Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, ale mógłbyś o tym silikonie nie pisać. Nie dobrze to świadeczy o.... a nie dokończę. :evil:

Chyba nie rozumiem o co ci chodzi? Może jednak dokończ zdanie?

A co ci się działo z tymi switchami? Czy tak jak u mnie mechanicznie po tygodniu przestawały klikać?

Dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale mógłbyś o tym silikonie nie pisać. Nie dobrze to świadeczy o.... a nie dokończę. :evil:

Chyba nie rozumiem o co ci chodzi? Może jednak dokończ zdanie?

A co ci się działo z tymi switchami? Czy tak jak u mnie mechanicznie po tygodniu przestawały klikać?

Dokładnie tak samo.

 

Nie będę kończył - bo musiałbym regulamin naruszyć.

Powiedz mi co ma silikon (rodzaj) do działania mechanicznego tych mikrostyków?

One sobie siedzą w mini zatrzaskach, a cel tego silikonu to raczej izolacja elektryczna nóżek. Tylko tyle. NA PEWNO nie ma żadnego wpływu na działanie mikrostyków.

Swoje (wszystkie 4 szt) wymieniłem ponad rok temu, uszczelniłem nóżki zwykłym silikonem i do dzisiaj NIC się z nimi nie dzieje. Zresztą 99%, którzy je wymieniali - nic się nie dzieje.

Uważam, że pozostałe 1% coś źle zrobiło, może zasilikonowało cały mikrostyk, może uszkodziło go mechanicznie (sam też jeden uszkodziłem), może połamali zaczepy - nie wiem. W końcu i wbijając gwóźdź można go pokrzywić.

Ja jak byłem pytać o wymianę tych styków w ASO - to jakich bajeczek się wysłuchałem.... hoho... że to trzeba całą tapicerkę drzwi rozebrać, że tam jest fatalne dojście itp. W moim ASO za wymiane jednego wołali 120 brutto plus mikrostyk. Jakoś musieli uzasadnić te prawie 120pln za 15 minut roboty dla osoby, która już to robiła i ma w tym wprawę (a tacy w ASO zapewne są). Widać u Ciebie straszą silikonem. A Ty to łykłeś.

Co do ciulania przez ASO - ostatnio jak padł mi wyświetlacza - to w moim ASO za jego demontaż życzyli sobie ponad 200zł. Bo to ponoć baaaardzo skomplikowane. Dzięki temu forum mogę już wymontować w oczekiwaniu na zmianę świateł na skrzyżowaniu, bo już go z 5 razy wymontowywałem i mam niezłą wprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że to trzeba całą tapicerkę

drzwi rozebrać

 

Dokładnie tak mówią. Ale dlaczego takie bzdury opowiadają, skoro nawet ich MR uczy inaczej? Tego nie potrafię sobie wytłumaczyć.

 

Co więcej, aby wymienić filtr przeciwpyłkowy to zgodnie z dokumentacją powinno się zdemontować schowek pasażera (Megane II) a oni idą krótszą drogą i łamiąc go poprzecznie wkładają bez jego demontażu. Oczywiście oficjalnie trzymają się wersji że odkręcanie schowka miało miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi co ma silikon (rodzaj) do działania mechanicznego tych mikrostyków?

Też wydaje mi się to dziwne ale skoro wymieniałem 2 szt. i obie padły szybko to jakaś przyczyna musi być (z elektronikom miałem swego czasu sporo kontaktu więc wykluczam przegrzanie przy lutowaniu, itp). Z braku czasu na eksperymenty zleciłem sprawę w serwisie bo i tak samochód u nich stał z innego powodu. Sam jestem ciekaw jak długo będzie to działało po ich naprawie ale jak by co to przynajmniej mam gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozebrałem mikroswitch oryginalny i to co mogę stwierdzić to nie ma się co tam przepalić. Jedynie co może ulec usterce to okrąga blaszka, która poprzez swoje nierównomierne naprężenie powoduje charakterystyczne klikanie. W moim przypadku własnie to klikanie przestaje działać po tygodniu czasu.

 

Zamontowałem switche hermetyczne (nieklikające) ze sklepu elektronicznego i jak na razie problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jedynie co może ulec usterce to okrąga blaszka, która poprzez swoje nierównomierne naprężenie powoduje charakterystyczne klikanie. W moim przypadku własnie to klikanie przestaje działać po tygodniu czasu.

 

Witam,

u mnie to samo :-) oryginały same z siebie przestają "klikać" po około tygodniu - ale tylko z jednej strony-prawej-ostatnio wymieniane. Raz -padły, drugi raz i znów zdechły, zastanawiam się czy to nie przypadkiem jakaś seria wątpliwej jakości, bo wcześniej wymieniany działa już dłuższy czas bez problemu.

 

Zamontowałem switche hermetyczne (nieklikające) ze sklepu elektronicznego i jak na razie problem nie występuje.

 

może to faktycznie jest rozwiązanie - w najbliższych dniach przetestuję

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!