Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lusterko fotochromatyczne - montaż


Rekomendowane odpowiedzi

Uchwyt już mam. Proszę o potwierdzenie czy to jest to:

uchwyt.jpg

Myślę, że tak, ale proszę o potwierdzenie. Uchwyt dostałem w zakładzie gdzie wymieniają szyby, mieli tego całe wiadro. Powiedziałem Megane II i facet od razu wiedział o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, zaraz będę w aucie to sprawdzę ale wydaje mi się że to nie jest to, ponieważ u nas lusterko się wsuwa, a tu nie widzę możliwości wsunięcia w to lusterka.

Do godziny dam ci znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rav85, facet mówił, że lusterko w mII wsuwa się od spodu.

Zdjęcie uchwytu od spodu, mało wyraźne, trochę widać wystające elementy na tej "wysepce" po środku:

 

uchwyt2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :mrgreen:

W takim razie zamawiam 8-)

 

Edit:

Instrukcja montażu lusterka fotochrom znajduje się tu:

http://megane.com.pl/postlink/226578.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam. Do swojej meganki II HB r.07 dokupiłem lusterko fotochromatyczne, nie sprawdzając wcześniej czy mam wtyczkę do podłączenia. Gdyż mam klimatronicka i czujnik zmierzchu i wycieraczek zbytnio się tym nie stersowałem wyczytując na forum ze z moim wyposażeniem jest ona standardem. Niestety okazało się inaczej, przekopałem połwowe podsufitki i wtyczki nie znalazłem.

Zastanawiam się nad możliwością podłączenia lusterka. Jedna to podłączenie pod oświetlenie kabiny -ale to chyba raczej odpada bo będzie mi chyba cały czas działało. Drugie podłączenie pod czujnik zmierzchu, ale nie wiem jak. Trzecie wymiana całej wiązki(instalacji) elektrycznej podsufitki, ale nie wiem czy nie mając lusterka fotochromatycznego seryjnie będzie to działało. i czwarta "po stacyjce"chyba najtrudniejsze. Czy znajdzie się osoba która przerabiała już to i nakierowała by mnie na właściwy tor. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie przerabiałem ten temat. Ja się podpiąłem pod oświetlenie kabiny (są dwa obwody zasilające: jeden działa po otwarciu drzwi, a drugi prawie bez przerwy i to prawie jest kluczowe). Zasilanie jest dopiero po otworzeniu samochodu kartą, a wyłącza się jak się zamknie samochód przyciskiem na karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER wiec to będzie chyba najłatwiejsze. ale do przedniej lampki w podsufitce wchodzą 4 przewody, pod które mam się podlaczyc?- czy mógłbyś zrobić zdjęcie tego wpięcia w lampce, albo jakiś schemacik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam,

jeszcze pytanie czy polarysacja (plus i minus) ma znaczenie po stronie lusterka czy nie? Jeśli ma to jak we wtyczce rozpoznac gdzie + a gdzie minus.

Jeszcze jedno. czy lusterko od laguny bedzie pasowac? chodzi mi o elektryke i mocowanie.

mysle o czyms takim:

http://moto.allegro.pl/lusterko-wewnetrzne-laguna-iii-2-0-dci-kombi-i1892629736.html

pozdrawiam

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. polaryzacja ma znaczenie. w lusterku jest układ elektroniczny, który musi być odpowiednio zasilany. Przeczytaj ten temat. Na poprzedniej stronie masz link do instrukcji montażu i podłączania.

W M II będziesz miał łatwiej bo odpada potrzeba przerabiania zawieszenia, wystarczy tylko lusterko z oryginalnym zawieszeniem podmienić.

Lusterko z LAGUNY będzie pasowało. Uważaj jedynie przy demontażu tego lusterka co masz. Ja byłem za delikatny i musiałem szybę wymieniać. By to zrobić poprawnie i bezpiecznie, trzeba użyć małego młotka. Jedno uderzenie, równolegle do płaszczyzny szyby w aluminiowe zawieszenie powinno załatwić problem ze zdjęciem obecnego. Uderzasz od strony podsufitki w stronę czujnika deszczu.

Jeśli nie masz zaufania do siebie co do tej operacji, podjedź do szklarza. Za browca powinien to zdemontować, a nawet podmienić na to drugie w minutę.

Tu kilka fotek jak to u siebie podmieniałem w sceniolu drugim.

http://megane.com.pl/topic/12511-co-dzis-zrobiles-dla-swojego-autka/page__view__findpost__p__253416

Jako brakującą część kostki na tych kabelkach podłączanych do lampy wewnętrznej, można zastosować kostkę z wentylatora procesora w PC-cie. Pasuje idealnie na piny w szarej kostce.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje.

 

szczegolnie za info o demontazu - nigdy bym sie nie spodziewal ze lusterko zsuwa sie w dol - w innym samochodzie ktory mam bylo odwrotnie. wydawalo mi sie ze to jedyne rozsadne rozwiazanie (zeby grawitacja nie zdejmowala lusterka sama).

 

dzieki za polaryzacje - nie zauwazylem ze ten temat ma 2 strony :).

 

Jeszce raz zapytam - w lusterku nie ma zadnych zabezpieczen? trzeba tylko lekko uderzyc i sie zsunie?

 

piotr

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku tej aluminiowej podstawy jest stalowy sprężysty element, przykręcony od środka śrubką, a jego boczne łapki trzymają na kostce przyklejonej do szyby. To ta sprężyna trzyma lusterko w tej pozycji by grawitacja go nie zerwała. Przy zdejmowaniu go trzymaj lusterko ręką, by nie rozwaliło czujnika deszczu. W pozycji przesuniętej w dół po szybie czyli wtedy gdy sprężyna zeskakuje z kostki, aluminiowy wieszak mija ten czujnik "na styk".

Jak będziesz miał w rękach to drugie, zakupione, to załapiesz o co chodzi. Jak ja się do tego zabierałem to nigdzie nie było info jak i w która stronę wieszak lusterka zdejmować. Nauka kosztowała mnie tyle co wstawienie nowej szyby.

Dziś mi się już nie chce, bo bym musiał do garażu się udać. Może jutro zrobię kilka fotek środka tego wieszaka lusterka, z widoczną sprężyną i wkleję tu do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mala przestroga.

 

nie wiem czy to kwestia temperatury - bardzo delikatnie stukałem plastikowym młoteczkiem równolegle do powierzchni szyby i niestety pękla.

 

za to w drugim samochodzie (który stoi w garażu) udało sie bez kłopotu.

 

czujnik deszczu zdemontowalem ale rzeczywiscie niepotrzebnie.

 

udalo mi sie kupic lusterko + kawalek wiazki wiec sobie przylutowalem do lampki wiązke i w razie potrzeby mozna wyjac jedno i drugie.

 

teraz musze niestety zalatwic wymiane szyby - na szczescie pekla w sam. sluzbowym. jedna korzysc taka ze zalożą mi od razu dobre lusterko mam nadzieje

 

dzieki

piotr

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!