Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z przednim zawieszeniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Miałem ciągłe głuche stuki przy jezdzie po kostce brukowej - za radą Dr No wymieniłem drążki - stukanie ustało.

 

Jednakże zauważyłem coś niepokojącego - podczas jazdy po dużej ilości małych nierówności (kocie łby, stara kostka, asfalt z ubytkami przy poboczu, przejazd przez tory/rozjazdy tramwajowe) i jednoczesnym hamowaniu cos w zawieszeniu zaczyna strasznie stukać. Nie mam zielonego pojęcia co to może być. Amortyzatory sprawdziłem - wynik bardzo dobry.

 

Drugi problem jest taki że przy maksymalnym skręceniu kierownica (do oporu) słysze zawsze na końcu takie metaliczne nieprzyjemne i w miare głośne puk.

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metaliczne nieprzyjemne i w miare głośne puk

to może być sworzeń wahacza.

 

cos w zawieszeniu zaczyna strasznie stukać

gumy stabilizatora, jeśli są w MII <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia przede wszystkim tzw. łączniki stabilizatora. Dla pewności proponuję podjechać na szarpaki.

przy maksymalnym skręceniu kierownica (do oporu) słysze zawsze na końcu takie metaliczne nieprzyjemne i w miare głośne puk.

A nie było ich wcześniej, przed wymianą drążków (kierowniczych)? Bo jak nie było to coś sknocili przy wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki z już byłem u 3 mechaników - jeździli ze mną słyszeli stuki ale bezradnie rozkładają ręce - twierdzą że nie wiedzą co to może być...

------------------------------------------

------------------------------------------

były :-(

------------------------------------------

tyle że zwalałem to na te drążki które wymieniłem. Po ich wymianie stwierdziłem że to były dwa odgłosy które się nakładały na siebie. Teraz jeden ładnie zniknął - zostało tylko to bicie/stukanie przy hamowaniu na nierównościach...

Napraw klawiaturę, bo enter robi jakieś przerwy. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od sprawdzenia łączników, jak są dobre to szukać dalej.

To może być sworzeń wahacza lub tuleje(silentbloki) na wahaczu.

Chyba jedynie szarpaki mogą coś pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - jade na szarpaki dzis o 15.30 - poproszę żeby spr też ten luz na maglownicy. Wróce do domu to dam cynk.

 

[ Dodano: 2008-10-28, 18:45 ]

No i po wizycie w Nastapolu (szarpaki + amorki) wszystko ok. Podobno na maglownicy są niewielkie luzy ktore nie mogą powodować opisanych stuków... Panowie zasugerowali ze to moze hamulce tak "buksuja" podczas hamowania na nierownosciach - mozliwe to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to łożyska amortyzatorów! Ja miałem podobne problemy. Wymieniłem wszystko: maglownicę, drążki kierownicze, amortyzatory wraz z łożyskami, łączniki stabilizatora wszystko było Ok przez jakiś miesiąc. Teraz słyszę już jakieś dziwne odgłosy na większych nierównościach. Nasze drogi wykończą każde zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jezeli masz stulki przy hamowaniu to moze łozysko w kole.Ja myslalem poczatkowo ze to klocki a jak sciagnalem kolo to cala tarcza goniła.To na temat stuków przy hamowaniu.A jezeli chodzi o inne stuki mianowicie przy skreconych kolach np przy zawracaniu to mialem luz na maglownicy jak wyzej koledzy pisza i wystarczyło dokrecenie jednej sruby ale nie powiem ktorej bo podjechalem na warsztat do kolegi i nie zwrocilem uwagi ktora srube dokrecił.Stuki ustaly.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz napisac w jaki sposob ????

 

W maglownicy jest sruba, która dociska wałek na drążku kier. do listwy zębatej. Śrubę ta można pokręcać z zewnątrz, więc nie trzeba nic demontować.

Jak poszukasz, to dokładniejszy opis jest gdzieś na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!