Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [MEGANE II Ph II] OPONY ZIMOWE


Jahu

Rekomendowane odpowiedzi

Z testu, który pokazał kepa416 jasno wynika co warto kupić i potwierdza się to co już nie raz padło na forum - że nie warto przepłacać za opony premium, a wystarczy kupić oponki Sava i będzie dobrze.

 

Mam śmiałość nie zgodzić się. O ile na śnieg to i nalewki możesz sobie kupić ale na mokrym asfalcie, wodzie, zmrożonym śniegu różnica jest widoczna. Poza tym w skali 4 lat różnica w cenie rzędu 200-300 zł są pomijalne. Chyba, że z kasą krucho - na pewno każda zimowa opona (wyjąwszy chinole i nalewki) będzie lepsza od letniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne wrażenia z jazdy na > Uniroyal MS Plus 66 - 195/65R15 T 91 < po zaśnieżonych drogach całkiem przyzwoicie się prowadzą, a nawet da się wyprzedzać, dobrze się prowadzą na prostej oraz na zakrętach. Hamowanie również przyjemne.

/Jak będzie gołoledź to dam znać jak to wygląda/.

PS.

W deszczowe dni i po stojących kałużach całkiem nieźle. Nie czuć oporów przy dużej prędkości wjeżdżając w stojące kałuże wody. Miło się rozlewa woda na boki i nie ciąga za kierownicę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle że 3 sezon pneumant pn 150 jest już gorzej na śniegu głębokim już ciężko i taki zmielony nie odśnieżony w mieście też daje się we znaki ale mają już koło 4mm ale ostatniej zimy były nie pokonane teraz już zawodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprzednio miałem pirelli i w zeszłą zimę pod koniec też nie dawały rady okazało się, że miały od 4 do 5 mm i w tym roku wymieniłem na nowe > Uniroyal MS Plus 66 - 195/65R15 T 91 < jest OK prowadzenie, przyśpieszanie jak i hamowanie na lodzie - też dziś miałem okazje sprawdzić >wylazł dziadek na środek jezdni i wali jak przecinak w poprzek po oblodzonej nawierzchni, a ja pruje na prostej 50 km/h i trzeba było hamować ABS aż warczy i uff 0,5 m przed nim STOP > jeszcze się śmieje dziad jeden < a na przejściu nie przechodził.

Także zdecydowanie polecam oponki. :roll: :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu dylematach dopiero jutro jadę na wymiankę bucików - jednak na letnik masakrycznie się jeździ - o ile jazdą w ogóle można to nazwać :)

Założę MICHELIN ALPIN A4 205/55R16 91 T, ocenki wystawię po paru trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam meganke z 2002r. kupioną w lipcu 2010, więc to nasza pierwsza wspólna zima. Na początku listopada kupiłem uzywane opony zimowe 205/55/16. Dopóki drogi byly suche wszytko bylo ok. Jednak teraz gdy spadł śnieg to auto zaczęło dosłownie pływać po drodze, aż strach się zbytnio rozpędzać. Byłem na stacji diagnostycznej, zbieżność wyszła ok. Diagnosta stwierdził, że auto tak się zachowuje poprzez zbyt szerokie opony. Zamierzam jutro podjechać do wulkanizatora, który mi je sprzedał i chciałbym, żeby mi je wymienił na węższe. Tylko czy jest sens i to przez to auto może pływać?

Aha i co do amortyzatorów, to nie wiem jak przód, ale tył był zmieniany na nowe parę miesięcy temu.

[na forum regulamin określa w jaki sposób zakładamy nowe tematy, w dziale o oponach jest już mowa o zimówkach wiec po co zakładasz nowy temat? :-) ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W astrze I mam 175/75/13, w vectrze C 215/50/18 i jakoś różnicy nie zauważyłem.

Możliwe że już oponki twoje są wyślizgane, za długo jeździły już (tj za stare).

Albo bieżnik wytarty. Ja przez 4 dni pierwszych śniegów jeździlem na letnich, zero problemów, nie zakopałem się nawet itp a zaspy naprawdę były spore.

A może Ty po prostu jeździsz po oblodzonych odcinkach?? Wtedy na każdej oponie będzie cię prowadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, zimówki lepiej brać węższe gdyż jest mniejsza powierzchnia ślizgu.

Wg mnie 185 były by dobre już.

Gdzieś jeszcze czytałem że niektóre opony mają tendencję po prostu do ślizgania się, taki skład mieszanki i nic na to nie poradzisz. Ale to najczęściej te chińskie/koreańskie.

Podjedź do wulkanizatora który ci je sprzedał pogadaj i niech przełoży na inną markę i węższe i zobacz wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://megane.com.pl/megane-ii-phi-problem...iwne+zachowanie

http://megane.com.pl/megane-ii-phi-os-tyln...iwne+zachowanie

Pewnie jeszcze coś się znajdzie podobnego. Wpisz w wyszukiwarce: dziwne zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!