Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj poduszkę pow. błąd DTC9002 - Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu zapala mi się sporadycznie komunikat skontroluj poduszkę powietrzną na liczniku, po podłączeniu pod maxiecu w poduszkach jest błąd dtc 9002 - obwód poduszki powietrznej prawego fotela zabezpieczającej przed nurkowaniem/poduszki klatki piersiowej. Ktoś podpowie gdzie szukać problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Skontroluj poduszkę pow. błąd DTC9002 - Megane III

Błąd dotyczy poduszki umieszczanej w siedzisku pasażera. Na rysunku podzespół numer 1812. Najczęściej problem występuje w złączu (R376) umieszczonym pod fotelem, piny we wtyczce zasilające obwód poduszki to 4 i 5.

image.thumb.png.c87f0cb2f27308aeb2cd6aabb16c324c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedz. Dodam jeszcze, że jeśli nikt nie siedzi na fotelu to zwykle błąd się nie świeci, dopiero jak ktoś usiądzie to sie zapala, ale też nie zawsze, jest też tak że jak fotel jest odsunięty bardziej do tyłu to rzadziej się zapala. Ciężki temat. Sprobuję zlutować na stałe te dwa piny od poduszki i zobaczę jak będzie. A podpowiesz czy fotel pasażera też ma czujnik polożenia fotela ? Ten na szynie z mikrostykiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz patrzę, że tutaj wskazałeś poduszkę w siedzisku a nie tą boczną co jest standardowo. Czy ja w ogole posiadam tą w siedzisku? Jakiś rok temu zmienialem stelaż tego fotela na taki z anglika żeby miał regulację wysokości i to chyba od tego czasu zaczął sie ten problem. Ale wiązkę elektryczną i poduszkę boczną założyłem z oryginalnego fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale w maxiecu nie da się tego  sprawdzić, pokazuje kilkanaście rezystancji ale mają opis tylko "rezystancja obwodu 1" itd. Jest tylko opisana rezystancja obwodu czujnika zajetości fotela pasażera i tu mi sie coś nie podoba bo jak nikt nie siedzi to pokazuje 1059ohm a reszta tych obwodów praktycznie wszystkie 2.3ohm. Czy ktoś móglby sprawdzić jaką ma rezystancję tego czujnika zajętości fotela pasażera? Możliwe że własnie ten czujnik u mnie padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawidłową rezystancję tego czujnika, u mnie jest około 1300 ohm.

W maxiecu możesz wyłączać poszczególne poduszki tylko problemem będzie określenie numeru właściwej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wracam do problemu, który udalo mi się rozwiązać. Mianowicie doszedlem do tego że w maxiecu jest podgląd obwodów tylko z numeracją, nie wiadomo od czego są. Ale zauważylem że jak ruszam kablami pod fotelem to rezystancja w obwodzie nr 14 przy zapalonej kontrolce poduszki wynosi 25 ohm, jak zacząlem ruszać i kontolka gasła to rezystancja malała do 6ohm. Szukalem i znalazłem delikatne przetarcie koszulki kabla w wiązce idącej do napinacza pirotechnicznego pasów. Po zaizolowaniu teraz rezystancja jest 2.2 ohm. Widać, że chyba problem rozwiązany.

20230311_113040.jpg

20230311_112940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, chciałem wrócić do tematu, ponieważ w mojej megane III wywala glad poduszek gdy jest duża wilgotność, np gdy pada deszcz.. po sprawdzeniu kompem to błąd czujnika prawych drzwi, do tego jak pali się ten błąd to nie rygluje też tych drzwi. Po rozebraniu drzwi wiązka rygla i czujnika jest razem owinięta i mocno nasączona wodą.. wymieniać czujnik? Czy ta wilgoc jest tam normalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!