Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie mogę otworzyć maski !


Rekomendowane odpowiedzi

witam

urwałą mi sie linka od otwierania maski w meganie 2 hmm i mam problem jak otworzyc maske czy komus sie cos takiego stało lub ktos ma jakis pomysł zeby otworzyc maske z góry dziekuje za pomysły i pozdrawiam

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od spodu da sie dostac do zamka maski ??

może i się da jak chcesz sie koniecznie bawić.Tylko jak?Masz tam przecież osłonę silnika,jak ją zdemontujesz to bedziesz miał troszkę daleko do mechanizmu otwierania maski. :-/

tej kratki nei da sie wyciagnac

Tą kratkę DA się wyciągnąć bez uszkadzania :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adi128, nie pamiętam z której strony są te zaczepy,czy na bokach,czy też na dole i na górze.Ale wyciągałem ta kratke,więc na pewno sie da.Musisz popróbować,nie bój się,nic nie zepsujesz jak bedziesz w miarę delikatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu mocno szarpnołem ta kratka dosyc ciasno siedzi aha najlepiej ciagnac od dołu tej kratki <czerwona>

Jak widzę w powyższych postach, da się pisać z polskimi znakami - zalecam. Włącz sobie sprawdzanie pisowni - polecam. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A więc tak

W mojej Megane 1999r wyciągnięcie plastików z wlotu powietrza jest nie możliwe...dlatego że one są dodatkowo przymocowane śrubami więc wyjęcie z samych zaczepów nie wystarczy...można to wyjąć ale jedynie jak się połamie plastik w miejscu gdzie jest śruba.

 

u mnie linka jest sprawa i mechanizm też widocznie coś się zblokowało.

udało mi się to otworzyć w ten sposób że w chwili naciągania linki przez rączke pod kierownicą do jej otwierania druga osba w tym samym czasie ruszała maską ( góra/dół ) i zaczep puścił.

popsikałem mechanizm WD40 i nasmarowałem smarem.

mam nadzieje że już więcej problemu nie będzie.

 

Mam nadzieje że moja informacją w przyszłości się komuś przyda.

 

Pozdrawiam

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Miałem ten sam problem i proponowano mi jazde do serwisu i tam od spodu by jakoś otworzyli.Wystarczy zdjąć prawy plastik wlotu powietrza, i wlożyć rękę nad chłodnicę.Da się tam wyczuć na środku końcówkę linki otwierania.U mnie wyszło to tak,że żona włożyła rękę i zaczepiła drut za pancerz.Ja owinełem mocno i wyciągnełem ją do przodu.Linka składa się z dwóch części więc się rozdzieliła i wyciągneła za chłodnice.Wystarczyło pociągnąć za końcówkę i maska otwarta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

cortez

Z której prawej? Ogólnie czy jak stoisz przed samochodem? Ja mam ten problem, że ten plastikowy języczek uciekł (wystarczyło matce auto pożyczyć i chciała płynu do szyb dolać) z tej rynienki w kratce. Element jest cały i nie złamany. I chcę go włożyć na miejsce. Problem w tym, że próbowałem kratką ruszać w górę i w dół nawet mocno to normalnie zderzak pod kratką pracował i nie wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłem. To może Ty mi pomożesz i powiesz czy da radę zdjąć tę kratkę obok znaczka bezawaryjnie. Muszę ten plastik wsunąć na miejsce. W zeszłym tygodniu stuknęło mi 200 tysięcy i od razu zaczynają się problemy. Trzy dni temu ten język, a wczoraj trzy oryginalne kołpaki ktoś pożyczył.

Edytowane przez cogno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Nie mogę otworzyć maski !

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!