Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I Ph2 problem z belką tylną


Rekomendowane odpowiedzi

Wyrzuć wszystko co masz z tyłu, koło zapasowe, fotele. półkę, wszystkie graty ze schowków i pokrywy schowków. Przejedź się i posłuchaj.

Przypomniało mi się, że równie dobrze może stukać klapa bagażnika. Jakiś rok temu był watek jak ją wyregulować, poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszystko, o czym piszesz już robiłem. Nawet boczki bagażnika i głośniki wyjąłem :) Jedziłem z tyłem całkowicie gołym. Jak kolega prowadził, to usiadłem z tyłu i nasłuchiwałem - to dźwięk dochodzący spod podłogi bagażnika. Już mnie szlag trafia.

 

Dodano: 20 wrz 2011 - 19:18

U mnie problem rozwiązany. Zdecydowałem się na wymianę amortyzatorów (KYB 551807) i pomogło - żadnych niepokojących dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, prosiłbym o odpowiedź na dwa pytanka: czy belka z hamulcami tarczowymi a bębnowymi czymś się różni? Jakiego koloru paski mają drążki w megane kombi? Dodatkowo prosiłbym o informacje o wymiarach belki do meganki kombi (np. wymiar między płaszczyznami montażowymi czopu piasty lub inny dzięku któremu można odróżnić belkę do kombi od innych). Mam w planach zakup belki i nie chce zaliczyć wtopy jak poprzedni właściciel mojej megan kupując belke od scenica... Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Chyba nie czytałeś tego tematu? Przeczytaj, a znajdziesz odpowiedzi.

Co do Twojego problemu. Belka do kombi jest praktycznie niedostępna, a jak już na nią trafisz to jest 2x droższa od tej ze Scenica. Nawet koszt regeneracji jest wyższy. Dziwne to ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok, belka niezależnie od hamulców ma takie samo mocowanie piasty. Jednak nie znalazłem informacji o kolorach pasków na drążkach, jeżeli ktoś zna odpowiedź proszę o pomoc. Dodatkowo potrzebuje się dowiedzieć jakiej średnicy drążki występują w megane kombi, w innym temacie wyczytałem że stabilizujące mają 21,9mm (?) ale amortyzujących nie znalazłem.

Orientowałem się w dostępności tuleji metalowo-gumowych do belki i zaproponowano mi dwie firmy: sasic i febi przy czym febi jest 2x droższy (70zł za sztukę). W związku z tym mam kolejne pytanie, czy sasic to dobra firma? porównywalna z febi? Wcześniej miałem tylko niemieckie auta i z febi byłem zadowolony, z sasic spotykam się pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też pozolę sobie odkopać bo od 2 tygodni szukam na północy belki do Megane Kombi Grandtour 1.4 1999 16v 95km, i kupa...

-----

Poza firmami regenerującymi z południa za ok 1000 zł, szrotem z Gliwic za 450 zł, nie ma nic, albo po prostu nie wiem gdzie szukać.

------

Próbowałem belkę od scenica 2004-2005 ale jest 5cm za szeroka, więc byłby wdzięczny AxA za wskazanie rocznika tego scenica. :mrgreen:

 

Kolego:

1) po co te puste linie :mrgreen:

2) km = kilometry , KM = Konie mechaniczne, to dwie różne jednostki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że belka do kombi jest ciut inna, a jej dostępność jest niewielka.

Albo bierz tą belkę za 450 zł i ewentualnie wymień sielntbloki, albo tą regenerowaną.

Ewentualnie szukaj do Scenica I, ale będziesz miał większy rozstaw kół z tyłu

Belka od Megane II lub Scenica II nie pasuje do Megane / Scenic I to dwie zupełnie różne konstrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,trochę poczytałem trochę o belkach i zgłupiałem ,mam megane cabrio 1998 i krzywą belke wie ktoś czy będzie pasowała od zwykłej meganki lub od coupe może ktoś miał ten problem bo nie chce zamawiać jeżeli nie jestem pewny a przeglad musze zrobić za tydzień i chyba nie przejdzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem dokładnie gdzie ale na oko widać ze koło jest troche odchylone ,również na diagnostyce wyszło skrzywienie przyczyną jest uderzenie w tylny błotnik i jak sie okazałó w koło ciezko mi powiedzieć w korym miejscu bo nie widziałem auto jest w polsce a ja w nl

 

Dodano: 11 mar 2012 - 10:59

jak możecie napiszcie mi czy pasowała będzie belka z 2002 r po lefcie ,dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: prawdopodobnie masz skrzywiony sworzeń/czop/oś na którym zamontowane masz koło.

Czytamy -> http://megane.com.pl/topic/19458-uderzenie-w-kraweznik-lewym-tylnym-kolem/

Oczywiście, że belka będzie pasowała. Jak to belka z kupety czy kabrio to na 100%.

Z belkami jest tak, że wszystkie da się zamiennie wsadzić do każdego modelu, pomijam tu zupełnie nośność belki, średnicę drążków i rozstaw kół. Te elementy są różne w każdej wersji nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za odpowiedż ,to już zamawiam a jeszcze jedno moja belka jest z abs a ztego co widac na aukcjach jest mało i są dużo droższe problem jest z przełożeniem abs-u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pozolę sobie odkopać bo od 2 tygodni szukam na północy belki do Megane Kombi Grandtour 1.4 1999 16v 95km, i kupa...

 

 

Mam to samo auto i też interesuję się tematem belki. Sam nie wiem czy powinienem, ale przestrzeń od opony do błotnika z tyłu to jakieś 5cm, a przód wygląda jak offroadowy twór - ok 2x większy prześwit. Domyślam się, że to przez obwieszenie belki (przed wymianą amortyzatorów z przodu też stał tak wysoko). Amortyzatory tył wymienione 2 lata temu (jeden pękł w mocowaniu). Co można zrobić, żeby wyrównać poziom? Z góry dzięki za sugestie.

 

ps. no przecież butla z gazem w miejscu koła tak auta nie przeważyła..chyba? :/

Edytowane przez Sroqraf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pozolę sobie odkopać bo od 2 tygodni szukam na północy belki do Megane Kombi Grandtour 1.4 1999 16v 95km, i kupa...

Belka do kombi to prawie biały kruk, więc zrób regenerację obecnej (na zawieszeniu nie warto oszczędzać). Kupisz jakieś cudo za 450 i nie wiadomo czy za tydzień się nie rozpadnie i będziesz miał podwójne koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!