Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana modułu hamulca parkingowego.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,szukam lokalizacji modułu hamulca parkingowego megane IV.. skąd wiem ze to moduł? Sprawdziłem zacisk mechanicznie i elektronicznie.. jedyna opcja to moduł.. chyba ze gdzieś są ukryte bezpieczniki prawa/lewa strona. Dostałem od znajomego wiadomość ze w tym miejscu,ale rozbebeszylem tunel i nie ma tego.. . Czy ktoś coś wie? Może pomoc? Pozdrawiam… 

6E24D74C-0647-4FEB-84A3-BD337E40C5E2.jpeg

Edytowane przez czesctoja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysunku w czerwonej otoczce obok czujnika ESP, to chyba jest pod środkowym tunelem, gdzieś koło lewarka. Wcześniej myślałem, że pod fotelem.

Co do usterki to popatrz na przewody przy silniczku. Bezpiecznik jest wspólny dla obu silników.

 

279122706_Zrzutekranu2022-12-29195243.thumb.jpg.d2495a846d4c0bc980c4d71c1c404e1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aniewa napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Sprawdzałem przed chwila tunel.. jedyne co tam jest to sterownik od poduszek… przewody okej, bezpiecznik  dałem nowy (tak na wszelki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, szwagier24a napisał:

 

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Nie ,nie pojawia się. 

Tak jak mowie ,sadze ze będzie to sterowane jakimś tranzystorem i pewnie to on padł (podobnie było bodajze ze scenic’ami?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podasz zewnętrzne zasilanie na silniczek to pracuje?

Napięcie badałeś na odpiętej wtyczce?

Mam możliwość zbadać błędy komputerem? Jak moduł byłby uszkodzony to obstawiam, że: sterownik zarejestruje błąd, na liczniku wyświetli się stosowny napis informujący o usterce.

Może brak masy na silniku - silnik nie pracuje, błędu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aniewa napisał:

Moduł hamulca oznaczony jest liczbą 1217, trudno ocenić perspektywę rysunku.

Wygląda jak byłby pod fotelem kierowcy - może zalany wodą z głośników drzwi tylnych?

Faktycznie masz 6 tyś. przebiegu? - to wygląda na sprawę serwisu/gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, silnik pracuje -nawet tak dobrze pracuje ze ostatni przypadkowo zaciągnąłem hamulec XD 

blad na desce się pojawia- usterka układu hamulcowego,nie działa ani tempomat aktywny ani radar ani hill assist. 
wybaczcie ze tego nie ująłem w poście. 

Aktualnie mam już 66tysiecy :) i auto po gwarancji 

Napięcia brak,masa jest ok. Z tylu podłoga sucha , z przodu lekko wilgotna ale nie aż tak raczej żeby zalac moduł….

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, czesctoja napisał:

w megane III chyba tak montowali.

W Megane III moduł był w bagażniku po lewej stronie

8 minut temu, szwagier24a napisał:

Wygląda jak byłby pod fotelem kierowcy - może zalany wodą z głośników drzwi tylnych?

Obok tego modułu 1217 jest moduł ESP z numerem 2326 a on był zazwyczaj montowany na tunelu środkowym. Nie pomogę więcej bo tylko takie mam materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już głupieje ? w sobotę sprawdzę pod fotelem kierowcy … oby tam był ??

Patrzyłem jak idą przewody od przycisku zwalniania ręcznego i idą jakby pod fotel kierowcy ..

EDIT. 

Witam, rozebrałem trochę dywanu, wywaliłem fotę i moim oczom okazał się moduł pod gąbeczką! Po wymianie modułu  usterki brak :)  Ps. Sprawdziłem przyczynę awarii, co się okazało? Uszkodzony przekaźnik, wieczorem podeśle fotkę wnętrza modułu :) 

ABA42334-0C10-4685-B78C-FBFE4E1F98EC.jpeg

  • Zwycięzca 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!