Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka świec żarowych -problem z odpalaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 Mam problem z odpaleniem zimnego silnika po nocy lub po postoju  kilkugodzinnym w Megan 3 1.5 dCi 90hp 2012 ECU Delphi...

Pisałem już w innym poście o tym .

Chyba czeka mnie prucie wiązki i sprawdzanie przewodow od ECU i przekaźnika...

Teraz właśnie odpalałem po postoju kilku godzinnym ,temperatura 22 stopnie i kręcił 4-5 razy zanim odpalił .Kontrolka świec się świeciła 3sec.zanim odpalił ale i tak krecił długo.

Czy tak powinno być przy takiej temperaturze.????🤷🤷🤷

 

Wywala błąd świecPO380  i PO670  przekaźnika...

 

Sprawdzałem:

Świece(Nowe Denso) grzeją po 2 sek pod Aku .

Instalacja ECU -przekaznik sprawdzona

Czujnik temp.plynu nowy -pokazuje temperaturę tak jak na zewnątrz

Czujnik zasysanego powietrza też ok -pokazuje podana temp jak na zewnątrz

Układ paliwowy sprawdzony...nowa pompka ,przewody paliwowe ,brak bąbli w przewodach

Wtryski wzorowo na 1 

Nowy przekaźnik świec 

Aku na 1 rok ,wzorowe napięcie ,przy odpalaniu też.

Rozrusznik ok

Najgorzej jest jak był mróz to musiałem go zapalać na 3 razy im ciepłej to lepiej...czyli coś z grzaniem jednak bo są te błędy...mimo nowego przekaźnika i świec.

Po kolejnym  odpaleniu, oraz jak ciepły pali od pół obrotu nawet w mrozy 

Pompowanie pompka jak zimny przed odpaleniem nic nie daje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KalinaIRA napisał:

temperatura 22 stopnie i kręcił 4-5 razy zanim odpalił

Sprawdzałeś jak narasta wysokie ciśnienie na listwie wtryskowej? Może tak długo musisz kręcić, żeby pokonać blokadę. Bez podgrzewania świec powinien zapalić przy pierwszym obrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukam dalej przyczyny  z odpaleniem po nocy jak zimny.Juz trochę mam dosyć tego auta .Wymieniłem ostatnio  Aku na nowy i nie ma poprawy. Zauważyłem też delikatnie bąble w przewodzie między pompką(gruszka)ale to standard podobno  a filtrem.Miedzy filtrem a pompą ok.Gruszka nowa i filtr nowy. Wczoraj jeszcze przy tem.16 st podłączyłem PyClip aby sprawdzic jak zachowuje się przekaźnik świec i swiece....odpaliłem ,stał około 5 h  ,odpalił normalnie bo ciepło 

Czy te parametry są ok na  zdj.?IMG_20230609_212150.thumb.jpg.ba3a1e00df88208a59f6fd2e417d4ee9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysterowanie świec żarowych zmienia się bardzo szybko z bliskich 100 % do 15-19 % dla dłuższej pracy świec. Musisz sprawdzić ten parametr bezpośrednio podczas uruchamiania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece sprawdzałem pod Aku są ok,grzeją odrazu na czerwono.Sprawdzalwm też aplikacja car scanner pro i wydaje się w Ok, bo na początku pokazuje 100% i spada po kilku min do 25-15 % i potem do 0. Jak sprawdzić narastające ciśnienie na listwie wtryskowej?,

Który to parametr w PyClip lub car scanner pro? 

PR038 w PyClip tak znalazłem...ale jakie powinno być przy odpaleniu i potem podczas pracy silnika?

Edytowane przez KalinaIRA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2023 o 15:55, KalinaIRA napisał:

Najgorzej jest jak był mróz to musiałem go zapalać na 3 razy im ciepłej to lepiej

Największy wpływ na dawkę paliwa i kąt wyprzedzenia wtrysku podczas rozruchu ma ;

   - temperatura cieczy chłodzącej silnik,

   - czujnik temperatury powietrza wlotowego,

   - czujnik obrotów wału;

        - obroty silnika przy rozruchu powinny być > 200 obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Temperatura płynu  zgodna z tem. otoczenia(odczyt na PyClip) i Car scanner,czujnik nowy wraz z termostatem zmieniony w marcu 

-czujnik powierza wlotowego ,tem.zgodna podobna do tem.otoczenia...

-czujnik obrotów wału nie sprawdzałem ale  błędów brak .Odpala za 2 razem wzorowo i nigdy nie było problemu z odpaleniem jak ciepły.

- obroty przy odpaleniu rano jak zimny so w okolicach 200-250 dane z PyClip i Car scanner.

Wiesz może jakie ciśnienie powinno być przy odpaleniu na listwie i potem podczas pracy na zimnym silniku k9k 834

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KalinaIRA napisał:

Wiesz może jakie ciśnienie powinno być przy odpaleniu na listwie i potem podczas pracy na zimnym silniku k9k 834

1/ W niskich temperaturach daje o sobie znać ;

    a/ słabe ciśnienie sprężania,

    b/ niskie ciśnienie wtrysku;

        - lejący wtryskiwacz potrafi sprawić większe problemy z odpalaniem niż padnięte wszystkie świece żarowe,

        - przy rozruchu zimnego silnika ciśnienie powinno być ok; 300 bar,

        - na rozgrzanym powinno być w granicach 250 bar

2/ Warto wykonać próbę przelewową wtryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie sprężania wzorowe jak na przebieg ponad 220tkm tylko autostrady.

Ciśnienie wtrysku teraz sprawdziłem zimny w miarę silnik .....przy odpaleniu rośnie stopniowo do 238-248 bar .Podczas jazdy wzrasta wraz z obrotami ...

Próby przelewowej  nie robiłem ,ale wtryski wzorowo na 1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
24 minuty temu, lufa napisał(a):

Gdzie w ecu można włączyć kontrolę świec ?

Normalnie nie można tego włączyć, jeżeli w ecu licznika masz zaznaczone, że paliwem jest benzyna to prawdopodobnie kontrolka świec żarowych nie włączy się. Nie sprawdzałem w SC III, ale tak było liczniku SC II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!