Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nierówne praca silnika, falowanie na zimnym silniku 1.6tce 205hp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym posiadaczem Megane 4 GT 1.6 tce 205hp mam problem z nierówna praca silnika, delikatnym poszarpywaniem, falowaniem obrotów na zimnym silniku. Po rozgrzaniu silnika objawy praktycznie ustępują może delikatnie falują obroty w zakresie +-50 obrotów. Auto ma przebieg 89000km po zakupie wymieniony komplet filtrów wraz z olejem silnika, skrzyni. Dodatkowo dzisiaj wymienione zostały świece komplet na NGK. W dalszym ciągu falowanie i nierówna praca na zimnym silniku nie ustąpiły. Auto ma moc dobrze przyspiesza, podczas jazdy niczego nie czuć niepokojącego.Może ktoś ma doświadczenie z tym problemem i wie co może być przyczyną ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michallublin napisał(a):

mam problem z nierówna praca silnika, delikatnym poszarpywaniem, falowaniem obrotów na zimnym silniku.

 - Po rozgrzaniu silnika objawy praktycznie ustępują, może delikatnie falują obroty w zakresie +-50 obrotów.

 - Auto ma przebieg 89000km

Po odpaleniu ;

   - poczekać chwile, obroty spadną,

W czasie jazdy;

  - dodawaj trochę więcej gazu i kręć silnik wyżej na obrotach,

Wizyta w aso ;

  - celem aktualizacji softu sterownika;

         - na pewno będzie dużo lepiej  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, michallublin napisał(a):

Auto ma moc dobrze przyspiesza, podczas jazdy niczego nie czuć niepokojącego.

 

Poczytaj też; 

 Falujące obroty i szarpnięcia przy ruszaniu    -   Megane IV GT z 2017 roku z silnikiem 1.6 205 KM ze skrzynią EDC 7 biegową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Andrzej-2010 napisał(a):

 

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Wydaje mi się że skrzynia pracuje poprawnie zmienia biegi płynnie itd. Zastanawia mnie tylko fakt że na ciepłym silniku problem nie występuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, michallublin napisał(a):

Zastanawia mnie tylko fakt że na ciepłym silniku problem nie występuje. 

Jest to celowy zabieg konstruktorów silnika;

    - silnik chodzi na bogatej mieszance,

    - celem jak szybkiego nagrzania filtra GPF, tak aby spełniał normy spalania,

Podobnie jest z sinikami 1,3 TCe

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że na 1,33 TCe 100 KM też jest nierówna praca na biegu jałowym. Temat zgłaszany, nie rozwiązany, auto jeździ bez zarzutu 6 rok 120 kkm.

W mojej ocenie problem wynika ze zbyt wielu czynników wpływających na regulację obrotów jałowych: dawka paliwa, kąt wyprzedzenia, sterowanie zmiennych faz, przepustnica (?), EGR - komputer musi to wszystko zbilansować i wysterować a każdy z elementów ma jeszcze swoją bezwładność i błąd sterowania. 

Edytowane przez Pepone
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR to jest jedyna rzecz, która się nie zepsuje w 1,33 TCE - bo go tam nie ma.

Należy pamiętać, że na końcówkach wtryskiwaczy odkłada się nagar z tego dobrej jakości paliwa - auto ma w końcu 80 tyś.

Ponadto warto przyjrzeć się kostkom na wtryskiwaczach i cewkach - u mnie pojawiały się lekkie drgania w specyficznych warunkach drogowych i pogodowych a przyczyną były kostki od cewek - miałem w dwóch zielony pin. Aż trudno uwierzyć, że w hermetycznych złączach jest woda.

Pasowałoby obejrzeć czystość przepustnicy, kolektora i nagar na zaworach. Ponadto w ostateczności kontrola luzów zaworowych (szklanki) i kompresja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!