Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
witam, Panowie czy możecie dokładnie określić model lub charakterystyczne dane switch'a o który trzeba pytać w sklepie elektronicznym, chodzi mi o hermetyczny switch

 

http://elkom-serwis.com.pl/mikroprzyciski/1681--mikroprzycisk-hermetyczny-5828-4p.html

 

tu masz dokładnie to co kupiłem i działa do dziś. Tyle że trzeba co nie co pokombinować przy montażu bo jest za niski i wsadzic pomiędzy plastik-gniazdo a przełącznik element około 1,5-2mm.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, dziś pojadę kupić i zabieram się za wymianę, chciałem kupić w ASO ale przeczytałem w tym wątku że u kilku z Was niestety przestały działać po kilku dniach i dlatego zdecydowałem sie na hermetyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam Megane II 1.6 i ostrzegam kolegów przed fuszerką w serwisach.Poprzedni właściclel poinformował mnie , że wymieniał switcha od strony kierowcy w serwisie.Po 3 miesiącach jazdy guzik padł...zabrałem się za to sam...i co zero silikonu :evil: poprostu nic , a switch cały pokryty nalotem...

Od tamtej pory zrobiłem wszystkie klamki i wszystko działa bez zarzutu <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Panowie proszę o pomoc bo sam po przeczytaniu kilku postów zastosowałem poszczególne wskazówki ale dalej lipa. No to po kolei Jakiś czas temu zauważyłem że lewe tyle drzwi mojego samochodu nie chcą się otworzyć gdy wkładam rękę między klamkę a czujnik. Otwierały ale rękę musiałem trzymać między klamką a czujnikiem około minuty, muszę nadmienić że otwierały się bez problemu ciągnąc za klamkę. Z czasem trzymać rękę musiałem coraz dłużej aż przestało działać całkiem. Zmieniłem całą klamkę czyli klamka zewnętrzna, uchwyt wewnętrznym wraz z czujnikiem tym do otwierania. Przeczyściłem kostki preparatem od śniedzi i innych zanieczyszczeń i przeczyściłem kostkę w drzwiach tą dużą. Po tych zabiegach nadal wszystko działa prawidłowo ale po włożeniu ręki między klamkę a czujnik nadal auto się nie otwiera. Proszę mi powiedzieć jak można sprawdzić czujnik ten optyczny może kupiłem klamkę z uszkodzonym czujnikiem i dlatego nadal występuje ten problem

Proszę o pomoc i dziękuję Tomek :roll: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie bardzo rozumiem. Czyli ta nowozakupiona też może być uszkodzona i daje takie same objawy. Dobrze rozumiem?? AnTurek w jaki sposób mam z tym sobie poradzić?? Wymontować klamkę ze strony prawej zamontować i sprawdzić?? Daj mi jakś fachową radę?? :cry: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wymontuję całą klamkę z prawej strony i przełożę na lewą to jeżeli będzie wszystko ok to strona lewa powinna działać prawidłowo. Lewą możemy pominąć ona tutaj nic nam nie zmienia (tak tylko dla sprawdzenia) Dobrze to rozumiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi nie o prawą stronę, tylko o lewą, bo u ciebie problem dotyczy lewej strony. Sorki.

 

Mozesz tak sprawdzic, dwie sprawne klamki dac na lewą stronę. Musisz tylko pamietac, ze lewa strona jest inna niż prawa strona. Zgodne są tylko switche i uklad optyczny prawdopodobnie. Ponadto lewa strona kierowcy ma dodatkowo mechanizm zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka nie ma nic wspólnego z otwieraniem optycznym jak już chcesz sprawdzic element optyczny to go zamień z innym który jest dobry wszystkie elementy optyczne są takie same tylko musisz wypiąć sam element optyczny jest na zatrzaskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem switche ze strony

http://sklepelektroniczny.com/product-pol-...2-8-4-piny.html

i okazały się za krótkie. Musiałem podłożyć kawałek drewienka pomiędzy switch a koszyk biały :) Czy ktoś z Was zastosował ów zamiennik hermetyczny i miał podobny problem?

 

Witam, jestem po wymianie 2 mikroprzełączników (przód i tył), kupiłem te hermetyczne, przy wymianie korzystałem z istrukcji z forum.

Wnioski:

-żeby łatwo przepołowić klamkę należy po odkręceniu wkrętu podwarzać wewnętrzną część klamki od strony przewodów

-demontaż przełącznika zacząłem od strony wejścia kabelków, oczyściłem silikon do pojawienia się przylutowanych styków, za pomocą lutownicy z cieńkim dłuższym grotem odlutowałem przewody, następnie bez specjalnych pieszczot zdarłem silikon od strony kulki a następnie wycisnąłem siłą ten stary przełącznik (przełącznik uległ całkowitemu znieszczeniu). Po wyjęciu starego przełącznika bez problemu usunąłem stary silikon i zamontowałem nowy przełącznik najpierw go przylutowując.

- po włożeniu przełącznika na miejscu , 1 kroplą kleju na gorąco przykleiłem go od spodu aby nie wyskoczył podczas użytkowania a druga kroplą przykleiłem go od góry.

-do poprawnego działania tego hermetycznego przełącznika konieczne jest podłożenie czegoś pod przycisk bo jest zbyt krótki, ja w tym celu wykorzystałem plastik z płyty CD, miałem taki plastik od CD który przy kupnie zostaje w pudełku po płytach CD i służy tam jako przekładka, a więc wziąłem tę niby płytę i odciąłem nożyczkami cieńki pasek o szerokości przycisku przełącznika a następnie pociąłem na małe kwadraciki którym zaokrągliłem rogi i za pomocą kropelki i pensety nakleiłem na przełącznik.

- aby wymontować klamkę w tylnych drzwiach należy wyciągnąć plastikową zaślepkę znajdującą się pod gumową uszczelką drzwiową w tym celu musiałem delikatnie podwarzyć 1 zatrzask z gumowej uszczelki, po zaświeceniu latarką w miejscu gdzie była zaślepka można już dojrzeć te wajchę za którą należy pociągnąć ja miałem taki miedziany drut grubości ok 1mm wykrzywiłem końcówkę pod kątem prostym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!