Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podgrzewane fotele (Chiński zestaw), Doposażenie - Megane III PHI2009


Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, aniewa napisał:

Raczej można zewrzeć

 

Robiłem próbę zestawu.

- czerwony stałego zasilania, czerwony ACC i żółty podświetlania złączyłem jako jeden kabel i dałem 12V. Do czarnego minus. 

Podłączyłem to do zasilacza 12v 2A (testowałem na zmianę tylko na jednej macie, bo zasilacz max 24W). I wszystko śmiga poprawnie.

Tylko muszę mieć pewność, że czerwony ACC od podgrzewaczy nie puszcza więcej prądu do obsługi czegoś, czegokolwiek więcej, bo chcę z bezpiecznika F25 dać mu to ACC a juz mam tam wpięte ACC od zasilacza parkingowego rejestratora wideo. Stąd rozdzielony kabel na końcu.

Bo jak dobrze rozumiem to każde ACC ma za zadanie tylko dać napięcie i nic nie ciągnie tam prądu ? Po prostu jest napięcie tak ? Bo jak ciągnie jakiś amper czy dwa to na F25 może instalacja strzelić, bo już mam wideo rejestrator pod tym bezpiecznikiem sygnałowy ACC. Bo zasilanie rejestratora mam z F27 (tu nie koliduje).

Ewentualnie w skrzynce jakiś inny plus po stacyjce ? Bądź po odpaleniu silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACC zasila tylko moduł foteli, gdy moduł wykryje zmianę położenia przełącznika grzania fotela to też załącza przekaźnik. W sumie nie więcej niż powiedzmy 5 W czyli max 1 A. Przekaźnik z kolei puszcza prąd na fotele ale to już z innego obwodu.

Sprawdzałeś czy na bezpieczniku 25 pojawia się napięcie po włączeniu zapłonu? Wydawało mi się, że tam jest napięcie po otwarciu samochodu, u mnie ten bezpiecznik nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, aniewa napisał:

Sprawdzałeś czy na bezpieczniku 25

 

Tak mam tam napięcie 12V po włożeniu karty do stacyjki (zapłon) bez odpalania auta. Dodatkowo mam tam do przejściówki dodany przekaźnik https://allegro.pl/oferta/przekaznik-samochodowy-4120-5pin-12v-40a-gniazdo-7007236342  który zeruje mi sygnał po wyjęciu karty do 0V bo było tam jakieś mikro napięcie 0,05V zasilaczowi parkingowemu to przeszkadzało. Sprawdziłem nawet teraz, otwieram drzwi i dopiero jak kartę włożę to kamera startuje. F25 3A AP45 Bezpiecznik: wewnętrzne lusterko wsteczne (1340) nie dotyczy wersji E95 lusterko mam zwykłe nie monochromatyczny a bezpiecznik w instalacji był.

 

PS. czyli czerwony ACC zasila od foteli sterownik 1A-em a gdy widzi 12V to puszcza prąd po lini stałego zasilania ? Ciekawe ile bierze zasilacz parkingowy z ACC ? Na F25 mam 3A. Może gdzie indziej sie z tym wpiąć ? Swoją drogą jak bierze 5W to wychodzi z niecałe 0,5A (12V * 0,5A = 6W)

IMG_20200223_095232.jpg.c49145acd12b5a99ac43d03662c9ff22.jpg  IMG_20200112_140630.jpg.9f93d45c20f9aa9ca067c6fb9a551e5d.jpg  IMG_20200223_095240.jpg.72cbe2d35e1f139daa086fef6b99c337.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2023 o 14:33, aniewa napisał:

ACC

 

Jeszcze się zastanawiam nad tym ACC po odpaleniu silnika, nie wiesz czasem, który bezpiecznik jest po odpaleniu silnika ? Dziś rano patrzę a kamerka mi zawisła i się nie wyłączyła na noc z ACCF25 ? Może bezpieczniej jednak będzie po odpaleniu silnika ACC, podświetlanie przycisku tylko dam na F25 i zasilanie z F12.

 

Ty masz po odpaleniu silnika ACC ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, zonee napisał:

nie wiesz czasem, który bezpiecznik jest po odpaleniu silnika ?

Nie ma takiego bezpiecznika, jest tylko bezpiecznik + po zapłonie. U mnie brak bezpiecznika F25 czyli tego który podaje 12 V po włożeniu karty do czytnika. Zasilanie wziąłem z żółtego kabelka przy włączniku tempomatu, tam też jest 12 V po zapłonie, podświetlenie również mam z tego samego przełącznika z niebieskiego przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Mam pytanie do kolegi Aniewa. Chcę założyć uniwersalne maty do podgrzewania. Widziałem, że na zdjęciu, którym pokazujesz maty jak są u ciebie przyklejone, masz taki sam wzór tapicerki. Chodzi mi o oparcie, gdzie jest przeszycie wzdłużne i mocowanie do gąbki. Jak u siebie przykleiłeś galbe ? do oparcia, by nie zasłaniała mocowania poszycia? Masz jakieś zdjęcie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam zdjęć, poszycie jest mocowane na rzepy do gąbki i należy tylko uważać by przy odrywaniu poszycia nie odkleiła się druga część rzepa przyklejona do gąbki.

Zdejmiesz część poszycia to wszystko zobaczysz i bez problemów puścisz przewody.

Co to jest ta galba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko pisałem. Chodziło mi o gąbkę. U mnie jest na środku takie przeżycie które jest przymocowane do gąbki 

IMG_20230823_160442.jpg

Słownik, przeszycie. 

Tak to u mnie wygląda pod poszycie. Jak przejść z mata pod rzepami? 

IMG_20230823_192429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!