Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, e-mil11 napisał:

X

Dopiero jak pociągnę za nią (i to chyba 2 razy)- w każdych drzwiach.

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rdriver napisał:

Dopiero jak pociągnę za nią (i to chyba 2 razy)- w każdych drzwiach.

 

To na początek proponuję:

- wymianę switchy zamykających (kupisz na allegro lub w ASO)

- naprawę otwierania - stawiam na brak odbłyśników pomiędzy klamką a czujnikiem bądź zaparowany czujnik. Odbłyśnik możesz dorobić z denka puszki po coca-coli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale switche nie działały już od dawna, ale klamki otwierały się. Brak odbłyśników? To dlaczego otwierają się po zamknięciu z pilota?

Jeszcze raz powiem. Jak zamknę znaczkiem to potem wszystkie drzwi otwierają się gdy pociągnę za klamkę i mam kartę w kieszeni. Gdy zamknę z pilota to otworzyć z kartą w kieszeni mogę tylko drzwi od strony kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... Gdy zamknę z pilota to otworzyć bez wyjmowania karty z kieszeni mogę tylko drzwi kierowcy, a gdy zamknę ze znaczka to otworzyć bez wyjmowania karty z kieszeni mogę wszystkie drzwi. Otworzyć z pilota mogę wszystkie drzwi. Wszystkie drzwi się ryglują w każdym przypadku. Kiedyś działało to dobrze.

Edytowane przez rdriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rdriver napisał:

Nie... Gdy zamknę z pilota to otworzyć bez wyjmowania karty z kieszeni mogę tylko drzwi kierowcy, 

Podejdź bez karty i sprawdź, czy masz zamknięte drzwi.

Wszystko pozostałe jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rdriver napisał:

Ale switche nie działały już od dawna, ale klamki otwierały się. Brak odbłyśników? To dlaczego otwierają się po zamknięciu z pilota?

Jeszcze raz powiem. Jak zamknę znaczkiem to potem wszystkie drzwi otwierają się gdy pociągnę za klamkę i mam kartę w kieszeni. Gdy zamknę z pilota to otworzyć z kartą w kieszeni mogę tylko drzwi od strony kierowcy.

 

Poprzez brak odbłyśników mam na myśli to, że zamki powinny odblokować się po włożeniu ręki za klamkę.

Bez pociągania.

Pociągnięcie otwiera zamki, ale odpowiedzialny jest za to inny obwód czujnika dłoni. 

 

Mając niesprawny system nie znajdziesz przyczyny. 

 

Najpierw wyeliminiuj te które opisałem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was próbował po wymianie mikrowłączników w klamkach, jakoś je zabezpieczyć przed wilgocią?

Zastanawiam się czy w jakiś sposób nie użyć gumowych przycisków np: od pilota TV.

Może i głupi pomysł ale jak by się sprawdził to już by nie był taki głupi :) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem i montowałem gumowe hermetyczne, efekt był taki, że: po pierwsze były za niskie i trzeba było coś do nich doklejać, po drugie nie klikają i ciężko je wyczuć, po trzecie też się szybko psują (wolniej ale jednak) więc ja odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikroprzyciski zamykające wymieniłem 5 lat temu. Założyłem oryginalne kupione w ASO. Działają bez żadnych problemów wszystkie bez wyjątku. Samochód nie jest garażowany, używam myjki wysokociśnieniowej.

Może problem leży w poprawnym i dokładnym montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bardzo możliwe że problem leży w poprawnym montażu.

Ostatnio właśnie zabrałem się za wymianę. Wymieniłem wszystkie 4 mikrostyki na oryginalne, zalałem silikonem i .... cieszyłem się działającymi klamkami całe 4 dni. Po 3 dniach przestała mi działać cała prawa strona wraz z czujnikami podczerwieni a w 4 dniu i lewa. Nie dowierzałem że to nowe mikrostyki mogły paść, więc przyczyny szukałem wszędzie indziej (złącza w drzwiach, bateria w karcie itp). Co dziwne zamek w tylnej klapie działał prawidłowo. W końcu wyjąłem jedną klamkę i sprawdziłem miernikiem wyjście na mikrostyku bo przestał klikać. Okazało się że był zamknięty obwód, czyli tak jak by przycisk był cały czas wciśnięty. Wymieniłem mikrostyk i zaczęło wszystko działać jak należy.

Z ciekawości rozebrałem stary aby zobaczyć co się stało. Okazało się że opary silikonu prawdopodobnie w jakiś sposób wpłynęły chemicznie na gumkę w mikrostyku i ta  "spuchła" doprowadzając do wciśnięcia blaszki. Tak było we wszystkich czterech. 

Za drugim razem użyłem do uszczelnienia takiego uszczelniacza do silników i jak na razie 5 dzień jest ok :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!