Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki cisnienia w kołach - rozłączają się???


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry wszystkim forumowiczom.

Mam pewien problem z czujnikami TPMS, w aucie (MIIIph1, 2010, 1,5dci, bez HF) nie było fabrycznie czujników TPMS, zgodnie z informacjami i instrukcjami zawartymi na forum aktywowałem czujniki w UCH oraz w liczniku, następnie dopisałem kody czujników w UCH. Czujniki są widziane, ciśnienia są wyświetlane, ale mam pewne problemy. Po kilku dniach (4-5dni) w trakcie jazdy wyświetli się komunikat "Brak czujników ciśnienia opon" i na wyświetlaczu nie ma już kół i oczywiście ciśnienia nie są wyświetlane, trzeba na chwilę odpiąć akumulator i wszystko wraca do normy, ale po kilku dniach znów "gubią się" czujniki i jest komunikat "Brak czujników ciśnienia opon", więc znów odpinam akumulator i tak w kółko. Inna przypadłość to taka, że w czasie gdy czujniki działają normalnie i np. rano gdy spada temperatura i tym samym ciśnienie w kołach, zaświeci się komunikat "Sprawdź ciśnie w kołach", w jednym z kół jest ciśnienie zbyt niskie, ale w tym samym dniu około południa gdy temperatura wzrośnie, ciśnienie w kołach jest wyświetlane prawidłowe, natomiast komunikat jest wyświetlany w dalszym ciągu. Znów pomaga odpięcie klemy i po podłączeniu jest wszystko ok. ... przynajmniej kilka dni. Do autka podłączam się przez DDT4ALL i kabel ELM327 na USB, wersja BCM95_SWB10_VB10_4 po podłączeniu z fejesem jest wyświetlana na czerwono. Posiadam też MaxiEcu ale po podłączeniu się z modułem TPMS, potrafi wyświetlić wpisane kody, potrafi odczytać kody czujników w trakcie wzbudzania, natomiast przy próbie zmiany kodu czujników wyświetla komunikat "operacja nieobsługiwana".

Może ktoś ma jakieś pomysły jak rozwiązać tą usterkę, bo odpinanie co kilka dni akumulatora jest delikatnie mówiąc drażniące.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawił mi się ten drugi problem jak u Ciebie. Wyświetla mi komunikat o ciśnieniu mimo, że ono mieści się w normie. Zapala się i nie znika. Muszę tez odpiąć klemę i zobaczyć. Pierwszego problemu nie mam bo u mnie były fabrycznie czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć, nie rozwiązałem, problem mam dalej. Ostatnio nie miałem zbyt wiele czasu aby się tym zajmować, chociaż denerwuje mnie to strasznie. Zgodnie z podpowiedzią Moomin, skontaktowałem się z warsztatem ze śląska https://megane.com.pl/redirect/?to=https://www.facebook.com/renotech.pro?fbclid=IwAR2DUiPSwzcTPSN0VuTOPM2MBaaBLbVZ4KqiddhD_DHXsgu1pFGxnHAM1jY  mają doświadczenie w "elektronice" Renault. Zaproponowali aby, wykonać przyuczenie Clipem bo to czasami pomaga, a że mam do nich około 200km i brak czasu to nie dojechałem do nich. Możesz napisać jak aktywowałeś system, jakim programem itp? Może przyjdzie komuś do głowy w czym tkwi problem, a jakbyś wpadł na jakieś rozwiązanie to daj proszę znać

Pozdrawiam

a i jeszcze wątek, w którym też rozmawialiśmy o czujnikach, może coś pomoże:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem. "Brak czujników ciśnienia kół" po 4 dniach. Rozwiązaniem okazała się zmiana wartości parametru w UCH: TPMS->TPMS - Configuration->PARA_LOC_LEARNING_DEFAULT z 10 na 255. Jeżdżę już półtora tygodnia i czujniki na razie nie zniknęły.

 

Zauważyłem, że te czujniki są wykrywane po jakichś 2 minutach gdzie czujniki na letnich, z którymi nie miałem problemu, są wykrywane dosłownie po 30s. W DDT jest taki parametr który definiuje "czas oczekiwania na zgłoszenie czujników" (tak to rozumiem) - PARA_LOC_LEARNING_CONVERGENCE_TIMEOUT i jest on ustawiony na właśnie 2 minuty. Wydaje mi się, że zwiększenie tego czasu byłoby właściwym sposobem rozwiązania tego problemu, lecz, niestety, nie można zmodyfikować wartości tego parametru. Stąd podniesienie ilości możliwych "błędów z połączeniem z czujnikami" z 10 na maksymalną wartość 255.

Edytowane przez undercover20
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, undercover20 napisał:

Stąd podniesienie ilości możliwych "błędów z połączeniem z czujnikami" z 10 na maksymalną wartość 255.

Po osiągnięciu po jakimś tam czasie wartości 255 można ją ponownie wyzerować wyzerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dopuszczalna ilość błędów (o ile dobrze rozumiem nazwę tego parametru), więc jak auto znowu zgubi czujniki to pozostaje trick z odłączeniem akumulatora, chociaż chcę u siebie sprawdzić jeszcze jeden sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!