Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zabezpieczeniem wewnętrznego przegubu lewej półosi (od strony kierowcy) - Fluence 1.6


tomaszpys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pacjent Fluence 1.6 16V 110 KM, silnik K4M, skrzynia JR5 2012r.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Jakiś czas temu miałem przygode, zahaczyłem lewym kołem o duży glaz na parkingu przy skreconych kołach. Predkość była niewielka max 10-15km/h ale uszkodzone zostalo zawieszenie wskutek czego wyskoczyła rownież lewa półośka wraz krzyzakiem z przegubu wewnetrznego. Obudowa przegubu pozostała w skrzyni biegów (zal. zdjecie)

Wszytkie uszkodzone czesci w zawieszeniu zostały wymianione na OEM miedzy innymi wahacz, zwrotnica, amortyzator, koncowka drazka, lacznik stabilizatora itp.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Półoska zostala złożona z powrotem (podobno byla prosta).

Od tamtego momentu zauważyłem że czasem przy jeździe po luku przy skrecie w lewo i mocniejszym dodaniu gazy szczegolnie po pokonywaniu pochylych nierownosci terenu wyczuwalne byly niewielkie drgania przenoszone na karoserie. Po odpuszczeniu gazu drgania zanikaly. Przy jezdzie na wprost oraz skrecie w prawo brak objawow. Przejechalem tak okolo 55 tys km i prawdopodobnie wykonczylem w ten sposob skrzynie biegów. Skrzynia została już naprawiona ale problem wibracji pozostał. 

Wg ASO cala półoś jest nierozbieralna i rozwiazaniem wydaje sie wymiana calej połosi na nowa. Cena OEM troche przeraża, a zamienniki to podobno jeden wielki smietenik.

W moim przypadku półoś została jednak złożona przy naprawie.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

W starszych modelach np Megane I widze że jest dostepne zabezpiecznie ktore "spina" to wszystko do kupy w postaci pierscienia zegera i podkladki dystansowej.

I tak sie teraz zastanawiam czy taka podkladka nie zostala czasem zgubiona jak wyszarpalo półoskę z przegubu, w zwiazku z czym mechanik jej nie wlożył, wiec przy skreconych kolach jest luz ktory wywoluje wibracje? Do megane III 2.0 widze ze jest dostepny przegub wewnetrzny (do Fluenca 1.6 nie znalazlem) ktory również ma podkladke wraz ze sprezyna ktora jak rozumie prawdopodobnie eliminuje tez w pewien sposob luzy.

Zastanawiam sie nad kupnem calej lewej półosi (OEM) używki, ale może wystarczy dołożyć sam dystans do tej obecnej półośki o ile ma jakiś byc i go brakuje?

I teraz pytanie czy ktos wymienial np sam przegub wewnetrzny na lewej półośce we Fluencie 1.6 (prawdopodobnie Megane III 1.6 ma tak samo) żeby podpowiedziec czy rzeczywiscie jest tam jakis dystans ktorego ewenutalnie brak może wywolywac wibracje?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

P.S

Poza tym nie mam zadnych innych objawów sugerujacych zużycie przegubów w postaci stukania, strzelania itp.

FJIMG_20190827_191349.jpg

zabezpieczenie skrzynia.png

przegub megane III 2.0DCI.png

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.5, 5.7 :!: -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Zabezpieczeniem wewnętrznego przegubu lewej półosi (od strony kierowcy) - Fluence 1.6

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!