Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [MEGANE II Ph II] OPONY ZIMOWE


Jahu

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej szerokość opon ma tu największe znaczenie. Jako przykład podam różnicę jaką odczułem pomiędzy (jeszcze wtedy letnimi) oponami w moim sceniolu a laguną brata.

Ta sama droga, te same warunki, różnica w czasie około 15 minut. W Scenicu mam 195 i można kierownicę puścić, auto idzie idealnie, brat we wspomnianej Lagunie II ma 225. Cały czas trzeba korygować, a właściwie kontrować, bo jedzie gdzie mu wygodnie. Niby fajne to jest z wyglądu ale taka jazda przy ciągłej walce z maszyną to męczarnia. Przynajmniej na naszych koślawych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj datę produkcji tych opon. To że bieżnik jest ok, nic nie znaczy. Bieżnik może być OK, ale data produkcji może dyskwalifikować oponę i to może być wina. Co to w ogóle są za opony? Może jakieś bieżnikowany bubel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieżnikowane czy nie nie ma to większego znaczenia, że auto źle się trzyma podłoża. Zmień na mniejszy rozmiar szerokościowo. Dziś rzadko o uczciwego wulkanizatora, chciałeś to takie założył. Na śnieg zakłada się w miarę węższe opony niż na lato, tak aby one wgryzały się w ten śnieg, w błoto śniegowe itp. Ty masz po prostu zbyt szerokie opony co do wagi swego pojazdu. Przyzwyczaiłeś się jeździć na suchym. Prawda jest taka że nie koniecznie musisz zmieniać te opony, które już kupiłeś. Musisz jedynie nauczyć się na nich jeździć, wolniej i uważniej. Wiadomo, jeśli gość pójdzie Ci na rękę, to je zmień na węższe, ale podejrzewam, że każe sobie dopłacić, a obawiam się, że te opony (które już masz) każe sobie zabrać, bo już używane i kto je teraz odkupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu rozmiar opon nie ma znaczenia i auto homologowane jest na ten rozmiar

Tylko, że nie zawsze ta homologacja idzie w parze ze stanem naszych dróg (koleiny). Gdyby jeszcze nawierzchnie były homologowane i trzymały parametry....... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem tak, niejednokrotnie kupowałem używane oponki zarówno letnie jak i zimowe i nigdy problemow nie miałem. Oczywiście trzeba było patrzeć na rok produkcji, max 2 latka.

Te twoje mogą być już za stare, bo z tego co słyszalem kilkukrotnie oponki zimowe tracą swoje właściwości (chodzi o gumę) po 5-6 latach. Wtedy już należy zmienić.

Chociaż ja obecnie używam 9 letnich opon zimowych stan prawie ideał i jeżdżą super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja jeździłem na 205 latem i zimą. Nie zaobserwowałem takich efektów, o których tu mowa( cały czas mam zimowe 205/55/16). Jeśli oponki zimowe są używane to może i bieżnik ma odpowiednią głębokość ale nie wiadomo w jakich warunkach jeździły, czy się nie zawulkanizowały( nie jestem pewien, czy tak to się nazywa-chodzi o utwardzenie gumy od zbyt wysokich temp.) i teraz już nie specjalnie trzymają. Poza tym szukałbym przyczyny w zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem, mam nowe amorki, geometria też ok. Jutro sprawdzę produkcję tych opon, ale bieżnik jest ok. Auto to 1.9 diesel. No nic zobaczymy jutro, jak sie przejade na 15`

 

[ Dodano: 2010-12-07, 23:54 ]

dziś jadąc na mokrej nawierzchni bylo spoko. Jednak nieznaczne grudy śniega (błota pośniegowego) prowadziły do tego bocznego poślizgu :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was jeżdzi na 15" stalowych felgach w megi 2 1.9 dci? Bo ktoś wyżej napisał, iż zależy to od silnika?

W zimie jezdze na 15" i komfort jest nieporownywalny z 16" letnimi.

Goodyear Ultra Grip+ 195/65/R15 zima - ABS wlacza mi sie tylko na lodzie i bardzo wyslizganym sniegu. Poniewaz 95% tras to sa autostrady i to w deszczu, wiec uwazam ze te opony sa rewelacyjne. Tylko raz przy bardzo ostrym hamowaniu wlaczyl mi sie ABS na autostradzie, nawet jak sie zadzialal system wspomagania hamowania! Polecam, choc przy 135-150 km/h bardzo charakterystycznie halasuja, ale przy wiekszych predkosciach do 190 km/h juz jada cicho :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre letnie wypadają lepiej niż gorszej jakości zimowe :-)

 

Chyba na nawierzchni suchej lub wilgotnej :P

 

Poza tym wybaczcie ale testami o takiej renomie jak test z tego szmatławca to ja co najwyżej mogę się podetrzeć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!