Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak wyłączyć inteligentne ładowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie drażni mnie to. ładowanie po uruchomieniu 13.5v przy hamowaniu 14.8v jak to wyłączyć by mieć normalne ładowanie jak starszych autach macie jakieś pomysły czuje po akumulatorze że jest nie doładowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz elm327 i program ddt4all to spróbuj to wyłączyć w module USM. Nie wiem czy to zadziała, zawsze można cofnąć zmianę. Normalnie jest ESM not inhibited czyli "Nie blokuj systemu ESM (Energy Smart Menager)". Zmiany robisz w trybie ekspert po kliknięciu w ikonkę z wizerunkiem Eisteina na górze ekranu.

Ścieżka dostępu:

image.thumb.png.d21c243018f1d59aa3e82c515a1218ef.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozruchu na zimno czuć ze gorzej kreci 13.9v falująco. Dawniej były proste układy a teraz jak zwykle czym więcej elektroniki tym gorzej. Dziś rano miałem podpięty miernik pod zapalniczkę i napięcie 11.9 przy 2tys/obr hamowanie wzrost napięcia do 14.5 co dziwnego to jak załączyłem ogrzewanie tylnej szyby napięcie 13.4v oczywiście światła włączone i nadmuch też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale ile jest jak kręci rozrusznik rano?

Mi też się wydaje że wolno kręci chociaż mój ma prawo się kończyć powoli. Ale to co mi się wydaje nie ma odzwierciedlenia w pomiarach. Prędkość obrotowa silnika podczas kręcenia rozrusznikiem wynosi 200obr/min napięcie spada do 10v. 2 lata temu takie same parametry trzymał. Czyli nie ma czego szukać. A to że się wydaje to jest subiektywne odczucie :). fajnie by było jak byś miał pomiar bo oczywiście nie wykluczam tego że masz rację chociaż na ten moment wewnętrznie uważam że szukasz dziury w całym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze 2 -3 tygodnie temu miałem taką sytuacje przyjechałem z pracy zaparkowałem auto później zona pojechała do lekarza przyjechała wiec odstawiłem do garażu na drugi dzień ledwo kręcił ale załapał wiec przejechałem ze 20 km ze by go doładować i później odpalał dlatego według mnie ten system sam się gubi niedoładowany akumulator zaraz zasiarczy płyty miałem starą lagune 1 lift 2.2dti i tak kręciła jak szalona dlatego mam takie podejrzenia akumulator ma 3 miesiące

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: 

Przerwij ten słowotok odpowiednim znakiem przestankowym. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie mam EFB tylko zwykły tej samej pojemności co poprzedni akumulator ma 3 miechy szkoda mi go sprzedawać a jak będzie niedoładowany to go zasiarczy. Jest możliwość na chama jakoś to rozłączyć wiem ze zaraz będzie się darł komp ze ma nieprawidłowości

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: 

Przerwij ten słowotok odpowiednim znakiem przestankowym. - Prezes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szczepan520 napisał:

akumulator ma 3 miechy szkoda mi go sprzedawać a jak będzie niedoładowany to go zasiarczy.

Tu masz rację. Maksymalnie wytrzyma do 1,5 roku z doładowywaniem zewnętrznym. W Twoim samochodzie alternator ładuje impulsowo i obawiam się, że nic się nie da zrobić. Tylko akumulator EFB lub AGM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze zderzenie z inteligentnym systemem ładowania więc kupiłem identyczny o takich samych parametrach ale nie spojrzałem czy AGM czy EFB goscio na youtube pisał że by odłaczyć normalnie przewod sterujacy ale jak znam życie zraz wywali kontrolke ładowania

 

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!:  

Przeczytaj przed wysłaniem, popraw. 

Przerwij ten słowotok odpowiednim znakiem przestankowym. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!