Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj kupiłem oponki Dębica Frigo HP2 205/55/16 (Dot 4316) w fajnej cenie wg. Mnie oczywiście 225zł/szt. I do tego aluminiowe felgi. Profilaktycznie zakupiłem fartuchy na przód i tył. Ogólnie jestem zadowolony z wykonania względem planu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupione dywaniki Rezaw-Plast dedykowane do SII/SIII. Wykonanie przyzwoite, miejsce na stopery dywanika kierowcy tam gdzie trzeba, nie śmierdzą.

thumb_hosting_zdjec_1478269161__dsc_0120male.jpgthumb_hosting_zdjec_1478269142__dsc_0119male.jpg

Poza tym wymienione żarówki W5W (a w instrukcji stoi że C5W, załamują mnie Francuzi) oświetlenia tablicy na LED (takie jak w drzwiach, żadne CAN-BUS, działają, świecą, błędów nie wypluwają). Założony nowy kapturek na kulę haka, kosztował w FeuVert całe 2,99 zł. Była oczywiście lepsza alternatywa: gumowy kapturek z oczkiem do zawieszenia na haku, w eleganckim blistrze z firmowym nadrukiem za 29,99 zł. Dziękuję, jak znajdę czarną trytytkę zrobię otworek, przeplotę i będę miał to samo.

 

Przyjrzyjcie się zdjęciu miejsca kierowcy, proszę zwrócić uwagę na pedał sprzęgła i gumkę na nim. Samochód ma niespełna 40000 km. rzeczywistego przebiegu, nieco ponad rok i gumka jest już starta od zewnętrznej i pęknięta. Wynika to z mojego rozmiaru i konieczności atakowania pedału nogą "od boku". Więc w razie czego oceniacze zdjęć i przebiegów miejcie się na baczności ;)

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odwiedzeniu 2 zakładów wymiany opon i pozostawieniu auta na 5 godzin, udało sie w końcu odkręcić 2 sruby zabezpieczające koła, które miały być przeciwko złodziejom felg, a zemściły się na właścicielu.

McGardy to naprawdę rewelacyjne śruby.

Wczoraj byłem świadkiem jak nawet specjalistyczne wykrętaki zostały wyszczerbione i straciły swoje ostrza, a na śrubach nawet zadry nie było.

Wczoraj fachowiec się poddał Dziś nie wiem jak to zrobili ale śruby wymienione na fabryczne a na alusach brak jakichkolwiek uszkodzeń.

Koszt dzisiejszej operacji 30 zł od śruby.

Tak więc mogłem już sobie kompletne zimowe koła zamontować..

Dopiero przy odkręcaniu pozostałych 3 śrub z prawego przedniego koła, (które nie były ruszane) zrozumiałem dlaczego nasadka McGarda się uszkodziła.

Były tak dokręcone, że potrzebna była 70cm przedłużka klucza, by je ruszyć.

Tak koło dokręcili po wymianie rozrządu......

Mechanik (inny niż ten co zawsze) miał wiele siły i mało rozumu....

Po wymianie letnie umyte na błysk i już wiszą w garażu.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w czwartek ale w końcu naprawiony abs, zalany nowym płynem i odpowietrzony układ hamulcowy. ( Zgaszona kontrolka abs-u i klucza - bezcenne ). Sobota mycie, odkurzanie auta. Na poniedziałek zimówki.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceniol drugi otrzymał nowy akumulator.

Tym razem VARTA 72Ah, za 400zl z wymianą, zakupiony w lokalnym serwisie auto elektro.

Przed wymianą przeprowadzono pomiary ładowania oraz poboru prądu po zamknięciu auta.

Parametry w normie.

Sprawdzono także poprzedni aku pod obciążeniem.

Zdecydowanie za szybko tracił moc.

Był to zakupiony przez internet 2 lata i 7 miesięcy temu Voltmaster 74Ah.

Czas sprawności niby niewielki (gwarancja 2 lata) ale adekwatny do jego ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!