Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Wymieniałem 3 z 4 styczników w klamkach. Koszt zakupu styczników w serwisie Renault - 16 zł/kpl. Wymiana okazała się bardzo prosta. Ułatwiłem sobie robotę dolutowując cienkie kabelki do styczników. W klamkach styczniki obsadzałem na klej na gorącą, stare wydłubywałem nie przy samochodzie tylko po odcięciu kabli na spokojnie przy stole. Całość styczników zapaćkałem smarem silikonowym. Po 2 miesiącach całość nadal działa. Klamki demontuje się bardzo prosto bez zdejmowania boczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie wymieniłem 2 kolejne styczniki w naszej drugiej Megance tym razem Coupe. O ile w pierwszej styczniki były dość ciężkie do wyciągnięcia z zaklejonych gniazd to w drugiej wyszły w 3 sekundy. Procedura taka sama jak przy poprzedniej wymianie. Koszt 7,89 zł plus czas i lutownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Megane II 1.6 16v, czytałem całe forum i w zasadzie nie wiem co trzeba zrobić z tym hands free, ja też mam problem. Prawa strona kompletnie nie działa tzn przyciski na klamkach i czujnik wkladania ręki zero reakcji i również zero reakcji za podwójne pociągnięcie klamki, lewa strona tył zero oznak życia jedynie drzwi kierowcy reagują na podwójne pociągnięcie i się auto otwiera, bagażnik ok. Kostki drzwi oczyszczone bo były zielone niektóre piny i zero zmian, co mam zrobić by ten system działał jak powinien. 

Switche są w drodze by je wymienić, a co z sensorem podczerwieni? Szukać od razu i zamawiać i wymienić od razu z nowymi przyciskami? Coś jeszcze by to działało? 

Pozdrawiam 

Edytowane przez lukasz19930813
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku wymieć mikrostyki w klamkach, bo to żaden koszt, ztcp. 7,50 za 2 szt. w ASO. Możesz też rozebrać klamki, odciąć mikrostyki i wtedy sprawdzić stykając same kabelki czy dane drzwi działają czy nie. Może być tak, że system ci nie działa, bo na którejś z linii jest zwarcie. System odczytuje to jakby był przycisk non-stop naciśnięty i blokuje działanie HF.

 

Ja w ciągu 10 lat wymieniałem mikroswitche dwa razy. Raz też padł mi czujnik podczerwieni w klamce. Tu już gorzej, bo to wiąże się z rozebraniem boczku i gmeraniem w drzwiach, żeby wyjąć cały mechanizm klamki. Więc najpierw przyciski a w razie czego czujniki podczerwieni.

 

Problemy z HF w klapie bagażnika oznaczają zazwyczaj problem z przewodami na przejściu buda-klapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy lewych tylnych drzwiach odcialem przycisk i złączając kabelki auto się zamyka a sensor nadal nie działa przy tych drzwiach 

 

Witam ponownie, właśnie mikrostyki  zostały wymienione w każdej klamce, działają poprawnie zamykają samochód tylko że po za tym że guziki działają nic się więcej nie zmieniło, zero reakcji na wkładanie ręki i zero na podwójne pociągnięcie, podwójne pociągnięcie działa tylko w drzwiach kierowcy. Co dalej ? W każdych drzwiach podczerwień wymienić? Dlaczego podwójne pociągnięcie działa tylko od kierowcy ? Pozdro 

Edytowane przez lukasz19930813
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mam problem. Od piątku nie działa mi handsfree (po części). Problem dotyczy strony kierowcy (po stronie pasażera działa po pociągnięciu klamki, ale one tak miały od początku i mi to nie przeszkadza). Odpalanie i zamykanie przyciskami działa. (M2ph2)

 

20200111_113857m.thumb.png.26537193ebefdac458eda64feaae4584.png 20200114_182431m.thumb.png.9e8c7a97965aabca843471641091ded6.png

ET056 - Dobrze rozumiem, że tylny od strony kierowcy jest uszkodzony? Przynajmniej tak rozumiem z serwisówki. Jak sprawdzić czy czujnik jest na pewno uszkodzony (po demontażu)? W rachubę wchodzi tylko wymiana na inny czy jakoś da się je naprawić?

 

Pozdrawiam, Kadek :)

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

 

mam prozaiczne pytanie - jak wielu z nas raz po raz walczę z HF. Wymieniam mikrowłączniki, podklejam aluminium pod klamki itp.

 

Pytanie: czy w sprawnie działającym systemie HF naciśnięcie przycisku otwierania KLAPY BAGAŻNIKA otwiera samą klapę czy otwiera wszystkie drzwi?

 

Pytam, bo u mnie losowo występują 2 sytuacje: 1) albo nie działa antena w klapie (przypadek, gdy trzeba kartę wręcz przykładać do klapy i dopiero zadziała) - wtedy otwiera się tylko klapa, albo 2) czasami antena zaczyna działać i wtedy otwiera się całe auto.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgubiłem gdzieś jedyną kartę HF jaką miałem, Samochód stoi zamknięty na parkingu i co teraz? Tzn. lokalny magik chce 350zł za "włamanie" się i zaprogramowanie nowej karty bez HF. A gdybym chciał kartę HF, to z tego co wyczytałem używki nie wchodzą w grę, szukać nowej?

 

I jeszcze jedno kupiłem kiedyś używaną kartę niby z systemem HF i do zestawu mam moduł UCH BSI do tego. Czy jest możliwość podmiany tego? Tak na chłopski rozum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2020 o 11:28, ma_ko napisał:

A gdybym chciał kartę HF, to z tego co wyczytałem używki nie wchodzą w grę, szukać nowej?

A dlaczego nie wchodzą w grę używki? Można kupić używkę i tylko nowy lub wyczyszczony transponder

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!