Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Sluchajcie, a jak odpiąć wtyczkę klamki od reszty? Sciąglem tapicerke tą skórzaną i dostęp do wtyczki jest osiagalny tylko trzeba znać patent na odpięcie tej wtyczki. Zwykłe jej ciągnięcie nic nie skutkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamietasz chociaż w którym miejscu ten zatrzask jest, od spodu czy od góry? Mam ograniczone pole manewru z uwagi na ściągniętą tylko wierzchnią część tapicerki i dużo by mi ta informacja pomogła.

 

A tak w ogóle to jesli wymienię antenę od klamki (wtyczka + antena + moduł z microswitchem) na inny egzemplarz to nie będzie problemu z hands-free? Chyba nie będzie konieczne w jakimś sensie douczenie systemu do nowej anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze chodziło chyba o inny zatrzask, ten co masz z boku drzwi to służy do odhaczania blokady trzymającej klamkę i ten grzybek na miejscu, co do anten i klamek to nic nie trzeba programować po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slavOK, dokładnie tak - chodzi mi o wtyczkę od klamki, którą się odpina do reszty. W rzeczy samej jest to wtyczka od anteny klamki. W Dialogysie nie znalazlem zadnego manuala mowiacego jak się tą wtyczkę odpina (4-pin). Jest za to instrukcja jak sie demontuje antene z klamki.

 

slavOK jak sobie przypomnisz to daj znak, dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy ktoś się spotkał z takim problemem ale do rzeczy. Otóż ostatnio wystąpiło dość dziwne zjawisko. Mianowicie jak wysiadam z samochodu i zamykam przyciskiem na klamce (mam hands free) lub na pilocie to auto się rygluje, ale jeśli nie zdążę odejść w ciągu 5 sek to samochód otwiera się samoczynnie :shock:

 

Przez to muszę szybko nacisnąć przycisk i niemalże uciekać od samochodu co jak podejrzewam z boku wygląda dość komicznie, więc częściej jednak zamykam samochód z daleka przy użyciu pilota. A to przecież nie jest ideą systemu hands free.

 

W drugą stronę działa to podobnie, tzn. podchodząc do samochodu, on automatycznie jak tylko wykryje mnie w swoim zasięgu otwiera się. Nie muszę wsadzać ręki w klamkę.

 

Czy jest jakiś sposób na zaprogramowanie zamykania/otwierania drzwi? Czy mogło się to rozregulować ? Istnieje jakiś sposób, żeby powrócić do fabrycznych ustawień ?

 

Sugestie mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączaj po kolei wtyczki od drzwi i sprawdzaj kiedy problem ustanie i wtedy szukaj przyczyny w tych drzwiach .Spotkałem się z takimi przypadkami u jednego kolegi był brud na fotokomórce (ten plastik pod klamką) wytrzyj te szybki i takie okrągłe lusterko które jest w klamce od strony fotokomórki u mnie z kolei dostała się kropla wody i fotokomórka ja widziała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobna sytuację po tych deszczach, mianowicie: jak otwieram drzwi wszystko jest ok, lecz gdy ustawie je pod kątem aby wsiąść zaczynają się ryglować i otwierać, wszystko ustaje gdy drzwi są zamknięte. Odpiąłem wtyczkę w drzwiach kierowcy i są zaśniedziałe dwa styki na dole wtyczki, ostatnie na środku. Czy może być ich wina? ciężko się tam dostać żeby je wyczyścić, chyba trzeba drzwi odkręcić ;) czy ma ktoś opis pinów w tej wtyczce od drzwi kierowcy? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!