Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [MEGANE II Ph II] OPONY ZIMOWE


Jahu

Rekomendowane odpowiedzi

Eeee... o ile się nie mylę to nadsterowność jest wtedy gdy w zakręcie wyprzedza Cię tył a podsterowność gdy przód nie wyjeżdża na zewnątrz zakrętu. Więc skoro jest tak jak w cytacie to jak to się ma do początku Twojego posta i do nowych opon z przodu :D ??

 

Pozdr

Kuba

 

pomyłka ;) zawsze mi się myliły te 2 nazwy. Oczywiście chodziło o wyprzedzanie tyłu, czyli nadsterowność ;)

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nic nie zmieniam, bo tak właśnie zrobiłem. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi.... :D Co do samych opon to w przyszłym sezonie znów wymienię parę gorszych na parę lepszych i tak w kółko... oby bezpiecznie do wiosny... ;)

 

Dorzucę jeszcze ciekawy kawałek lektury który skłonił mnie do napisania tego posta:

1. http://www.opony.com.pl/artykul/testy-michelin-adac-i-oamtc-lepsze-opony-na-tyl-czy-na-przod/?id=1069

2. http://www.oponeo.pl/artykul/lepsze-opony-na-tyl

3. http://www.oponeo.pl/artykul/nowe-opony-na-tyl

 

Pozdrawiam i życzę szerokości...

Kuba

Edytowane przez majster-b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej w przyszłym roku kupić tanie nowe opony? Przynajmniej 2 szt. W kolejnym takie same 2 szt i jest komplet 4 szt. A bezpieczeństwo: bezcenne.

Czytałem dziś artykuł na temat opon nowych i używanych. Przytoczę kilka wersów:

"(...) na zimę, poleca się opony nowe, bo tylko one gwarantują bezpieczeństwo w czasie trudnych warunków atmosferycznych.

- Nikt nie wyrzuca dobrych opon. Używane opony są najczęściej sprowadzane z zachodu, które są z aut powypadkowych. Nawet jak bieżnik wygląda idealnie, to lamele są już wytarte. Słabo odprowadzają wodę czy błoto pośniegowe. Dlatego, gdy do wyboru mamy opony używane klasy Premium, a nowe ekonomiczne to powinnyśmy wybrać nowe."

"Wbrew pozorom, nawet rachunek ekonomiczny jest po stronie "nówek".

- Jeśli kupimy nowy komplet opon, tych najbardziej popularnych, za 1000 zł i przejeździmy na nich 6 lat, to każdy rok będzie nas kosztował 166 zł. Komplet używanych opon zaczyna się od 300 zł, ale po jednym sezonie najczęściej trzeba je wyrzucić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nic nie zmieniam, bo tak właśnie zrobiłem. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi.... Co do samych opon to w przyszłym sezonie znów wymienię parę gorszych na parę lepszych i tak w kółko...

Droga donikąd - dlatego ja zawsze kupuję 4 nowe markowe identyczne opony + częsta rotacja by ich bieżnik był w miarę równy na wszystkich czterech. Przy 4 identycznych oponach z równomiernym zużyciem prowadzenie auta jest najbardziej zbliżone do idealnego. Kierowanie się wysokością bieżnika przód/tył przy różnych modelach opon nie zawsze da efekty lepszego tyłu. Zapewniam, że czasem dobra markowa opona 7 mm potrafi być lepsza od budżetowej 8 mm. Wtedy wszystko idzie w łeb, bo pamiętajcie, że zasada brzmi "lepsze na tył" a nie "wyższe na tył". A zależność wyższe=lepsze istnieje bezdyskusyjnie przy 4 sztukach tego samego modelu opony :D W tym konkretnym przypadku Dębica jest dość dobra na śniegu, ale marna na wodzie. Zapewniam, że o 1 mm niższe Dunlop na wiosenno-jesiennej wodzie będzie bardziej przyczepny od 1 mm wyższej Dębicy, tj. wyższa Dębica na tyle będzie powodowała omawianą nadsterowność, której chcemy uniknąć ;)

Zawsze prowadzenie samochodu jest najbardziej przewidywalne przy 4 identycznych oponach, tj. ten sam model + ta sama wysokość bieżnika +/- 1 mm (rotacja co 5-10 tkm).

Warto także pamiętać, że w 90% zimowe opony oprócz znacznika TWI mają znacznik "zimowy" - najczęściej znajdujący się nie na ustawowym 1,6 mm tylko na wysokości 3-4 mm. Więc kupienie używek o wysokości 5 mm to wyrzucenie pieniędzy w błoto ;) Jeśli są na przodzie, za 1-2 m/c wypadałoby... kupić następne! Wolałbym wziąć więc 4 nowe na raty, jeśli kasy chwilowo brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Cześć! Czy ktoś orientuje się, jakie felgi stalowe wchodzą do Renault Megane II Sport? Mam seryjne 4-tłoczkowe zaciski Brembo, które wydają się być bardzo duże.. Zastanawiam się, czy stalowa felga 16" ma rację bytu.. Miał już ktoś do czynienia z dobieraniem felgi stalowej do tych zacisków? Jaka opona będzie do tego pasowała? 205/55/16? Dziękuję z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie no wiadomo że nikt nie zmienia wg trendów mody opon. Tylko mnie zastanawia jedna sprawa że śledzę różne wyniki renomowanych serwisów i polskich i zagranicznych i kurcze żadne się nie pokrywają zbyt mocno. Druga sprawa że w tym roku firmy takie jak Vredestein czy Uniroyal podchodząc z ceną do firm Conti czy Michelin co dla mnie jest dość dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie...

 

Z tego co słyszę niektórzy mówią iż węższa opona na zimę jest lepsza a inni zaś iż szersza ?!

 

Wymiar moich opon letnich to: 185/60 R15

Jestem przed zakupem nowych opon zimowych, czy kupić 185/65 R15 czy mogą być szersze 195/65 R15 ???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!