Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Automatyczny hamulec postojowy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, proszę o pomoc. Jak wyłączyć całkowicie automatyczny hamulec postojowy w scenic III? Próbowałem wyłączyć w PyClip ale po jednym ręcznym włączeniu ręcznego w korku, znów się aktywował. Chciałem wyłączyć na zime , nie chce zastać zamarzniętego hamulca. Proszę o pomoc jak to zrobić prawidłowo w PyClip lub ECU Tweaker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W L2 kiedyś przestawiałem. nazywało się to tryb zimowy i była wtedy informacja na desce aby jednak zaciągnąć ale sam się nie zaciągał. Ale szczerze używam ręcznego codziennie. Moja żona również i nie wiem jak trzeba się postarać żeby ręczny zamarzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, halas2 napisał:

W L2 kiedyś przestawiałem. nazywało się to tryb zimowy i była wtedy informacja na desce aby jednak zaciągnąć ale sam się nie zaciągał. Ale szczerze używam ręcznego codziennie. Moja żona również i nie wiem jak trzeba się postarać żeby ręczny zamarzł.

Wystarczy mieć pecha, kilka dni mokrych wcześniej i gwałtowna zmiana na mróz i będzie problem. Pewnie nie w każdym samochodzie ale może się przytrafić, bo miewaliśmy takie zdarzenia a kraj z gatunku raczej cieplejszych niż Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carsik napisał:

Wystarczy mieć pecha, kilka dni mokrych wcześniej i gwałtowna zmiana na mróz i będzie problem. Pewnie nie w każdym samochodzie ale może się przytrafić, bo miewaliśmy takie zdarzenia a kraj z gatunku raczej cieplejszych niż Polska.

Nie wątpię. Widziałem zamarznięte ręczne w swoim życiu. Ale jak wspominałem. Odkąd używam ręcznego codziennie nie mam z nim problemów. Żona też używa codziennie żeby nie zerwała blokady od trybu parking. Ma zawsze mieć zaciągnięty ręczny. Wyjeżdżamy codziennie o 6 rano kiedy jest zazwyczaj największy mróz. I tak jeździmy od 2018 i nic. I to w dwóch autach:)

Edytowane przez halas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, aniewa napisał:

Wrzucam scren z ddt4all ale w Ecutweaker będzie to samo. Wejdź w "Automatic Parking Brake" i dalej to samo co na screnie.

1701629014_Wyczenieautomatycznegozaciganiarcznegozim.thumb.jpg.af3c5ef9c428d449616e4e3b2056d593.jpg

 

A jak na wiosnę będę chciał aktywować automatyczny hamulec zmieniam tylko w przed ostatnim czerwonym kwadraciku od lewej? Robić to normalnie czy po CAN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz na ostatnią pozycję "Normale" i klikasz "Send'. 

Swoją drogą powiem, że od 12 lat jeżdżę samochodami z automatycznym ręcznym i nigdy na zimę go nie wyłączałem. Zero problemów związanych z mrozem, hamulec nigdy nie zamarzał a mieszkam na wschodzie Polski gdzie mrozy potrafią być dokuczliwe.

Zawsze po zgaszeniu silnika możesz zwolnić hamulec elektryczny przed opuszczeniem pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaciski elektryczne są takie same jak w Megane IV to jest to konstrukcyjnie wykluczone, chyba, że obudowy napędów są uszkodzone. W takim przypadku nie trzeba zimy aby doszło do awarii zacisku.

Wiem,  że takie stereotypy pozostały po Polonezach i innych tego typu autach i później taki nie używany hamulec postojowy zostaje użyty raz i wtedy dochodzi do jego awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!