Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak dźwięku czujników cofania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Jestem świeżym członkiem, ale szukałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Opisuję i wyjaśniam. Mam Megane III ph I z 2009 w kombi. 

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy dźwięk z czujników parkowania jest realizowany tym samym "buzzerem" co inne ostrzeżenia (takie jak brak zapiętych pasów itp?).

Czujniki parkowania z tyłu działają, po przyłożeniu palca czuć drżenie czyli zasilane są, po wrzuceniu wstecznego słyszę jedno piśnięcie i... tyle. Nie mam informacji żadnej przy cofaniu.

Od razu odpowiem, ze w menu pokładowym mam włączoną głośność asystenta parkowania na 5.

Czy ktoś podpowie czy jest to ten sam "brzęczyk" od sygnałów ostrzegawczych i od parkowania? 

Jeśli nie ten sam, to gdzie mogę zlokalizować ten od parkowania?

Ewentualnie, gdzie w  Ddt4all na PC lub ECU Tweaker na androida znajdę informację o aktywnych powiadomieniach z czujników? Znalazłem na forum jakaś starą poradę, żeby sprawdzić to ale nie dokopałem się lokalizacji tego w ECU Tweaker'ze.

(Jeszcze dodam, ze fabryczne radio - płaskie - zostało wymienione na Alpine ute-200bt bo brak było BT. Z racji tego wyświetlacz na środku deski, ten pod daszkiem, pokazuję tylko godzinę i temperaturę. Ale chyba radio nie ma wpływu na czujniki parkowania)

Z góry dzięki za wszelaką pomoc i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być równiez tak, że w trakcie przełączania zasilanie na czujniki dostaje chwilowe - uszkodzony przełącznik w skrzyni biegów. Często się to zdarza. Nie ma ekranu więc tego nie widać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jabrze napisał:

.. trakcie przełączania zasilanie na czujniki dostaje chwilowe - uszkodzony przełącznik w skrzyni biegów

 

Ale czy to by nie skutkowało ze czujniki działają tylko chwilkę i tak samo światła wsteczne, zapalają się na chwilę?

 

 

11 godzin temu, jabrze napisał:

Nie ma ekranu więc tego nie widać.

 

 

Czyli na ekranie, na desce na górze, pojawiają się jakieś informacje? Jestem kompletnie zielony jak chodzi o Renault. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Cynek napisał:

Ale czy to by nie skutkowało ze czujniki działają tylko chwilkę i tak samo światła wsteczne, zapalają się na chwilę?

Przy uszkodzeniu czujnika załączenia biegu wstecznego nie miałbyś świateł cofania, ten sam styk w czujniku podaje informację dla modułu parktronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aniewa napisał:

Przy uszkodzeniu czujnika załączenia biegu wstecznego nie miałbyś świateł cofania,

 

no to ten element mogę wykluczyć. Światła są, czujniki "drgają" więc zasilanie dostają cały czas. Sprawdzę przez komputer jak wygląda to w sekcji o której wspomniałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej. Nie,nie rozwiązałem. Brzęczyk jest gdzieś w tylnim słupku po lewej stronie  (przynajmniej tak go słychać) ale nie rozbierałem nic. Nie wygląda to na problem w układzie/wiązce a raczej gdzieś z komputerem. Ja polglem na kodowaniu,sypało błędami przy komunikacji i zrywało. 

Pewnie poczekam aż się zbiorę i będę chxkal przekodować nowe radio z BT i USB i może załatwię i to..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.08.2023 o 10:04, Cynek napisał:

Hej. Nie,nie rozwiązałem. Brzęczyk jest gdzieś w tylnim słupku po lewej stronie  (przynajmniej tak go słychać) ale nie rozbierałem nic. Nie wygląda to na problem w układzie/wiązce a raczej gdzieś z komputerem.

I jak temat ogarnięty? Mam dokładnie ten sam problem niby wszystko ok ale tył nie działa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!