Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektrozawór przy zbiorniczku cyka z 2 minuty po wył. silnika - megane 3


niko9999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie takie pytanie bo po wyłączeniu silnika i zamknięciu auta z 2 minuty pod maską koło zbiorniczka płynu chłodniczego cyka ten element.

https://megane.com.pl/uploads/monthly_2022_03/VID_20220302_165506(0).mp4.2970655f31845c6b7017eaace33812d0.mp4

Czy tak ma być ?  Czy element jest uszkodzony?  Czy przez ten element może być podwyższone spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na zaworek odprowadzający opary z układu zasilania paliwem. Czasem jest sprzężony z filtrem węglowym, nie wiem jak tu. Nie spotkałem się żeby cykał bo i po co? On się otwiera po wyłączeniu zapłonu żeby odpuścić nadciśnienie oparów. Ten zaworek w razie uszkodzenia (nieszczelności) może wpływać na pracę silnika bo może zaburzać ilość powietrza do spalania. 

Chyba masz nowe auto i cieszysz się jego dynamiką w wersji 2.0. Stąd może wynikać spalanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2023 o 18:30, niko9999 napisał:

po wyłączeniu silnika i zamknięciu auta z 2 minuty pod maską koło zbiorniczka plynu chlodniczego cyka ten element

W czasie pracy silnika też cyka - tylko Ty go nie słyszysz;

   - tak ma być,

   - przy intensywnym hałasie - należy poprawić mocowanie zaworka aby nie rezonował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, niko9999 napisał:

ale on cyka i 5 minut po wyłączeniu auta

Tak na zdrowy rozum ten elektrozaworek w ogóle nie powinien cykać, zwłaszcza po zgaszeniu silnika. Jego zadaniem jest odprowadzenie par benzyny z pochłaniacza do cylindrów w celu ich spalenia. Odbywa się to tylko w specyficznych warunkach pracy silnika i o tym decyduje sterownik. Przy unieruchomionym silniku te opary benzyny nie powinny wydostawać się z pochłaniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Elektrozawór przy zbiorniczku cyka z 2 minuty po wył. silnika - megane 3
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.08.2023 o 20:40, niko9999 napisał:

ale on cyka i 5 minut po wyłączeniu auta... kupiłem juz nowy oe renault tylko na dniach zamontuje

 

Czy po wymianie na nowy sytuacja się zmieniła? U mnie też tak samo cyka i się zastanawiam czy to normalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!