Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak i gdzie zamontować zwrotnice


Rekomendowane odpowiedzi

Ok głośniki zainstalowane drzwi wyciszone i tweetery też udało się na oryginalnym kablu zainstalować wystarczyła przejściówkę dokupić i nie trzeba było ciągnąć kabla. Jenak wrażenie finalne jest takie że wydaje mi się że na starych głośnikach tych fabrycznych z celulozy grało to jakby lepiej a teraz jakby przytłumione było. Tweteery graja bardzo fajnie natomiast te boczne w drzwiach jakby no takie przytłumione ( i nie nie zakleiłem mata głośnika ). Czytałem gdzieś że nowe głośniku muszą się niby dogrzać że by w pełni wykorzystać ich moc ale czy to zrobi aż taką różnicę. Spotkał się już kiedys ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przy podłączaniu pomyliłeś kabelki i grają w przeciw fazie. 
Z drugiej strony jak podłączyłeś je tylko pod fabryczne radio to nie ma to prawa dobrze zagrać. Radio ma słaby wzmacniacz i nie napędzi tych głośników. 
Aby mieć dobre audio w megane 3 to w drzwi dajesz 16, do bagażnika suba i napędzasz te głośniki z fabrycznego radia poprzez osobny wzmacniacz, jak nie chcesz tracić miejsca w bagażniku to możesz dać coś z aktywnych subów pod fotel np pioneera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem fajny film o fabrycznych głośnikach. Dlaczego takie marne papierzaki wydaje się że grają dobrze. A no dlatego że grają najlepiej w kawałku pasma który jest nadprezentowany w mózgu. Lepsze głośniki grają równiej w całym paśmie a my mamy wrażenie że jest ciszej i gorzej.

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie dało się ich podłączyć odwrotnie na zasadzie mała wtyczka do małej duża do dużej. A co do tego że z radia więcej nie wycisnę to możliwe ale mój problem polega na tym iż mam wrażenie że wyciskam mniej. Hmm muszę poczytać o tym nadprezentowanym kawałku pasma. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podłączyłeś wszystko poprawnie i grają ciszej to jedynym wyjaśnieniem jest to, że nowe głośniki mają niższą skuteczność, ale za to grają czyściej. I teraz potrzebujesz więcej mocy aby uzyskać tą samą głośność, co na starych głośnikach. To się wiąże z montażem lepszego radia, albo wpięciem wzmacniacza między radio a głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pobawiłem się ustawieniami i wystarczyło wyciszyć wysokie tony gdyż zagłuszały boczne głośniki teraz już słychać że jest znacznie czyściej i lepsze brzmienie. Nie chcąc zakładać kolejnego tematu zapytam w tym. Mam fabryczne radio to najprostsze z możliwych które wygląda tak

image.thumb.jpeg.521dba57d87b0965f5a7e2c0d872579c.jpeg

i teraz żeby nie żonglować płytami cd chciałbym móc korzystać z mp3 lub bluetooth (obecnie używam transmitera)  aczkolwiek spłukałem się mocno i nie stać mnie na ten moment żeby wymienić radio na inne (zakup radia, zakup wyświetlacza itd.) wiec chciałbym tanim kosz sprawić aby słuchać muzy z mp3. Na internecie znalazłem coś takiego https://www.avde.pl/nvox/zmieniarka-cyfrowa-emulator-mp3-usb-sd-renault-12pin/produkt/42004.html i moje pytanie. Czy będzie mi to działało z fabrycznym radiem ponieważ w opisie jest że działa tylko z radiami typu OEM VDO, Blaupunkt a ja mimo szukałem nie znalazłem odpowiedzi czy moje radio jest którymś z tych dwóch wymienionych. Drugie pytanie to czy będą działały manetki do przełączania następnej/poprzedniej piosenki jeśli odsłuch będzie z tej zmieniarki. Oraz trzecie pytanie czy ta zmieniarka pogarsza jakoś muzyki jak to się dzieje w przypadku transmitera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziaduj tylko kup srebrne radio z bt. Szukaj wersji arkamys z dwoma wyjściu antenowymi bo ma trochę lepszy wzmacniacz. Np o takim numerze: 281157550

Kosztują one mniej niż to co wkleiłeś. Do tego pewnie za około 100zł wyświetlacz i masz wszystko, prawdopodobnie bez mikrofonu do głośnomówiącego. 

 

Za jakiś czas polecam głośnik w bagażniku, wzmacniacz czterokanałowy i będzie bajka.

Edytowane przez CzechuXX
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po wymienia radia i wyświetlacza będą mi działać sterowanie z kierownicy? I jaki wyświetlacz musiałby to być? I czy to radio ma możliwość odtwarzania mp3?

 

 

Edytowane przez q3none
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po wymianie radia na to co podałem sterowanie z kierownicy będzie działać tak jak dotychczas. Jeżeli byś chciał nowe funkcje które obsługuje srebrne radio to byś musiał jeszcze ten dżojstik wymienić ale nie pamiętam co tam jest jeszcze. Chyba wybieranie głosowe. 

Jeśli chodzi o wyświetlacz to musisz szukać o oznaczeniu A3 na naklejce w lewym górnym rogu np taki: https://allegro.pl/oferta/wyswietlacz-ekran-renault-megane-iii-280346458r-eu-14242283773

 

Co do MP3 to nie wiem czy pójdzie z płyty CD. Ja korzystam z BT i z telefonu puszczam muzykę. Jeśli masz na myśli USB to to radio go nie ma. Posiadają je poliftowe. Ale już wydatek X2 albo lepiej i trzeba się bawić w przejściówkę złącza. 

 

Jeśli chodzi o to zwykle srebrne radio to musisz szukać takiego, który współpracowało ze zwykłym wyświetlaczem. Jeśli współpracowało z navi to trzeba będzie jeszcze je przeprogramować np. Clipem. Polecam allegro ponieważ nie ma problemów z 14dniowym zwrotem w razie co. 

 

I jeszcze jedna sprawa. Są dwie wersje radia z dwoma wyjściami antenowymi. Jedne to arkamys, a drugie to bose, które nie mają wbudowanego wzmacniacza. Ten numer do podałem to arkamys. 

I tutaj masz przykładowe numery radia lift:

281155500R

281152275R

281157081R

281153266R

 

 

Edytowane przez CzechuXX
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, q3none napisał:

Ok pobawiłem się ustawieniami i wystarczyło wyciszyć wysokie tony gdyż zagłuszały boczne głośniki teraz już słychać że jest znacznie czyściej i lepsze brzmienie. Nie chcąc zakładać kolejnego tematu zapytam w tym. Mam fabryczne radio to najprostsze z możliwych które wygląda tak

image.thumb.jpeg.521dba57d87b0965f5a7e2c0d872579c.jpeg

i teraz żeby nie żonglować płytami cd chciałbym móc korzystać z mp3 lub bluetooth (obecnie używam transmitera)  aczkolwiek spłukałem się mocno i nie stać mnie na ten moment żeby wymienić radio na inne (zakup radia, zakup wyświetlacza itd.) wiec chciałbym tanim kosz sprawić aby słuchać muzy z mp3. Na internecie znalazłem coś takiego https://www.avde.pl/nvox/zmieniarka-cyfrowa-emulator-mp3-usb-sd-renault-12pin/produkt/42004.html i moje pytanie. Czy będzie mi to działało z fabrycznym radiem ponieważ w opisie jest że działa tylko z radiami typu OEM VDO, Blaupunkt a ja mimo szukałem nie znalazłem odpowiedzi czy moje radio jest którymś z tych dwóch wymienionych. Drugie pytanie to czy będą działały manetki do przełączania następnej/poprzedniej piosenki jeśli odsłuch będzie z tej zmieniarki. Oraz trzecie pytanie czy ta zmieniarka pogarsza jakoś muzyki jak to się dzieje w przypadku transmitera?

Przecież to radio odtwarza mp3, nie ma tylko możliwości obsługi USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, milejow napisał:

Przecież to radio odtwarza mp3, nie ma tylko możliwości obsługi USB

No moje jest jakieś złośliwe bo nie odtwarza ale cd zwykłych też nie czyta poprawnie wiec pewnie jest jakieś zepsute. A to radio z bt arkamys czyta normalnie płyty mp3 wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!