Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 Olej wymieniany co 30 tys km


kvbvs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam do kupienia sprawdzoną z pewnego źródła megane 1.5 dci 90 km z 2017 roku. Auto jest naprawdę zadbane, tylko martwi mnie to że właściciel serwisował go zgodnie z książką.

Chodzi o oleje głównie- reszta dobrze ze wszystko w ASO:)

Martwi mnie interwał olejowy. 

Pierwszy zrobił po 20 tys km, kolejne jak w zegarku co pół roku i 30 tys km.

W taki sposób serwisował do końca do 150 tys km.

Naczytałem się o tych wymianach. 

Jak myślicie bać się takiego egzemplarza?

Na ten moment auto nie budzi zastrzeżeń chodzi jak nowe. Znam właściciela, wiem ze nie bierze oleju itd.

Proszę o Wasze zdanie.

Edytowane przez kvbvs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 90 % kupowanych na zachodzie 1,5 dci miało taki interwał wymiany oleju. Przynajmniej na tym forum nikt się nie chwalił, że to miało jakiś ujemny wpływ na panewki lub inne elementy silnika. Ja bym tym się nie przejmował. 150 kkm to nie jest dużo dla tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kvbvs napisał:

Mam do kupienia sprawdzoną z pewnego źródła megane 1.5 dci 90 km z 2017 roku.

Auta 90 KM są ;

  - pozbawione dwu - masy,

  - mają skrzynie 5 biegową,

  - moment obrotowy ten sam co 110 KM,

  - 150 kkm - to rozrząd do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

- Rozrząd wymieniony w ASO przy tym przebiegu

- tamta ma 6 biegów ( może megane III z tym silnikiem miała 5 biegów)?

- co do dwumasy  - było by miło gdyby jej nie było ale informacje w internecie są różne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam olej od wyjazdu z salonu (nowy) do teraz co 30k km. Nie stwierdzam skutków ubocznych robiąc to zgodnie z zaleceniami producenta. To co napisał kolega Aniewa, to też prawda, bo na zachodzie nikt nie wyda zbędnie jednego ojro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem i Megane 3 z skrzynia 6 i silnikiem 90pare koni. Delphi miało skrzynie 5 i taka też miałem kiedyś na podwórku. A miałem okazję się przejechać 90parę koni, nie pamiętam ile, na siemensie i miała skrzynie 6. Dwumasie jak nie pomożesz umrzeć to da radę. Ja mam już 265 tys. na dwumasie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, halas2 napisał:

A miałem okazję się przejechać 90parę koni, nie pamiętam ile, na siemensie i miała skrzynie 6.

Prawdopodobnie 95 KM, 6 biegów, 2-wu masa, siemens,

Pytanie nasuwa się samo ;

   - czy megane 1.5 dci 90 km z 2017 roku jest na osprzęcie delphi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tylko wspominałem o Megane 3 co jest zawarte w pierwszym zdaniu. Megane 4 nie mam jeszcze rozpracowanej i nie wiem co wkładanie chociaż domyślam się że Delphi już nie ma. Ale kiedyś też myślalem że po Megane 2 renault zaorało współpracę z Delphi i się myliłem. Co do dwumasy podtrzymuje zdanie i tutaj dodam filtra DPF nie ma się co bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

- czy megane 1.5 dci 90 km z 2017 roku jest na osprzęcie delphi???

Chyba to nie ma większego znaczenia. Delphi z 2017 to nie to samo co z 2000 r. Teraz coraz częściej słychać o padających stosach piezo w Siemensie niż łuszczących się pompach w Delphi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!