Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem poraz trzeci mikroswitch w tylnych drzwiach. Padają po tygodniu od chwili ich zamontowania. Podaję w wątpliwość, że mogą być wadliwe. No, chyba że jakaś seria trefna. Co niby może powodować uszkodzenie mikrowlacznikow? Wada polega na braku słyszalnego przełączania podczas wciskania przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

wilgoć - zasilikowane dwustronnie mikroswitche

przegrzanie - staram sie lutowac od jednego dotknięcia

 

Podobno przyczyna moga byc rowniez wadliwe pozostale 3 mikroswitche, ktore pomimo, ze sa sprawne to przepuszczaja minimalny prad powodujacy przepalanie tegoż przedmiotowego mikroswitcha. Czy ktos to potwierdzi?

 

Ciągle masz problemy z regulaminem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę potwierdzić jedynie, że gdzieś tu czytałem, że system hands free, wykrywa zwarcie na mikroswitchu i blokuje całą stronę, np zwarcie ma lewy tył, to nie działa cała lewa strona, nie wiem czy to prawda tak czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzyłem w usterkę wszystkich 4 mikroswitchów. Wszystkie do końca "klikały" jak trzeba. A jednak koledzy na forum mieli rację. Na raz padły wszystkie 4 mikroswitche i działało tylko zamykanie tylnej klapy. Kupiłem zwykle hermetyczne w sklepie z elektroniką i po zamontowaniu na klej z pistoletu pięknie wszytko działa. Przydal sie poradnik ze zdjeciami jednego z forumowiczów. Wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem switche ze strony

http://sklepelektroniczny.com/product-pol-...2-8-4-piny.html

i okazały się za krótkie. Musiałem podłożyć kawałek drewienka pomiędzy switch a koszyk biały ;) Czy ktoś z Was zastosował ów zamiennik hermetyczny i miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu kombinujecie. Mikrowłącznuki sa w serwisach za grosze i jezeli dobrze się je wymieni to działają bez zarzutu. Ja wymieniłem i jak to wszystko działa opisałem na porzednich stronach tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, też mam do wymiany te mikroprzełączniki, ale mam pytanie jakie kupić i gdzie ? które są najlepsze ?

W Jaworznie w serwisie chcą 20zł/szt masakra :cry:

Gdzie znajdę instrukcję wymiany tych przełączników (na 2 stronie jest opis ale bez zdjęć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2x wymieniałem samodzielnie mikrostyki i po kilku dniach przestawały działać ;)

Teraz zleciłem to w ASO - koszt około 80zł za sztukę (z montażem). Panowie powiedzieli mi, że tajemnica leży w silikonie. Zwykły sanitarny jest zbyt twardy i za sztywno trzyma mikrowłącznik. Podobno trzeba zastosować ten oryginalny z ASO. Zobaczymy jak długo podziała po ich naprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!