Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kręci a nie odpala - MEGANE 3 2.0 TCE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej megane wystąpił problem nie odpalania, problem wystapił nagle, jeździła normalnie i nagle kręci, lecz nie odpala . Odczytane błędy  P0095 (obwód czujnika temperatury powietrza) P1525 (Air bypass valve system). Na desce rozdzielczej dwa komunikaty SKONTROLUJ UKŁAD WTRYSKOWY oraz BŁĄD REGULATORA PRĘDKOŚCI  Ktoś ma pomysł od czego zacząć... Wymienić czujnik temperatury i zawór DV? Czemu ten bład tempomatu wyskoczył? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy odczytane apką Car Scanner. Gaz jest od końca 2021 i dodam że są z nim same problemy od założenia min. Cały czas pali sterownik Lpg od początku już chyba 5 czy 6 wymienionych. Niby ustawiony wszystko dobrze jeździ elegancko. Przy ostatnim spaleniu sterownika Lpg jakieś zwarcie właśnie w sterowniku się zrobiło i nowy Aku wyssało z prądu do zera, wymiana na gwarancji , naładowany akumulator i wszystko gra. Przyjechałem się może kilka razy i przestał odpalać. O dziwo dziś idę zobaczyć co się dzieje jeszcze raz wsiadam karta przycisk i... odpalił... 

Sterownik gazu znów zjarany bo piszczy że błąd, nie przełącza na gaz. Na desce teraz 2 komunikaty SPRAWDŹ UKŁAD WTRYSKOWY oraz SPRAWDŹ UKŁAD WYDECHOWY... 

Przyjechałem się niby wszystko ok moc jest wydaje się jakby na niskich obrotach stracił lekko mocy bo wyraźnie czuć że turbo się załącza, wcześniej bardziej płynnie oddawał moc. Car Scanner pokazał że jest czujnik temp. powietrza świruje (high input voltage)

Edytowane przez PitTomchuck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PitTomchuck napisał:

Gaz jest od końca 2021 i dodam że są z nim same problemy od założenia min.

Cały czas pali sterownik Lpg od początku już chyba 5 czy 6 wymienionych.

Należy zacząć ;

   - od zakręcenia gazu na butli i wykasowaniu błędów,

   - w stopce należy zaznaczyć obecność lpg,

   - aby uzyskać miarodajną pomoc, należy podać jak najwięcej informacji o stanie silnika

Kiedy była ;

  - wymiana rozrządu i kzfr???

  - świec?

  - oleju i filtrów???

  - przegląd generalny silnika???

Należy udać się do kumatego instalatora lpg , bo w perspektywie czeka Cię robota z głowicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy wspomniane wcześniej kasowałem ale od razu pojawiają ponownie. P0098 , P0095(17), P1525(F3)
Rozrząd i kzfr nie mam informacji o wymianie jak kupiłem auto nie wymieniałem jeszcze. Auto jest ze szwajcarii i było serwisowane do końca w serwisie Renault. Ostatnio jak postał dłużej to przy odpalaniu słychać było terkotanie w głowicy 2-3sek. także pewnie czeka mnie niebawem wymiana.
Świece przed założeniem LPG zmienione na irydowe denso
Oleje i Filtry standardowo co rok wymiana. 
Przegląd generalny? Odkąd kupiłem ponad rok temu przejrzałem cały silnik i nie było żadnych problemów, do pierwszego padnięcia akumulatora w zimie juz po założeniu LPG, od tamtej pory cały czas cyrk ze sterownikiem LPG. W miedzy czasie była regeneracja alternatora, nowy pasek wielorowkowy i wymiana akumulatora na nowy, bo były przypuszczenia że stary akumulator był i podbijało napięcie ładowania ponad 15v i to zabijało sterowniki LPG ale jak sie okazało raczej to nie było to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik jest najprawdopodobniej błędnie podłączony, że się "pali".

Napięcie w nowych samochodach normalnie dobija do 15V i delikatnie powyżej podczas hamowania silnikiem na biegu. Samo to, że wyssało akumulator to już o tym świadczy. Aby ustalić czy aby na pewno nie jest winny gaz trzeba by mieć wiedzę o sprawności sterownika LPG a najlepiej wpiąć atrapę w miejsce sterownika LPG - niektórzy producenci takie produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PitTomchuck napisał:

Błędy wspomniane wcześniej kasowałem ale od razu pojawiają ponownie. P0098 , P0095(17), P1525(F3)

1/ Koniecznie " zakręć gaz na butli "  odłącz sterownik lpg  i  wykasuj błędy ;

    a/ to jest podstawa do prawidłowej dalszej diagnozy,

    b/ błędy; P0098, P0095 ; sprawdź;

        - czy przewody lub złącza czujnika temperatury powietrza wlotowego nie mają oczywistych usterek,
        - czy czujnik temperatury powietrza wlotowego jest zainstalowany prawidłowo,
        - gdy silnik jest zimny, odczyt z czujnika powinien być taki sam jak w przypadku czujnika temperatury płynu chłodniczego,
  

6 godzin temu, PitTomchuck napisał:

Rozrząd i kzfr nie mam informacji o wymianie jak kupiłem auto nie wymieniałem jeszcze. Auto jest ze szwajcarii i było serwisowane do końca w serwisie Renault. Ostatnio jak postał dłużej to przy odpalaniu słychać było terkotanie w głowicy 2-3sek. także pewnie czeka mnie niebawem wymiana.

Skoro do końca serwisowane w serwisie reno ;

  - to jest możliwość poznać dokładnie jego historię usług w aso,

6 godzin temu, PitTomchuck napisał:

Oleje i Filtry standardowo co rok wymiana.

Stosować markowe oleje i części,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Kręci a nie odpala - MEGANE 3 2.0 TCE

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!