Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana termostatu megane 3 1.5 dci ph3


NeeRek

Rekomendowane odpowiedzi

W moim 1.5 836 ph1 grzałki wyłączają się przy 75stopniach i wtedy zaświeca się drugi kwadracik. i jak zgaśnie drugi kwadracik przy 70 stopniach to załączają się ponownie. Kolega @NeeRek pisał że w ph3 są inne limity kwadracików stąd moja ciekawość czy grzałki też tak jakby podążają za tym czy limity są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jak w waszych Megi się ma w taką pogodę jak dziś (około 2 st) wyświetlacz temp? Ja dziś jadąc około 100 km średnie obroty około 2000-2300 cały czas 1 kreska, Temperatura nie osiągnęła pełnych kresek. Temperatura wnętrza ustawiona około 20 st. Pod koniec jazdy wyłączyłem temp. na LOW, na trójce przez jakieś 8 min. zwiększyłem obroty - pojawiły się pełne kreski. Po spadku obrotów i ogrzewania do wcześniejszego - momentalnie spadek do 1 kreski. Jak uważacie - termostat do wymiany, czy to standard w 1.5 dci 110 km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić jaki masz założony termostat, zwykły czy ze sterowaną podciśnieniem klapką. Można też wymienić tylko sam wkład termostatu. U siebie wymieniałem dwa razy i żaden z nich nie chce utrzymywać temperatury 83 stopni, zimą przy włączonym ogrzewaniu to ledwo 77 stopni.

Najrozsądniejszym wyjściem byłby termostat na 89 stopni ale podejrzewam, że zimą też nie utrzyma temperatury przy włączonym ogrzewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak jak pisze powyżej kolega, z tymi termostatami z after market jest niezła jazda. Na forum bodajże DACIA jest chyba kilkanaście stron nt temat. Przerobiłem to. Kupuję OE w ASO przy zmianie paska rozrządu (co 180k km) wymieniam jako część eksploatacyjna wraz z płynem (też OE) Jest to chyba jedyna część, którą kupuję w ASO

a nie, jeszcze panewki korby kupowałem w ASO, bo te co są w zamienniku nie są robione w jakieś magicznej, specjalnej technologii, co by się nie obracały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Wymieniałem ostatnio termostat bo otwierał się za wcześnie i niechciany się grzałki wyłączać. Zakupiłem oryginał w sklepie(wcześniej miałem oryginał z allegro). I oryginał z allegro rzeczywiście potrafił się otworzyć wcześniej a nawet śmiem twierdzić że otwierał się dobrze a czujnik temperatury kłamał ale to temat na inny wątek tego forum:). Po zmianie na oryginał termostat otwiera się ładnie 83 stopnie. Czasem 84. Ale podczas mrozów temperatura i jazdy np po śniegu tak do 70km/h temperatura dobija max do 80 a zawyczaj trzyma się tak jak pisze @aniewa 77stopni. Całe ciepło silnika idzie na grzanie kabiny. Może być i termostat na 100stopni nic to nie zmieni. Ja potrafię przejechać 43 km do pracy i termostat się nie otworzy ani razu. Sprawdźcie sobie czy jak się zaświeci druga kreska to czy wąż na chłodnice się robi ciepły:) jak jest zimny to jest ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem na OBD i podobnie jak u niektórych w tym wątku. Temperatura na zewnątrz 4 stopnie. Ogrzewanie wyłączone. Po niecałych 10 km i wyższych obrotach pełne kreski zapaliły się przy 80 st. Po włączeniu ogrzewania na 20 st. temperatura silnika spadła szybko do około 76 st. Uciekło mi kiedy wyłączyła się 2 kreska, ale bodajże przy jakiś 75 stopniach.

Edytowane przez mareks 1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pacjent Reno Megan 3 1.5dci 110km.Mianowicie temperatura na wskaźniku  pokazuje jedną kreskę, termostat otwiera się przy 83stopniach co może być przyczyną. Dzięki za wszelkie sugestie.

Połączyłem z odpowiednim tematem aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Wymiana termostatu megane 3 1.5 dci ph3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!