Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [MEGANE II Ph II] OPONY ZIMOWE


Jahu

Rekomendowane odpowiedzi

Maniak, Spoko zrób sam lepsze :-)

 

[ Dodano: 2010-12-08, 22:51 ]

Czy ktoś z was jeżdzi na 15" stalowych felgach w megi 2 1.9 dci? Bo ktoś wyżej napisał, iż zależy to od silnika?

W zimie jezdze na 15" i komfort jest nieporownywalny z 16" letnimi.

Goodyear Ultra Grip+ 195/65/R15 zima - ABS wlacza mi sie tylko na lodzie i bardzo wyslizganym sniegu. Poniewaz 95% tras to sa autostrady i to w deszczu, wiec uwazam ze te opony sa rewelacyjne. Tylko raz przy bardzo ostrym hamowaniu wlaczyl mi sie ABS na autostradzie, nawet jak sie zadzialal system wspomagania hamowania! Polecam, choc przy 135-150 km/h bardzo charakterystycznie halasuja, ale przy wiekszych predkosciach do 190 km/h juz jada cicho :-)

 

No ja cie proszę nie mów że jak na początku było około 5 cm na drodze lekko ubitego śniegu to CI ABS nie działał to albo nie hamowałeś mocniej albo coś jest nie tak, a skąd wiesz że działa ten system wspomagania hamowania?

 

A co do hałasu to każda opona nawet letnia daje się we znaki przy tych prędkościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na początku było około 5 cm na drodze lekko ubitego śniegu to CI ABS nie działał

Mi też nie działał - co jedynie na lodzie, a po śniegu nie.

Polecam zimówki Uniroyal MS Plus 66 - 195/65R15 na takich obecnie śmigam i jak już wcześniej pisałem sprawują się bardzo dobrze. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniak, Spoko zrób sam lepsze :-)

 

Pozostawię to zadanie wyspecjalizowanym instytucjom takim jak ADAC :P

A odnośnie polecanych zimówek - Mam Continental ContiWinterContact TS 830 - ani razi mnie jak na razie nie zawiodły podczas obecnej zimy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal MS Plus 66 - 195/65R15 T 91 < jest OK prowadzenie, przyśpieszanie jak i hamowanie na lodzie - też dziś miałem okazje sprawdzić >wylazł dziadek na środek jezdni i wali jak przecinak w poprzek po oblodzonej nawierzchni, a ja pruje na prostej 50 km/h i trzeba było hamować ABS aż warczy i uff 0,5 m przed nim STOP > jeszcze się śmieje dziad jeden < a na przejściu nie przechodził.

Także zdecydowanie polecam oponki. :roll: :-P

Akurat jeśli chodzi o lód, to czy opona Dębica, czy Uniroyal, czy Continental, czy cokolwiek innego - każda jeśli nie ma kolców zachowuje się tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić opony zimowe

Marka: KLEBER

Bieżnik: KRISALP HP2

Rozmiar: 195/65R15

Czy ktoś użytkuje takie opony?

 

Może trochę pózno ale.Mam takie opony w dwóch autach, w drugim mniejszy rozmiar, powiem szczerze ze nie narzekam, od trzech lat ani razu się nie zakopałem autem a wjeżdżam w takie miejsca gdzie inni zostawiaja pojazdy. Troszkę ślizgaja się na mokrym asfalcie ( zrywa przyczepność przy ostrym ruszaniu) i nie lubia lodu ale to chyba wszystkie opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CareK, Tu nie chodzi o to, a jak opisałem samą sytuację to jestem zadowolony bo nie wiem co by było gdy bym jechał na letnich albo na zimówkach sprzed wymiany (tamte już w ostatnia zimę słabo dawały radę) - a akurat był lud na drodze bo tak jak pisałem ABS aż warczał a autko jechało do przodu ale w ostatniej chwili zatrzymało się. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Continental ContiWinterContact TS 830 - ani razi mnie jak na razie nie zawiodły podczas obecnej zimy

 

Popieram że te opony są świetne, mam takie same prawie nowe auto idzie jak czołg, śnieg, lód i do przodu, nawet na rondach trzymają pasa..:-)) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniak napisał/a:

Mam Continental ContiWinterContact TS 830 - ani razi mnie jak na razie nie zawiodły podczas obecnej zimy

 

Miałem, ale się zużyły, a teraz UltraGripy 7+, całkiem nieźle, na trasie przy około 100-120 specyficznie hałasują (troszkę głośno jak dla mnie), w mieście i w kopnym przy odrobinie wyczucia da się wszędzie wjechać i zewsząd wyjechać, nieodśnieżone osiedlowe uliczki łykają jak kaczka, pośniegowe błoto również im niestraszne, lód jak lód, średnio, ale nie ma tragedii.

 

pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

MICHELIN ALPIN A4 205/55/R16 91 T

Wrażenia z jazdy:

Po trzech tygodniach jazdy w obuwiu zimowym - w warunkach skrajnie różnych - bo pogoda jaka była, każdy wie, myślę, że dokonałem dobrego wyboru. Meggi świetnie trzyma się drogi, nie rzuca (za bardzo :-)) na boki, przy dużym śniegu nie mam problemów z wyjazdem z nieodśnieżonej ulicy, podczas gdy szwagier passatem, owszem :-); Podczas deszczu bezproblemowo, na lodzie - jak wszystkie praktycznie, niemniej jakoś tam się trzyma.

Za komplet dałem 1 600, do tego dostałem kartę Michelin Assistance.

Generalnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam. Jako że jestem świeżym posiadaczem Megi a zbliża się zima w tym miesiącu kupuje zimówki i teraz tak poprzednie autko jakie miałem to Asterka gdzie były zimowki 175/65/14 i nie miałęm problemów. Tutaj natomiast są systemy ABS, ESP, ASR i nie wiem jaki to sie ma to rozmiarów. Na pewno bedzie to opona 15 cali bo takie felgi stalowe mam :) ale jakie rozmiar to nie wiem chciałbym zacząć szukać ale tyle tych rozmiarów jest że ho ho ho ho ho....

 

Wiem jedno, że opona ma być jak najmiększa jak się dotyka palcami to musi być mięciutka :) Moja jazda wygląda tak miasto i trasa szybkiego ruchu powiedzmy pół na pół (10km/10km)

 

im bardziej szukam na necie tym głupszy jestem te wszystkie testy, oceny masakra...

 

Co z tym rozmiarem ?

 

co sądzicie o tym np ?

 

http://allegro.pl/nowe-dunlop-sp-winter-sport-3d-195-65-r15-okazja-i1853408674.html

Edytowane przez Kamarad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odśnieżę temat zimówek. Mam zagwozdkę niebywałą :) ponieważ przeczytałem już wiele opisów, opinii, testów, forum i nie wiem co kupić. Im więcej czytania tym większe zamieszanie.

Generalnie poruszam się po mieście sporadycznie poza miastem.

Może pomożecie w wyborze:

205/55/16 91T. T a nie H - bo w zimie nie podróżuję 220km/h jak niektórzy :)

GOODYEAR Ultra Grip 7+

GOODYEAR Ultra Grip 8

CONTINENTAL ContiWinterContact TS 830

MICHELIN ALPIN A4

ostatecznie jeszcze Fulda Kristall Montero 3 bo najtańsza :P

z góry dziękuję za opinię.

Edytowane przez pop2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!