Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nieszczelne połączenie intercoolera z rurą - MEGANE III PHI 1.9DCI 2009 F9Q872


zonee

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie dzień dobry, witam i pozdrawiam.

Potrzebuje pomocy bo już nie mam siły. Ciągle mam wyciek oleju/powietrza na połączeniu rury z intercoolerem (w załączeniu foto). W układzie oczywiście jest trochę oleju, jeszcze nie oceniałem czy za wiele czy jeszcze w normie.

Co zrobiłem do tej pory:

1 – Kupiony nowy INTERCOOLER TAKI SAM JAK ORYGINAŁ: VALEO 818870

2 – Wymieniliśmy od razu uszczelkę wargowa rury na oryginał: RENAULT 7701071288 - 60mm

3 – Wymieniłem górny zaworek odmy na oryginał: RENAULT 3911171919 8200045745

4 – Wymieniłem separator odmy na oryginał: RENAULT 8200279414

 

Rezultat:

- Dalej sobie kapie olej z tego połączenia i dmucha powietrze

- wymieniłem dolną część tego przewodu/rury na zamiennik MAXGEAR 68-0336 z uszczelką w zestawie od MAXGEAR (mam jeszcze nowa oryginalną w zapasie). I DALEJ SOBIE KAPIE OLEJ I NIE JEST SZCZELNIE.

NUMER CAŁEJ RURY: 8200962920 (do niej da się dokupić tylko dolą część z łącznikiem)

Zdjęcia nieszczelności są z przed wymiany intercoolera – poglądowe, z drugiej strony jest sucho jak pieprz na łączeniu. Od tej strony co mówimy mam krople oleju na osłonie POD AUTEM do zdjęcia palcem po przejechaniu 16km, wiec chyba sporo jak na 16km.

Ma ktoś jakieś pomysły na to ? Bo już nie mam głowy. Zastanawiam się czy nie poszukać jakiejś rury podobnej i na zwykłą opaskę zaciskową nie połączyć choć to plastikowa końcówka od intercoolera i dość krótka.

CAŁA RURA.JPG

ŁĄCZENIE.JPG

SCHEMAT.JPG

INTERCOOLER.jpg

IMG_20220701_085454.jpg

IMG_20220701_085438.jpg

IMG_20220701_085347.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zonee zmienił(a) tytuł na MEGANE III PHI 1.9DCI 2009 F9Q872 - Nieszczelne połączenie intercoolera z rurą

Jeżeli ic jest takie samo jak w 1.5 to nie jest ta uszczelka. Jak zamawiałem po numerach przyszły za niskie. A na łączeniu w pasie według katalogów nie ma uszczelki a jest:). W robocie mam zapisane wymiary uszczelek podane mi przez ASO kilka dni temu bo numerów w tym miejscu na rysunkach też nie mają.

Edytowane przez halas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, halas2 napisał:

ASO

 

W ASO podali mi takie numery i zgadzałoby się, bo rura intercooler-a ma zew. 61mm a uszczelka ma wew. 60mm. Teraz mam uszczelkę fabrycznie założoną na rurę nową od MAXGEAR 68-0336 (to zestaw-rura ma już założona uszczelkę). Nie wiem tylko ile uszczelka ma zew. obwodu, aby dobrać inną, bo te są według mnie za małe (fabrycznie źle zaprojektowane).

 

VALEO 818870 - nie wiem czy masz taki w 1.5DCI

Zobacz te wymiary uszczelek w robocie i daj znać. Tylko upewnij się czy masz ten intercooler.

thumb.jpg

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta uszczelka która wysłałeś mi się nie podoba. Te które ja niby dobrałem po numerach średnicowo by były ale są za niskie. Ta z twojego numeru też ma 3mm wysokości a tu serwis podał 5. Tutaj bym szukał problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, halas2 napisał:

mi się nie podoba

 

Dzwoniłem właśnie do ASO i nie mają więcej parametrów niż 60mm. Gdzie ustalić, jaka tam powinna iść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem. Mi w aso podali coś takiego. Myślę że jak masz podcięcie na uszczelkę w rurze to ona nie może tam luźno latać. Jak będzie średnica wewnetrzna  za duża to nie uszczelni warga jak za niska to może nie wejść odpowiednio głęboko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Nieszczelne połączenie intercoolera z rurą - MEGANE III PHI 1.9DCI 2009 F9Q872

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!