Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem posiadaczem od jakiegoś czasu megane 2 1.5 dci 82 km z 2004 roku, otrzymałem ten samochód juz z błędem injection a controler i świecący service. Z tego powody ze dostałem to auto za darmo to stwierdziłem że pozbędę się błędu. Oczywiście jest problem z odpalaniem na zimnym oraz pracą silnika na zimnym ( taki typowy klekot). Najpierw trafiło auto do znajomego mechanika, gdzie poszlo podejrzenie na wtryskiwacze. Poszły na sprawdzanie i zostały wymienione zaworki przelewowe. Dodatkowo zawór sterujący turbiną był padnięty oraz został również wymieniony filtr paliwa firmy Mann. Po usunięciu błędu wszystko ładnie pracowało a po około 100 km znowu ten sam błąd wyskoczył. Auto oddałem do diesel serwisu, specjalista wymienił w trzecim wtryskiwaczu rozpylacz wtryskiwacza bo stwierdził że jest zużyty. Po około 100 km ponownie wyskoczył błąd. Nadal jest problem z odpalaniem, pracą silnika na zimnym, czasami występuje szarpanie na niskich obrotach. Aktualnie błąd wskazuję problem z wypadaniem zapłonu na 3 cylindrze (kod błędu 0303). Czy ktoś miał podobną sytuację i czy jakoś rozwiązał problem? Proszę o pomoc bo cierpliwość się kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kacper4444 zmienił(a) tytuł na Megane 2 1.5 dci utrata mocy, injection a controler, misfire detected
17 godzin temu, sKarlosMegane napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes

Szarpanie czasami na nagrzanym tez się zdarzają, szczególnie na pierwszym biegu oraz ten taki typowy klekot również na nagrzanym czasami sie zdarza a jeśli chodzi o odpalanie to na nagrzanym nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Utrata mocy, injection a controler, misfire detected - Megane 2 1.5 dci

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!