Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam mam do wymiany tuleje tylnej belki - coś nie coś wiem na ten temat ,ale potrzebuję jednak wskazówek jak się do tego zabrać fachowo ,aby nie narobić sobie zbędnej roboty i zrobić to dobrze. Dzwoniłem do Renault i po nr Vin podano Mi nr tulei 7700762844.

Proszę o kilka wskazówek krok po kroku jak się do tego zabrać. Przy okazji zamierzam wymienić łożyska igiełkowe - komplet naprawczy - ZESTAW NAPRAWCZY TYLNEJ BELKI SNR KS555.02

post-46272-0-32154300-1493670115_thumb.jpg post-46272-0-54147900-1493670130_thumb.jpg post-46272-0-38240900-1493670177_thumb.jpg post-46272-0-69078400-1493670224_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź .Nawet nie wiedziałem ,że brak tam łożysk igiełkowych bo mechanicy twierdzą ,że tam są tylko gdzie ?

Czy kolega jest Mi w stanie pokrótce napisać jak się dobrze do tego zabrać ? i ta weryfikacja drążków skrętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem ,jak regulować drążki ,które są na wieloklinie ,a tuleje wszyscy mówią ,że bez demontażu belki nie da rady to tuleje SASIC 4003385 ,to nie tuleje do prasowania pionowego .

post-46272-0-68005800-1493840275_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy

Czy może ktoś ma taki ściągacz do tulei belki tylnej do Renault Megane Kombi 1 ,do odsprzedania czy też porzyczenia za opłatą ?

No chyba ,że ktoś podpowie jak w prosty sposób go wykonać na jednorazowe użycie - proszę o pomoc i z góry dziękuję oraz pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do drążków potrzeba ściągacz bezwładnościowy jak na foto. Do tulei trzeba dorobić z rury i kawałek pręta nic więcej. Śrubę przekładasz przez tuleję. Lekko skręcasz i delikatnie pukasz młotkiem. Same wchodzą w belkę. Trzeba tylko dobrze ustawić

post-5573-0-91293400-1494185422_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wymianą tulei to już wiem jak zrobić - tak jak pisałeś kawałek rury - najlepiej tuleja z otworem na śrubę ,nakrętki - ale nie wiem co to dokładnie jest ten ściągacz bezwładnościowy i jak działa .Na necie jest ich pełno ,ale myślę ,że też można go samemu zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że w drążkach jest w osi gwint do którego wkręcam ten pręt gwintowany ,gruba podkładka ,odważnik -młotek z otworem na pręt i uderzając w grubą podkładkę drążek wysuwa się .Nie ma na razie pogody więc zbieram infor. i potrzebne rzeczy do tej robótki <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!