Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś wie gdzie kupić w Krakowie?

 

Witam

Ja dziś kupiłem u Lisowskiego na Powstańców ostatnie, ale gość mówił że mają jeszcze w innym oddziale i mogą sprowadzić.

Nie wiem na ile to prawda ale powiedział mi też, że raczej już nie będzie tego w sprzedaży bo zastępują mikroprzełączniki całymi modułami, więc albo trzeba robić zapas albo poszukać innego źródła.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam już komponenty ;-) . Zakupione mikrowłączniki w Zgierzu w Jaszpolu. 6,04 za 2 szt. Czy ktoś z was używał zamiast silikonu tej pasty uszczelniającej, która proponuja w ASO do uszczelnienia mikrostyków?

Dziś albo jutro biorę się do wymiany.

 

[ Dodano: 2009-06-13, 14:18 ]

Dzięki manualowi kolegi jazel;, Meg ma już sprawne HF.

Wymiana 4 mikrostyków trwała 3,5h ;-) . Troszkę problemów miałem najpierw z dostaniem sie do tylnych klamek, ale odpowiednie narzędzie z wygiętego ;-) drutu i poszło jak po maśle. <ok>.

Puki co pełny sukces...zobaczymy na jak długo :mrgreen

Satysfakcja 100% <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam!

 

no i mnie spotkała ta przyjemność :mrgreen: wymiana trwała jakieś 3h - wszystkie 4 przełączniki. 6,04 za komplet 2 sztuk. największy problem to według mnie wydłubanie starego mikroprzełącznika z plastykowej osłonki. trzeba uważać na plastyk oraz kable. dziwne bo w 3 drzwiach miałem polutowane przełączniki nózkami po jednej stronie mikroswitcha, a jednym mialem polutowane "po przekątnej". zrobiłem tak samo jak było ale można jak się chce.

dobrą opcją jest nałożenie cienkiej warstwy siliconu na samą kuleczkę, dookoła niej. to ją juz kompletnie uszczelni.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja tez jestem po wymianie mikroprzełączników. Nie było problemów z kupieniem w ASO (7 zł para). Mam za to inny problem. Wymieniłem w 3 drzwiach. 4 drzwi nie miały spreżynki ( po wyjeciu gumowej zaślepki) a nie chciałem na siłe wyciagać elementu blokującego wyjęcie klamki. Co zrobić? Czy jest to rzeczywiscie urwane? Chodzi o tylne drzwi.

(moge długo nie odpowiadać bo nie wiem czy w dziurze nad Bałtykiem jest internet, ale odpowiedzcie. Jak wrócę to przecztam)

 

[ Dodano: 2009-08-19, 21:36 ]

Juz wiem jak rozmontować klamki, które nie posiadają w bocznym otwrze sprężyny. (właśnie to zrobiłem nad Bałtykiem). Szczegóły po powrocie.

 

[ Dodano: 2009-09-03, 16:04 ]

Jest jeszcze inaczej, ale o tym napiszę w temacie "demontaż klamek HF w Meg II"

http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=134357#134357

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem po wymianie mikrowłacznikow kupionych w serwisie (cały koszt to 40 zł). Podobno te mikrowłaczniki kupione w serwisie są po jakiejś modyfikaji, na oko to ja nic tam nowego nie zauważyłem, ale poczekamu zobaczymy. Tak naprawdę to chodzi tylko o zwarcie, na dobry układ same kabelki wystarczy zwrzeć i tak samo dziła. Wiem że może to być tylko na jakiś czas, więc poszukałem w necie i znalazłem mikroswitch hermetyczny być może to zapewni stabilność, poszukam u siebie w mieście takich rzeczy, jak nie to spróbuje zamówić;

http://sklepelektroniczny.com/product-pol-...2-8-2-piny.html

 

Może się komuś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Kolegę Hadsona. Wielka prośba. Jestem posiadaczem RS 2003 rok prod. Czy jest jakaś możliwość zmiany menu niemieckiego na angielski? Niemieckiego ni w ząb nie rozumiem... i nie lubię:-):-):-). Na polski wiem, że nie ma szans. Byłbym "dźwięczny".

I o co chodzi z tym freehands? Mam takie czarne plastyki przy(raczej pod) klamkach, ale niestety jak podchodzę do auta - się nie otwiera.

Pozdrawiam. Kopen13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zmianie języka menu jest inny wątek. Ten dotyczy Hands free. Dodam też, że nie jest ważne czy masz pod klamkami czujniki. Jeśli w klamkach, na wierzchu, nie masz owalnych przycisków zamykających, to pod klamkami masz tylko zaślepki, które wyglądają identycznie jak czujniki. W takim wypadku, nie masz HF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakież było moje zdziwienie gdy wczoraj podszedłem do samochodu i na "mój widok" auto się otworzyło :shock: . Co to się porobiło? Mróz jej zaszkodził, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!