Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [MEGANE II Ph II] OPONY ZIMOWE


Jahu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeżdżę M II Grandtour z 2004r. obecnie na aluskach 16'' i letnich oponach 205x55. Chciałbym kupić drugie felgi na zimę - najlepiej stalówki 15", co bby na oponach też przyoszczędzić. Czy ktoś mógł by mi doradzić jakie powinien być rozmiar felg i opon - średnio się na tym znam. Na co muszę zwrócić uwagę, żeby felgi i opony pasowały?

 

Pozdrawiam i liczę na cenne wskazówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie tarcze ma kolega lukmot wie jedynie sam zainteresowany. Oczywiście mieliście racje - zapomniałem o tej możliwości chociaż sądzę, że częściej występują tarcze 280mm.

W temacie - zakupiłem pirelli snow control 195/65 R15. Jedno co nich już wiem, że są niestety w trasie dość głośne ale reszta wynagrodzi mi przy specyfice mego zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ad. http://megane.com.pl/megane-ii-phi-i-megan...7,80.htm#143621

nota: wiele z opisanych zjawisk jest ogólnie typowych i nie jest niczym odkrywczym, ale opisuję je dla kronikarskiego obowiązku stając w opozycji do reklam producenta :evil:

 

wstępny raport (1-5; 5 = bdb)

* suchy asfalt: 4 (obniżona za głośność, normalka, ale niech 5 zostanie dla letnich jak pkt odniesienia)

* mokry asfalt: 4 (j/w)

* błoto pośniegowe: 3 *)

* śnieg świeży: 3

* śnieg ubity: 2-3

Problem tych opon polega na tym, że centralny pas ma bardzo wąskie rowki, które momentalnie zapychają się śniegiem i powodują przylepianie do niego kolejnych warstw. Nawet przy niskich prędkościach rzędu 10-20 na godzinę opony mają okrutną tendencję do ślizgania się. Przy przednim napędzie w GT jest to mocno stresujące, bo człowiek wsuwa się (już nawet nie wjeżdża) w zakręt, a dupa jedzie sobie dalej w bliżej nieokreślonym kierunku. Wbicie się w koleinę śniegową (p. "parkowanie na osiedlach" B) ) możliwe tylko z pewnej prędkości, wyjechanie to już tylko na wyłączonym ESP bo można zgrzać cały układ ratujący nas przed poślizgiem. I nie mówię tu o dodawaniu gazu ale mozolnych próbach wydłubania się na półsprzęgle. Śnieg ugnieciony pod kołem w momencie wjazdu staje się automatycznie ślizgawką w momencie wyjazdu - drobny bieżnik po prostu nie jest w stanie się "wgryźć", bo nie ma fizycznie jak, czym. Kombinowania jest w każdym razie sporo.

*) boleśnie odczuwalne w GT na zakrętach - lekka dupa lata luzem po prostu i nie ma elektroniki, którą ją zatrzyma. Zresztą co tam dupa - jesli startując i zaraz skręcając przy prędkości 20-30kph koła swoje, a auto dalej prosto... I nie mówię tu o zasypanej sniegiem uliczce tylko odsnieżonej, z wydawałoby się zwykłym błotem (rozjeżdżonym nawet, z koleinami - wystarczy zmiana pasa, żeby zapchać rowki i zrobić slicka).

Wszystko to, zwłaszcza z silnikiem o paru Nm więcej, który ma tendencje do zrywności powoduje trochę problemów, zwłaszcza ruszanie spod świateł, włączanie się do ruchu i wszystkie te manewry, które wymagają pewnej dynamiki - zrywanie przyczepności na trójce z "byle powodu" wymaga aptekarskiego obchodzenia się z gazem.

 

Wnioski: dobra opona na zimę do miasta, ale na drogi dobrze odśnieżone. Nawet autostrada jest całkiem przyjemna (w porównaniu z zeszłorocznymi Kleberami, które hałasowały zdrowo przy większych prędkościach)

Konkluzja: nie ma czarów, moim zdaniem nie warto dopłacać, skoro za mniejsze pieniądze właściwości są co najmniej podobne. Dojeżdżę je i już nie wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

kupilem megi II phI niedawno i mimo wysokich temperatur myśle juz o zimie. Zastanawiam sie jakie kupic felgi + opony, moga byc uzywane. W necie, niedaleko mnie znalazlem taka oferte opony czy spasuja do mojego auta? jezdze 1.9 dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!