Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W sceniolu II klamki przednie i tylne są inne, inaczej jest zrobiony i zamontowany zatrzask od wkładki zamka, lub plastikowej maskownicy zewnętrznej. Przypuszczam, że w meganie będzie tak samo.

Tu akurat widoczna klamka lewa tył, po wymontowaniu zamka:

thumb_hosting_zdjec_1348690667__21072012421.jpg thumb_hosting_zdjec_1348690716__21072012420.jpg thumb_hosting_zdjec_1348690781__21072012418.jpg thumb_hosting_zdjec_1348690875__21072012417.jpg

thumb_hosting_zdjec_1348690828__21072012419.jpg thumb_hosting_zdjec_1348690593__21072012425.jpg thumb_hosting_zdjec_1348690530__21072012426.jpg thumb_hosting_zdjec_1348690333__21072012429.jpg

Ta krzywka blokująca w tylnych drzwiach jest odciągana od góry, w przednich drzwiach jest odciągana od dołu. Z tego powodu otwory w ramie drzwi zatkane plastikowym korkiem też są w innych miejscach.

Nie zamkniesz ani nie odblokujesz tej wkładki, czy maskownicy jak klamki pozamieniasz.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc! Przyznam się, że myślałem bardziej o zakupię klamki tylko dla przełożenia części np. czujnika, ale lepiej nie ryzykować. Korzystając z okazji zapytam jeszcze czy istniej możliwość wymiany tylko wkładu wewnętrznego klamki tak żeby lakierowana część wew. pozostała stara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.... Zewnętrzna część jest zakładana do wewnętrznej dopiero jak ta jest w drzwi zabudowana od środka. Tu nie powinno być problemów. Maskownice wkładki też powinny być identyczne we wszystkich 3 drzwiach, poza tymi od kierownika, gdzie jest zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc!

 

Dodano: 10 cze 2013 - 20:54

Koledzy mam jeszcze jedno pytanie. Kupiłem używaną klamkę na Allegro, szykuję się do wizyty u mechanika z moim HF, jakby problem dotyczył czujnika lub prowadnic w klamcę będzie mógł przełożyć mechanizm z nowej (używanej). Problem polega jednak na tym, że klamka jest w innym kolorze, jak już pisaliście można przełożyć same wnętrzności klamki, jak jednak oddzielić rączkę od mechanizmu? Czy trzeba po prostu jakimś zagiętym narzędziem odgiąć tę blokadę z boku?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowujesz krzywkę która trzyma zaślepkę lub zamek, wyciągasz ten element i masz otwór jak na fotkach. Łapiesz za zewnętrzna klamkę i podciągasz w stronę tego otwory po zaślepce i pociągasz do siebie. Jak wyjdzie na zewnątrz to już tylko delikatnie wracasz w poprzednie położenie, tak by wyciągnąć oś obrotu klamki zewnętrznej. To już sam wyczujesz jak tego dokonać.

Zasada jest prosta, jeśli jest zaślepka to klamki nie wyjmiesz, jak zaślepkę usuniesz to możesz ją zdemontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moje przyciski ;)

takie jak te: http://elkom-serwis.com.pl/707--mikroprzycisk-hermetyczny-5828-ts1117-2p.html

 

Kupiłem 5 sztuk - 10zł ;) A ostatnio byłem u elektryka i mysle powie 50zł o dam mu zarobić ten że 100zł i wymieni tylko ten z tyłu bo to przez niego jest problem z reszta. Więc podziękowałem. Dzisiaj 3godzinki spędziłem i wszystkie przyciski (guziczki) wymienione na nowe ^^ Chodzą jak miód ^^ Pozdro

 

Czy te czujniki co zamontowales to "cos takie" jak te czy dokladnie te same? Jest jakas roznica miedyz orginalnymi z RENAŁLT a tymi na zdjeciu. Mozna bez ryzyka zamontować, bedą funkcjionować trochę dłużej niż te orginale:) Jakie lepiej zamontować. U mnie tez fiksuje Handsfree już od dłuższego czasu w drzwiach ...w lewych jak i w prawych. Raz sobie diała, a raz nie. Na szczęście tej pory działa przynajmniej zamykanie na klapie tylnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W Megane II którą mamy w domu 4 lata. Powstał problem z otwieraniem drzwi przez kartę hands free ?. Karta po stronie kierowcy działa tylko w jednym wyznaczonym miejscu, trzeba bardzo dokładnie znaleźć to miejsce i przyłożyć kartę.

Mieszkam pod Warszawą, 3 mechaników nie wiedziało co z tym zrobić, czy warto oddawać samochód do ASO z tym problemem, czy nie zedrą ze mnie skóry za taką usterkę.

 

Z samochodem nigdy nic ponad normę się nie działo, ale teraz nie wiem co robić. <piwko>

 

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobna sytuacja Z klamek nie mogę zamknąć auta natomiast z klapy bez problemu się zamyka (narazie :-))

 

hej wam moi drodzy, to mój pierwszy raz na forum :)

mam granda 2006 rok, przyciski na klamkach dziłaja raz w pierwszym rzędzie siedzeń a raz z tyłu po obu stonach, dziaisj akurat działają na klamkach z tyłu.

czy jest jakaś zasada i jakaś przyczyna.?

a gdzie jest włącznik na klapie?

 

Dodano: 21 cze 2013 - 13:38

witam wszystkich

jestem z radomia, czy znajdę w okolicy któregoś z was drodzy spacjaliści.

potrzebuję osobe kto mi pomoze z wymiana prawego lusterka składanego oraz z spojrzeniem na moje hands free w moim sceniole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nigdy nie naprawię tej mojej klamki ;) Byłem dzisiaj u mechanika wymienić mikrostyki i wkład tylnej klamki (nie działa HF i nawet przy pociągnięciu klamka nie zwalnia centralnego zamka). Mikrostyki zrobione, ale klamka którą kupiłem na Allegro okazała się nie pasować. Sprzedawca telefonicznie zapewniał mnie, że jest to klamka od strony pasażera, niestety u mechanika okazało się, że jest zupełnie odwrotnie. W związku z powyższym mam pytanie czy da się oglądając zdjęcie klamki na Allegro rozróżnić, do których drzwi ona pasuje? Na mój anty - techniczny łeb klamka od strony pasażera (czyli do prawej) powinna mieć gniazdo kabli czujnika HF od góry, czy mam rację?

 

P.S. Wiem, że najprostszym rozwiązaniem byłoby kupienie odwrotnej do tej, która niepasuje. Problem w tym, że nie widziałem jak mechanik próbował ją założyć i wolę się upewnić czy faktycznie ta moja jest od złej strony.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

więc i ja się wypowiem :D. czytałem i czytałem...więc i ja się do tego zabrałem :angry:. kupiłem 6 szt. hermetycznych Microswitchy w sklepie z elektronika - wysyłkowo 80 groszy sztuka :D pomógł bardzo opis i zdjęcia, które są tu zamieszczone. wydłubywanie starego - 15 min, lutowanie, zalałem gorącym klejem....jak ktoś wspomniał te hermetyczne sa ciut niższe od oryginału, rzeczywiscie - ja poradziłem sobie z tym tak - na plastikowy przycisk do środka na dno gorący klej i po sprawie :). jeszcze przed złozeniem mozna sprawdzić działanie...naciskając go słychac centralny zamek który próbuje ryglowac drzwi. wymieniłem od razu strone kierowcy i pasażera....dzisiaj zabieram się za tył....choc działa, ale wole od razu wymienić na te hermetyczne :).

jesli jest ktoś z Krakowa i ma z tym problem to moge pomóc :)

post-57287-0-61157800-1372920272_thumb.jpg

Edytowane przez DUSZEK-82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie mam problem. Jak pisałem ostatnio mechanik wymienił mi w klamkach mikroprzełączniki i przez dwa tygodnie wszystko było ok. Dzisiaj oddałem mu samochód dodatkowo na wymianę czujnika optycznego ponieważ on również padł w jednych drzwiach a ostatnio kupiłem niby nie od tej strony co potrzeba. Odebrałem auto ponieważ podobno było już gotowe a tu nic klamka, w której niby wymienił czujnik dalej nie działa otworzyłem za pomocą drzwi przednich i nagle stał sierzecz straszna przestała działać cała strona (pasażera). Nie działają czujniki ani w tylnych ani w przednich (które były ok), oprócz tego przestały działać dpiero co wymienione przyciski w obu drziach z tej strony, jakby tego było mało z tej strony auta nie da się zamka otworzyć nawet ciągnąc klamkę, jakby cała strona utraciła kontakt z centralnym zamkniem (druga strona chodzi bez zarzutu). Czy słyszeliście o czymś takim? Czy jest może jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za daną stronę, którr mógł się spalić. Pytam bo w sumie wydałem na te klamki już 500zł i nic, a nawet jest gorzej niż było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!