Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lusterko fotochromatyczne - montaż


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Trochę wykop, ale może ktoś odpowie.

Zakupiłem do mojego Scenica takie lusterko.

U mnie w obudowie lusterka na szybie są  dwie wtyczki, taka czerwona jak przy lusterku, do której są podłączone dwie taśmy. Jedna dwużyłowa, druga trzyżyłowa. Wtyczka jest podłączona do czujnika temperatury, drugi kabel jest podłączony osobną wtyczką do czujnika deszczu, więc o nim nie rozmawiajmy. Czujnik temperatury jest u mnie inny, takie niebieskie "oczko w dziurce na dole osłony, nie turbinka jak w tym zakupionym. Patrząc na fotki tego lusterka wygląda na to, że jest ono przygotowane do podłączenia do tej taśmy trzyżyłowej (jak pisano wcześniej w tym temacie.

I w związku z tym mam takie pytanie, chciałbym zachować tą swoją osłonę z tym czujnikiem "bezszumowym"..

Iteraz zasadnicza kwestia która mnie najbardziej interesuje

Czy te czerwone wtyczki/gniazda są rozbieralne, aby było można przełożyć odpowiednie piny i podłączyć bezproblemowo lusterko. czy można je rozebrać bez żadnych kombinacji i przełożyć piny, czy trzeba "coś rzeźbić" i używać specjalnych narzędzi do tej operacji.

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

Screenshot_2021-05-27 Lusterko wsteczne Fotochromatyczne Scenic II 03-09(1).png

Screenshot_2021-05-27 Lusterko wsteczne Fotochromatyczne Scenic II 03-09(2).jpg

Screenshot_2021-05-27 Lusterko wsteczne Fotochromatyczne Scenic II 03-09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki są rozbieralne i piny można wyciągnąć, ale ta czerwona nie jest od lusterka. Zauważ, że masz tam schowaną szarą wtyczkę i do niej podpinasz napięcie chcąc aby lusterko się ściemniało.

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie pobrać ze światełka wewnętrznego - ma tą zaletę, że po zamknięciu auta odcinane jest zasilanie od lusterka. Trzeba pamiętać, że lusterko działa zarówno w dzień jak i w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pobrać z oświetlenia wnętrza jeśli nie ma oryginalnej instalacji, ja akurat w MIII nie miałem i musiałem drutować, natomiast córka w MII miała, co mnie miło zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dorabiał ktoś wtyczkę (szarą i brązową czy tam czerwoną) w swoim aucie? Jak to najlepiej zrobić? Ew wiecie gdzie można to dokupic? Chodzi mi o wtyczkę od strony "auta", a nie samego lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apw911 Jest na to inny patent. Można wykorzystać wtyczkę od wentylatora komputerowego (2 pin) z kabelkami i przylutować do lampki. Do działania lusterka potrzebujesz tylko plus i masę. Inne piny z szarej nie są potrzebne. Gdzieś na forum był schemat.

 

Sam z tym walczyłem 2 lata temu i nie było większego problemu. Mój temat:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam panowie, może trochę z innej beczki, moja M2 ph2 ma zwykle lusterko, sama wymiana na fotochrom to pestka (kiedyś przeszczepiłem z Vectry C do Astry G), ale... te lusterka w megi są małe (jak dla mnie) kupiłem taka nakładkę panoramiczną, ale to nie to (brak przyciemnienia w nocy, nie da się tak jeździć) i chciał bym wymienić, najlepiej na fotochrom, ale coś większego. Nie mam rozeznania jak jest w renault, kopię od kilku dni ale nic sensownego znaleźć nie mogę. Czy inne modele mają większe lusterka, które można by zaadaptować, np laguna 2? 3?

Dzięki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!