Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyłączenie "inteligentnego ładowania" - rozwiązanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że udało mi się w znacznym stopniu wyłączyć to tzw. inteligentne ładowanie. Teraz mam praktycznie stałe napięcie zawierające się w granicach 14,3 - 14,7 V. Nie sprawdzałem podczas dłużej trasy, ale na dystansie około 40 km napięcie ładowania nie spadło poniżej 14,3 V, gdzie wcześniej już po przejechaniu kilku, kilkunastu kilometrów spadało do 13.6 V.

W module UPC/USM zmieniłem parametr C_B_FloatingInhibit  z normalnie aktywnym Noinhibition of floating mode na  Inhibition of floating mode.

Program ddt4all i elm 327 na USB. Ecutweaker nie chciał mi tego zmienić, być może problem w ELMm327 który mam na BT.

Scren dotyczy mojego USM uruchomionego w trybie "demo" więc parametry nie są właściwie odczytane. W innych pojazdach może być inne ecu tego modułu, ale parametr do zmiany sposobu ładowania ten sam.

1339263776_Zrzutekranu2023-03-14160253.thumb.png.075e0119d95d7375e6fa784e4bc5ca96.png

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@MrFreeman w załączonym linku jest o systemie ESM (Energy Smart Management) który miały najnowsze Megane III, to jest odciążanie akumulatora podczas przyśpieszania i zwiększone ładowanie podczas hamowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aniewa napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

 

Czyli najlepiej wyłączyć obie rzeczy tak jak na obu zrzutach ekranu? Bo wczoraj za pomocą ECU Tweaker udało mi się wyłączyć ESM tak jak w linku który podałem, została mi jeszcze do zrobienia zmiana, która jest widoczna w tym temacie, jestem tylko ciekawy czy można mieć dezaktywowane obie rzeczy w M III PH2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2023 o 10:08, MrFreeman napisał:

jestem tylko ciekawy czy można mieć dezaktywowane obie rzeczy w M III PH2?

Pewnie można, zawsze zmianę można cofnąć. Po wyłączeniu przez kilka dni obserwować napięcie ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 14.04.2023 o 08:11, aniewa napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Udało się może sprawdzić czy wszystko było ok? Ogólnie po dłuższym czasie nie ma problemów z autem po wyłączeniu inteligentnego ładowania (błędów, komunikatów itp.)? czy może wróciliście już do aktywowania tej funkcji? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czterech miesiącach jazdy z normalnym ładowaniem widzę same zalety. Teraz po dwóch, trzech dniach postoju napięcie akumulatora utrzymuje się w granicach 12,5 V. Przedtem 12,2-12,3 V. Żadnych komunikatów, żadnych błędów, żadnych usterek związanych z elektryką. Kiedyś wszystkie samochody miały napięcie ładowania 14,4 V i akumulatory służyły po 8 lat, obecnie norma to trzy lata.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdziłem przed chwilą i mialem inhibition of floating mode już wczesniej ustawione a ładowanie jest nadal inteligentne :) powinno być inhibition czy noinhibition ostatecznie?  Ogólnie mogę dodać odnośnie wyłączenia esm z osobnego tematu do którego był od odnośnik,że w moim przypadku wyłączona została tylko funkcja odłączania ładowania akumulatora podczas przyspieszania natomiast odzysk z hamowania działa nadal. Czyli na tą chwilę ładowanie mam 13,5V przy małym obciążeniu, podejrzewam,że do tych dojdzie 14,4V jak się trochę rozładuje. Natomiast hamowanie silnikiem to już idzie pod 15V pewnie z dużym natężeniem jak przy normalnym esm.

Edytowane przez megane2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W pierwszym poście zamieściłem scren z programu. Na nim u góry po lewej zaznaczona jest twarz Einsteina. To oznacza tryb ekspert umożliwiający zapisanie zmian. W innych wersjach programu zamiast Einsteina może być wykrzyknik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!