzix3009

Rekomendowane odpowiedzi

PyClip 2,2 na zimnym ma 200 i na zapalonym też miał 200 nadmienie ze spaliny jakoś dziwnie smierdza i jak jest mniej niż 10 stopni to kiepsko pali  (szarpie ale jak jest gaz wcisniety minimalnie to jest ok) swiece były zmieniane i pokazuje ze grzeja. jeszcze nie odpinałem. blędu zadnego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem, podepnę się pod temat.

Megane III ph III Grandtour, 1.5dci. 3 dni temu miałem podobną sytuację, w trakcie jazdy autostradą zaczął mi co jakiś czas migać kluczyk, a zjeżdżając już na zjazd zaczął się świecić na stałe. Szybka diagnoza pyclipem i 2 błędy DF652, DF025. Poszperałem na forum i znalazłem odpowiedź na DF025. Dziś sprawdziłem świece żarowe - 1 uwalona. 
Teraz DF652 - natknąłem się na rysunek silnika, gdzie powinien się znajdować ten czujnik tyle że to był w wersji 896, ja posiadam 656. Czy w tej wersji jest on jakoś inaczej umiejscowiony? widzę od strony grodzi jakieś kable, ale nie jestem pewien czy to ten czujnik.

Dodam, że nie mam żadnych objawów typu szarpanie, brak mocy etc, auto jeździ normalnie.

Teraz mam co jakiś czas kontrolkę "skontroluj układ wydechowy", "skontroluj układ wtrysku paliwa", a czasami "start stop do kontroli". Wrzucam zdjęcia z pyclipa - połowa zdjęć z włączonego zapłonu, silnik wcześniej rozgrzany, druga na biegu jałowym.

zapłon 0.jpg

zapłon 1.jpg

zapłon 2.jpg

zapłon 3.jpg

zapłon 4.jpg

zapłon 5.jpg

zapłon 6.jpg

zapłon 7.jpg

zapłon 8.jpg

Tutaj wrzucam zdjęcia, robione na biegu jałowym.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

jałowy 0.jpg

jałowy 1.jpg

jałowy 2.jpg

jałowy 3.jpg

jałowy 4.jpg

jałowy 5.jpg

jałowy 6.jpg

jałowy 7.jpg

jałowy 8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmieszczenie czujników w tym silniku oznaczyłem na rysunku dołączonym poniżej, czujnik związany z błędem DF652 oznaczony jest numerem 1 i opisany na schematach jako 1589.

K9k656zopisemczujnikw.thumb.jpg.38bb60ed1509eed47dbd7d8bd52b41f0.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po krótkiej przerwie.
Już po wymianach świec i czujnika, diagnoza trafna, błędy po wymianie części i kasacji się nie pojawiły. Start& stop do kontroli również zniknął.

aniewa serdecznie dziękuje za pomoc! 

Edytowane przez bebson18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!