Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie macie przebiegi na 1.3 TCe?


Pepone

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam ,posiadam renault Megan 2019 r z kwietnia silnik 1,3 tce 140km automat ,zona nim śmiga po mieście od czasu do czasu jakiś  przebieg autostradowy czyli czasami biorę samochód na autostradę i ile fabryka daje trza przedmuchać silnik 😉 ,auto ma przejechane na ten moment 51800km i jak na razie zero awarii wszystko ok , olej wymieniany co 12tys km w ASO mogę sobie sam wymieniać ale chodzi mi o papier😊 to że drożej wali mnie to hehe ,no i wiadomo filtry według zaleceń producenta ,i tyle w temacie a opowieści dziwnej treści mnie nie interesują że silnik zły że inne lepsze że ktoś tam cos słyszał ,ja robe tak jak napisałem i jak na razie  wszystko hula jak złoto ,pozdrawiam 

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie 110 kkm i zero problemów. 

Co do tej benzyny w oleju to uważam że lęk jest mocno przesądzony. Benzyna jest lotna więc nie ma żadnej możliwości żeby przetrwała długi czas w gorącym oleju. Przybywanie oleju w dieslach z DPF wynika z tego, że ropa jest wtryskiwana na suwie wydechu więc ona nie spala się w cylindrze tylko jest wydmuchiwana w suwie wydechu. Poza tym ropa nie odparowuje do zera - zawsze zostaje frakcja płynna. Więc jeżeli mamy nie kończące się lub częste wypalania DPF to oleju przybędzie. I ja tak miałem w mojej kijance kiedy były problemy z wypalaniem. W 1.33 aktywne wypalanie GPF jest niezauważalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

143tyś w 3.5 roku. EDC, Żadnego problemu z silnikiem. Olej wymieniam częściej niż zalecane co 30tyś.,żadnego brania oleju. Wymieniony olej skrzyni biegów po 80tys. Jedyna usterka to pęknięta obudowa termostatu,naprawa w ASO,po gwarancji oczywiście:). Bardzo przyjemny silnik, świetnie dobrany do tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Prawie 50 tyś km. , coś mogę napisać. Nie nadaje się do jazdy typowo miejskiej po 15 km do pracy. Przynajmniej raz w miesiącu trzeba Megane pogonić ekspresówka z 30 - 40 km by wypalić FAP bo inaczej będzie przybywać olej w silniku i tracić moc w momencie najbardziej potrzebnej - przy włączaniu się na autostradzie. Po drugie: uszczelka pod pokrywą zaworów to raczej silikon, przez który lekko bąbluje olej. Poza silnikiem to jeszcze miałem pare razy ekran 7 calowy ciemny na krótkie momenty - brak czegokolwiek, dobrze, że są jeszcze pokrętła manualne do zmiany temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!