Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [MEGANE II Ph II] OPONY ZIMOWE


Jahu

Rekomendowane odpowiedzi

ja zakupiłem na sklepzoponami.pl Nokian W 205/55/16.

Jeszcze ich nie testowałem, natomiast miałem wcześniej styczność z Nokianami letnimi-niestety nie pamiętam oznaczenia-miały bieżnik asymetryczny. Byłem bardzo zadowolony.

Jak spadnie śnieg i będzie okazja pomykać to podziele się wrażeniami.

 

jak do tej pory nici ze śniegu i lodu ale mogę stwierdzić, że są cichsze(o dziwo) od letnich Dunlop Sport 8000

 

Panowie i Panie; był śnieg, lód, mróz i wszystkie temu podobne -

Gorąco polecam Nokiany W. Za cenę poniżej 300 zł rewelacja

<ok>:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Zwracam się do wszystkich ekspertów z prośbą o pomoc w doborze rozmiaru opon. Moje auto ma fabryczne felgi Cebius 17" (nie znam tylko ich szerokości - pewnie jest gdzieś do znalezienia na feldze) z oponami Continental Sportcontact2 o rozmiarze 205/50R17. Owszem, można znaleźć zimówki o tym samym rozmiarze, tylko rzecz w tym, że chciałem trochę węższe dla lepszego prowadzenia. Generalnie mówi się, że rozmiar opony może być o 1 większy, bądź mniejszy do tej samej felgi. Czyli w moim przypadku byłoby to 195. Nie znalazłem dużego wyboru opon 195 na felgi 17". Czy myślicie, że da radę zamontować jeszcze węższe (185), czy dać sobie spokój z kombinowaniem i kupić zimówki o tym samym rozmiarze, co letnie?

Felipe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup taki sam rozmiar, węższe Ci wiele nie poprawią jazdy, a opona złoży się w trapez i będzie średnio ładnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy silniku 2.0T odpowiednia trakcja (szczególnie latem) to podstawa - po co Ci taki silnik, jeśli nie będziesz mógł wykorzystać jego możliwości? Być może na zimę wielosezonówki by Ci wystarczyły, ale na lato zdecydowanie polecałbym Ci dobre opony letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felipe,

dobre wielosezonowe
tzn. jakie są dobre?

w lecie będą piszczały przy mocy twojego samochodu nie ma sensu oszczędzać na jedynym elemencie który trzyma cię przy podłożu.

Proponuje opony letnie i zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

niech mi ktoś wytłumaczy o co chodzi i jak to jest z tymi oponami mam takie jak na zdjęciu od strony kierowcy bierznik "strzałka" jedzie do przodu aaa od strony pasażera jest na odwrót ta "strzałka" i nie da sie założyć ich inaczej, jak to działa ??

post-3123-1238267503_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo właśnie wszystkie sa dobrze założone na felgi bo od strony lewej nie ma nadruku na oponie, opony kupowane w salonie ranaulta continentale, przejezdziłem tak całą zime i sie wsumie dobrze jezdziło, ale dziwnie to wygląda

 

[ Dodano: 2009-03-29, 00:22 ]

jak bym chciał nawet założyć zgodnie z kierunkiem "strzałki" prawą i lewą strone to zaś bierznik by sie nie zgadzał

post-3123-1238268119_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego na początek podaj typ opon. Ale z tego co widzę na zdjęciu wygląda na to, że to opony asymetryczne , zobacz czy na bokach opony (tam gdzie jest podany rozmiar) nie widnieje napis „OUTSIDE” lub „INSIDE” jeżeli jest taki napis to opony są oponami asymetrycznymi i przy montażu należy kierować się tym żeby napis OUTSIDE był na zewnątrz samochodu a INSIDE do wewnątrz i pomijasz wtedy, że niby bieżnik prawej opony kręci się w inną stronę niż lewej opony tak to już jest w oponach z bieżnikiem asymetryczny. Podaj typ opony bo sporadycznie można spotkać opony asymetryczne z oznaczeniem prawa lewa ale nie sadzę żebyś takie miał.

 

Dodane:

Jeśli to są opony ContiWinterContact TS790 to na pewno są oponami z bieżnikiem asymetryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!