Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zawór zmiennych faz rozrządu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 3 lat posiadam Megi III 1.6 16v 110km, 

Ale do sedna... silnik pocił się spod pokrywy zaworów, więc zdjąłem pokrywę wszystko wyczyściłem odtłuściłem i nałożyłem masę uszczelniającą. No i tu już zaczynają się kłopoty, po około 3 dniach auto zgasło po odpaleniu, a po ponownym odpaleniu nie trzymało wolnych obrotów co po kilku minut ustało ale wywaliło komunikat "skontroluj układ wydechowy". Podłączyłem komputer (pirata Delphi) i pokazał błąd zaworu zmiennych faz rozrządu. Kupiłem nowy zawór i po ok tygodniu znów jest to samo. Zawór sprawny, instalacja też (jak przez komputer włączę test tego zaworu to słychać, że pracuje). 

Już nie wiem gdzie szukać przyczyny, po wykasowaniu błędu na ok 3 dni jest ok a później znów to samo.

Dodam tylko, że silnik pracuje tak samo, ma moc, trzyma obroty, spalanie też takie jak zwykle.

Nie wiem czy jeszcze raz zdjąć pokrywę zaworów, może nałożyłem za dużo masy i coś się przytkało czy co... szlak mnie już trafia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli obwód przestawiacza zf. W skład tego wchodzi koło i elektrozawór. Przy uszczelnieniu pokrywy miałeś bliski kontakt z walkami, ale czy to jest możliwe? Na razie powinieneś sprawdzić jak pracuje koło.  Sam błąd najczęściej pojawia się przy powolnym powrocie koła do pozycji zerowej lub braku całkowitego powrotu. To możesz podejrzeć obserwując przesuwanie zapłonu po reakcji pedału gazu i jego powrotu do jakiej wartości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór nowy Pierburga czy chinczyk? Oryginały też są chińskie.

Zdejmowana była pokrywa zaworów czy pokrywa odmy? Aby zdjąć pokrywę zaworów trzeba zdjąć pasek. Czytałem że po założeniu blokady na walki ponoc nie trzeba zdejmować paska rozrządu.

Oczyść czoło czujnika położenia walka rozrządu (będą na nim mikroopiłki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Zawór zmiennych faz rozrządu
W dniu 16.05.2023 o 23:11, szwagier24a napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Zawór Pierburga. We wtorek jeszcze raz zdemontowałem zawór, czujnik położenia wałka oraz cewki zapłonowe bo były ufajdane w oleju. Wszystko wyczyściłem i umyłem benzyną. Jak narazie jest ok, zobaczymy na jak długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak myślałem usterka powróciła po 4 dniach. Już mi ręce opadają, jeszcze raz chyba zdejmę pokrywe zaworów i zobaczę czy może za dużo masy uszczelniającej nie nałożyłem co spowodowało zatkanie jakiś kanałów bo już nie mam pomysłu co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. Błąd cały cały czas jest i w końcu miałem chwilę żeby zerknąć na rozrząd, który mógł się przestawić i wszystko tam jest w porządku - wszystkie znaki się pokrywają więc ja już sam nie wiem o co to chodzi. Tym bardziej, że to bardzo dziwny zbieg okoliczności, że dopiero po zdjęciu i uszczelnieniu pokrywy zaczęły się taksie cyrki z tym błędem. Może macie jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!